7. kolo Chance ligy – 24. 9. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Přerov

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Hořava, Zelingr, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, Valenta, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Navrátil – Doležal, Hejcman, Goiš – Mašín, Moučka, Malina. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.

Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Strnad, Vampola), 37. Vampola (Nash), 42. Redlich (Kružík, Kubík), 47. Strnad (Vildumetz, Zelingr), 59. Vampola (Zelingr) – 49. Zbořil (Pšurný, Novotný), 49. Goiš (Hejcman), 56. Goiš (Malina, Hejcman). Třetiny: 1:0, 1:0, 3:3. Vyloučení: 7:5 + Veber (KLA) 10 min.. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:29. Rozhodčí: Valenta, Šindel – Štofa, Beneš. Diváci: 1607.

Rytíři mohli být se vstupem do zápasu proti druhému týmu tabulky spokojeni. Hned v páté minutě se dostali do vedení a vytvořili si i další šance. Brankou však skončila jen souhra Jakuba Strnada s Petrem Vampolou, po které zakončoval do poloodkryté klece Tomáš Vildumetz. Zaznamenal tak svůj první ligový gól v dresu Kladna – 🚨 1:0! Během prvního dějství se ale rozhodně nenudil ani domácí brankář Adam Brízgala. Mladý gólman se rychle dostal do tempa a zneškodnil i únik Romana Pšurného.

V prostředním dějství už byl s kladenským náskokem málem amen, jenže Ivan Rachůnek v obrovské možnosti zaváhal. Zkušený útočník dostal puk před odkrytou klec, ale s pukem ještě zamíchal a poté už nevystřelil. A tak se předvedlo v závěru Kladno! Konkrétně Petr Vampola. Když nefungovala přesilovková souhra, centr Rytířů si vzal puk, přebruslil bránící hráče a z bezprostřední blízkosti Klimeše krásně překonal – 🚨 2:0.

Do závěrečné periody vletělo Kladno nejlepším možným způsobem! Adam Kubík nahodil kotouč na zadní mantinel, Daniel Kružík šel do souboje s vyjetým Klimešem a lehkým posunutím naservíroval puk před odkrytou klec Tomáši Redlichovi – 🚨 3:0. A gólové nadělení tím ještě nebylo u konce! Rytíři sice nevyužili přesilovku pět na tři, ale při klasické výhodě se radovali. Tomáš Vildumetz našel krásným křižným pasem Jakuba Strnada a ten už trefil prostor za brankářem Zubrů – 🚨 4:0. Když už vše vypadalo rozhodnuté, obstarali Přerovští pořádné zdramatizování. Mikuláš Zbořil nejprve dorazil přesilovkovou střelu do sítě – 🚨 4:1. A Jiří Goiš o 49 sekund později dostrkal kotouč do sítě z nepřehledné skrumáže – 🚨 4:2. V 56. minutě navíc Goiš sám vybojoval puk a poté jej protečoval za Brízgalu – 4:3. Další drama už ale nedopustil zkušeně Vampola. Ten trefil z ostrého úhlu branku, kterou Klimeš opustil 🚨 5:3.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Chtěli jsme hrát aktivně, protože jsme věděli, že Přerov je velice kvalitní mužstvo, které hraje chytrý hokej. To také několikrát ukázali. Nám se podařilo dát góly, bohužel ve třetí třetině jsme za stavu 4:0 udělali zbytečný faul. Soupeř se tím dostal do hry a ukázal, jakou má sílu. Během chvíle se dostal na kontakt, naštěstí se nám povedlo zápas uhrát. Musím pochválit všechny hráče včetně mladíků z juniorky. Nastoupili, protože máme poměrně velkou marodku, a my jsme byli rádi, že naskočili. Když byli na ledě, tak odvedli dobrou práci. Hráčům proto patří velký dík za to, že jsme to proti takto kvalitnímu soupeři dokázali urvat. Jirka Říha je zraněný, uvidíme, kdy bude moci nastoupit. Teď je v práci lékářů, nevíme, na jak dlouho to bude.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V dnešním utkání jsme chtěli potvrdit dobrý vstup do sezony. Opak byl pravdou. Prvních čtyřicet minut jsme vůbec nehráli hokej, kterým se prezentujeme. Bylo to bez tlaku do brány, bez důrazu v předbrankových prostorech a vlažně v obranné třetině. V tom nás soupeř jednoznačně předčil. Byl bojovnější a hrál si svoji hru. My jsme si vytvořili gólové šance, ale neproměnili jsme je. Ani v přesilovce pět na tři. Soupeř tak zaslouženě odskočil. Ve třetí třetině jsme začali hrát hokej, který musíme hrát, pokud chceme být úspěšní. Nicméně soupeř si vedení pohlídal. Gratuluji mu, my musíme k dalšímu zápasu přistoupit jinak.

Zápas v číslech 📊