WSM liga 34. kolo - 22.12.2015 Zimní stadion, Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup - Pohl, Sobotka, Brož, Hes, Bernad, Holomek, Smetana, Látal - Tenkrát, Roubík, Kloz - Dalecký, Melka, Kuchler - Křivohlávek, Andres, Merta - Gengel, Navarra. Trenéři: Mach, Mareš.
Rytíři Kladno: Cikánek - Nash, Repe, Růžička, Gutwald, Ptáček, Zajíc, Kehar - Rudovský, Skuhravý, Machač - Bílek, Stach, Dvořáček - Horna, Pitule, Redlich - Šilhavý, Lukáč, Strnad. Trenéři: Lidický, Čermák.

Branky a nahrávky: 27. Bernad (Kloz, Holomek), 33. Roubík (Pohl), 45. Melka (Sobotka, Pohl), 52. Kloz (Sobotka, Roubík), 52. Merta (Gengel, Pohl), 59. Roubík (Sobotka, Pohl) - 1. Machač, 11. Machač (Rudovský), 22. Bílek (Růžička, Gutwald), 26. Dvořáček (Stach, Růžička), 50. Bílek (Stach, Růžička). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:31. Rozhodčí: Krob – Šperl, Jílek. Diváci: 2146.

Lepší vstup do první třetiny si Rytíři snad ani nemohli přát. Patrik Machač totiž hned po patnácti sekundách hry propálil Soukupa od mantinelu - 0:1. Navýšit skóre pomohl hostujícím hráčům opět Patrik Machač, když v jedenácté minutě i s notnou dávkou štěstí překonal Soukupa podruhé - 0:2. Vzápětí mohli domácí snížit po Nashově faulu na unikajícího hráče. David Merta ale trestné střílení nedokázal zužitkovat, a tak odcházelo Kladno do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Začátek druhé části byl opět v režii kladenských hráčů. Vítězslav Bílek se svojí střelou nemýlil a zaznamenal třicátý vstřelený gól v letošní sezóně - 0:3. Jen o pár minut později přišli hosté s další pěknou kombinací a David Dvořáček už byl naprosto přesný - 0:4. Na tuto branku však domácí odpověděli téměř okamžitě, když David Bernad z blízkosti vyzrál na Cikánka - 1:4. Po této trefě se Slovan hodně herně zvedl, ale s dalšími šancemi si Cikánek věděl rady. To se změnilo až ve třicáté třetí minutě. Jaroslav Roubík pláchl kladenské obraně a snížil na rozdíl dvou branek - 2:4. V závěru periody měli hosté k dispozici dvě početní výhody, ale z těch nic vytěžit nedokázali.

Hráči Slovanu se hned v prvních minutách třetí třetiny dokázali přibližit svému soupeři díky trefě Antonína Melky - 3:4. Vítězslav Bílek se však o chvíli později prosadil v samostatném úniku, v tom nezaváhal - 3:5. Následovala špatná minuta pro Rytíře. Nejprve využil přesilovou hru svojí dorážkou Jan Kloz - 4:5. V dalším oslabení se Ústečtí rovněž prosadili a David Merta dokonal honbu za vyrovnáním - 5:5. Nabuzení domácí pak dopravili kotouč nejprve jen do posunuté branky, ale při Bílkově vyloučení už se dočkali. Jaroslav Roubík svojí střelou propálil gólmana Cikánka a poprvé v zápase poslal svůj tým do vedení - 6:5. Z následné hry bez brankáře už Kladno nic vytěžit nedokázalo.

Trenéři po zápase

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Z naší strany jsme měli špatný vstup do utkání. Kladno dokázalo vstřelit gól už v patnácté sekundě. Myslím si, že za stavu 0:4 nad námi všichni zlomili hůl. Poté jsme se dokázali odrazit od samého dna a dostali jsme se do zápasu. Začali jsme hrát dopředu, napadat a dostali jsme se do šancí. Dali jsme dva góly a mohli jsme dát klidně i další. Stále jsme věřili, že se nám podaří zvítězit. Ukázali jsme, že dokážeme otočit zápas.

David Čermák (Rytíři Kladno): Vedli jsme 4:0, ale následně jsme přestali hrát a podali jsme katastrofální výkon až do konce zápasu. Hráči chybovali a hráli nezodpovědně. Po našem čtvrtém gólu jsme si mysleli, že hra půjde sama a přestali jsme se soustředit. Utkání se zlomilo ve chvíli, kdy dali ústečtí hokejisté dva góly a byli najednou na koni. Nám se podařilo dát branku ještě na 5:3, ale výkon hráčů byl špatný.

Kompletní výsledky 34. kola WSM ligy

Most - Kadaň 3:4, Jihlava - Slavia 6:5 sn, Havířov - Prostějov 0:2, České Budějovice - Třebíč 6:2, Litoměřice - Benátky nad Jizerou 1:3, Šumperk - Přerov 1:2

Zdroj Trenéři po zápase:hcusti.cz