11. kolo baráže o TELH – 20. 4. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
1
 
Jihlava
2
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Svedlund, Zelingr, Kehar, Lenďák, Repe, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Dukla Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Váňa, Šidlík, Zdráhal – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – Seman, Hubáček, Čermák – Rys, Hlinka, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Branky a nahrávky: 31. Lenďák (Repe, Tůma) – 15. Anděl, 57. Diviš (Straka). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Vyloučení: 2:5 + M. Hořava (KLA) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 16:21. Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Lhotský. Diváci:4555.

Od úvodu střetnutí visela ve vzduchu důležitost zápasu. Odstartovalo se tak v poněkud opatrnějším tempu. Oba týmy si byly vědomi, že každá chyba může znamenat konec nadějí. Jakub Strnad v první větší možnosti zasáhl jen bránícího hráče a z následné přesilové hry Kladno nic nevytěžilo. Hostující Dukla naopak svoji největší možnost v branku přetavila. Jurij Repe ztratil puk na útočné modré, Lukáš Anděl se dostal do úniku a poslal kotouč zkušeně mezi betony Lukáše Cikánka – 🚨 0:1.

V přestávce jako by si Kladeňáci uvědomili, že bez většího tlaku se srovnání nedočkají. Rytíři se cpali do útoku, jenže jejich hře chyběla častější střelba. V polovině utkání měli domácí na své straně jen tři zásahy, hned ve 31. minutě ale srovnali! Kladno si udrželo tlak z přesilové hry, Martin Lenďák vypálil z ostrého úhlu a rozvlnil síť – 🚨 1:1. Po vyrovnávací brance se hra znovu extrémně vyrovnala. Oba týmy měly možnosti, ale zápas nezlomily ve svůj prospěch.

Třetí část, to byl prostor pro kladenskou útočnou jízdu. Rytíři nastoupili na soupeře v obrovském tempu a měli šanci za šancí, ovšem smůla jako by se jim přilepila na hokejky. Josef Kořenář našel všechny puky buď ve své výstroji nebo za svojí brankou. Od poloviny třetí dvacetiminutovky se pak znovu začali dostávat do hry i hosté. A neproměněné šance se staly domácím osudnými! Hosté přešli do rychlého protiútoku, Richard Diviš se dostal k dorážce a nadvakrát poslal puk do brány – 🚨 1:2. Rytíři pak ještě odvolali brankáře a ze všech sil se snažili o opětovné vyrovnání. Veškeré štěstí už ale kladenské hráče opustilo.


Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Byl to boj. Nahrálo tomu i počasí venku, protože kvalita ledu byla horší. My i Jihlava jsme si za tím šli... Hodnotí se to těžko. Dostali jsme gól tři minuty před koncem. Bylo to o tom, kdo ten gól dá. Dala ho Dukla, my jsme venku. 

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Před dnešním zápase jsme si byli vědomi důležitosti utkání. Tomu jsme de facto podřídili všechno. Jsem rád, že se nám to tady na Kladně podařilo ukopat, i když to nebylo jednoduché. Oba dva manšafty předváděly výborný hokej jak dopředu, tak dozadu. Lidé, kteří sem dnes přišli, museli odejít spokojení, i když domácí prohráli. 


Statistika zápasu 📊