37. kolo Chance ligy – 19. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Přerov

Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Zikmund, Vampola, Machač – Kubík, Plekanec, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Filip, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Mlčák, Novotný, Malina, Ferenc, Pala, Černý, Pohl – Sikora, Pšurný, Tomi – Procházka, Sýkora, Dvořák – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.

Branky a nahrávky: 27. Plekanec (Machač), 30. Hajný (Jelínek, Filip), 41. Plekanec (Machač, Veber), 47. Machač (Vampola, Veber), 49. Strnad (Plekanec, Kehar) – 1. Tomi (Sikora, Novotný), 24. Navrátil.Třetiny: 0:1, 2:1, 3:0. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:20. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Diváci: 1820. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Plekanec – Jakub Navrátil.

Začátek zápasu, to byla hodně studená sprcha pro domácí. Vojtěch Tomi totiž dokázal propíchnout puk za Josefa Zajíce, sám se rozjel na bránu a první střelou utkání propálil Lukáše Cikánka – 🚨 0:1. Kladeňáci se posléze ještě o to více tlačili do ofenzivy, jenže Zubři byli nadále nebezpečnější. V početní výhodě se ocitl sám před brankovištěm Darek Hejcman, na kladenského gólmana ale nevyzrál. Na druhé straně byl v obrovské možnosti Tomáš Plekanec, protože si však musel zpracovávat puk, dobře vyjetého Lukáše Klimeše neprostřelil. Úspěšnější byl v přesilovce Petr Vampola, letící puk ovšem zastavila tyč.

Ve druhé části domácí zlepšili pohyb a zejména druhá lajna Klimešovi pořádně zatápěla. Jenže Plekancův pokus hostující gólman zastavil a z následného zmatku Kladno také nic nevytěžilo. Naopak Přerovští vyrazili vpřed a zakrátko slavili druhou trefu. První rána šla ještě do horní tyče, ovšem za chvíli se dostal do přečíslení Jakub Navrátil a ten už mířil přesně – 🚨 0:2. Pak ale přišlo kladenské oslabení a v něm už se radovali i hráči v červeném! Patrik Machač výborně vybojoval puk, vyslal do úniku Tomáše Plekance a zkušený forvard se štěstím procpal puk mezi Klimešovými betony – 🚨 1:2. A devět sekund před polovinou utkání už byl rozdíl úplně smazán! Střela Matyáše Filipa se odrazila k Šimonu Jelínkovi a střelu kladenského juniora protečoval do sítě Jakub Hajný – 🚨 2:2.

Do třetího dějství vletěli domácí výtečně a poprvé v zápase šli do vedení! Tomáš Plekanec dostal kotouč na levou stranu a nechytatelnou bombou nadělil Klimešovi třetí gól – 🚨 3:2. A druhá trefa v zápasu dodala slavnému útočníkovi potřebné sebevědomí! Rázem ujížděl Plekanec znovu na brankáře, tentokrát ovšem zvolil přihrávku a hostující gólman Adama Kubíka v přečíslení výborně vychytal. Až další hezká souhra domácích vedla k další změně skóre! Petr Vampola obdržel dlouhý pas od Václava Vebera a předložil kotouč Patriku Machačovi před odkrytou klec – 🚨 4:2. Necelé tři minuty před závěrem hosté stáhli brankáře Klimeše, ovšem za svůj risk byli potrestáni. Tomáš Plekanec nejprve odkrytou klec minul, posléze ale nesobecky našel kapitána Jakuba Strnada a ten přidal pátý zásah Rytířů – 🚨 5:2.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěli jsme narozdíl od předchozích zápasů do utkání vstoupit aktivně. Hned v šestnácté vteřině jsme ale obdrželi gól. To nás trošku rozhodilo a celá první třetina byla velmi špatná. Od druhé třetiny jsme si řekli, že hru zjednodušíme a budeme se snažit dostat Přerov pod tlak. Věděli jsme, že mají jen tři pětky, takže jsme chtěli kratší střídání a aktivní hru, abychom je unavili. Od půlky zápasu už jsme byli lepší.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme se v zápase prezentovat hrou, která nám v posledních kolech přinášela vítězství. To se nám podařilo, v úvodu zápasu jsme dali rychlou branku, plnili jsme stanovenou taktiku a myslím, že jsme byli aktivnějším týmem. Téměř do poloviny zápasu jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel neproměňovali. Za stavu 2:0 jsme udělali hrubku a soupeř snížil. Od půlky zápasu naopak převzali taktovku domácí. Ve třetí třetině jsme přestali hrát hru, kterou jsme hráli v první půlce zápasu. Nebyli jsme už tak aktivní a nechali jsme soupeře, který má osobnosti jako Vampolu a hlavně Plekance, aby skóroval. V sestavě, v jaké jsme sem přijeli, bez šesti hráčů základní sestavy, jsme už neměli sílu se zápasem něco udělat. Soupeř zaslouženě třetí třetinu zvládl a takticky vybojoval vítězství.

Zápas v číslech 📊