1. přípravný zápas – 31. 7. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Kokšetau

Rytíři Kladno: Brízgala – Volráb, Kehar, Zich, Zajíc, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Redlich – Vildumetz, Kubík, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Patyk, Schildhabel. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Arlan Kokšetau: Děmidov – Gevel, Borovikov, Dovgaň, Trjasunov, Selezňov, Guljakov, Jegorov – Saburov, Jermolajev, Běrdnikov, Petrov, Megalinskij, Nestěrov, Gasnikov, Potajčuk, Klemešov, Anciferov, Savenkov, Baženov, Šitikov, Bortnikov, Kločkov. Trenéři: Kapulovskij, Kabyš, Něfjodov.

Branky a nahrávky: 10. Hajný (Š. Bláha), rozh. Náj. Kružík – 50. Selezňov (Borovikov). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 0:0. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:23. Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček – Řešátko, Pokorný. Diváci: 680.

Proti neznámému soupeři z Kazachstánu asi nikdo nevěděl, co čekat, Rytíři ale odstartovali velmi dobře a hned od začátku chtěli hrát aktivně. Přestože se jednalo teprve o první přípravný zápas, oba týmy nehrály v rukavičkách. Kladno se ovšem i tak dostalo do útočných šancí. Josef Zajíc bavil publikum svými útočnými výpady a i Adam Kubík se dostal do několika možností. Skóre se však měnilo až v polovině úvodního dějství. Štěpán Bláha se dostal za brankou k puku, posunul jej před klec a Jakub Hajný se štěstím dorazil do sítě – 🚨 1:0. Zakrátko ještě ujížděl Jakub Strnad sám na Děmidova, jenže trefil jen jeho lapačku.

Ve druhé části už něco ze svého hokejového umu předvedli i hokejisté z Kazachstánu a postupně se domácím herně vyrovnali. Alexandr Nestěrov sahal v úniku po srovnání, puk ale doklouzal mezi Brízgalovými betony jen do tyčky. Z Rytířů působil nejaktivněji Kubík, ten však vždy v rozhodující chvíli volil přihrávku místo střely a neprosadil se.

Třetí dějství bylo hodně fyzické a v polovině přineslo srovnání. Kladenští nejprve nevyužili přesilovou hru a vzápětí nebyl Štěpán Bláha úspěšný ani z trestného střílení. Když pak Matyáš Zelingr usedl na trestnou lavici, Jakov Selezňov nechytatelnou dělovkou od modré překonal Brízgalu – 🚨 1:1. Nádhernou akcí posléze sahalo po vedení Kladno, jenže Děmidov se štěstím zasáhl. Daniel Kružík našel milimetrovým pasem Tomáše Kauta a lehce tečovaný puk zasáhl beton hostujícího brankáře!

Po domluvě obou týmů následovaly za vyrovnaného stavu samostatné nájezdy. Zatímco Adam Brízgala si poradil se čtyřmi soupeřovi nájezdníky, brankář Kokšetau inkasoval od Daniela Kružíka a Tomáše Kauta – 🚨 2:1.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Zatím je to syrové. V první třetině jsme hráli poměrně slušně, ale neproměnili jsme nějaké šance. Ve druhé třetině se Kokšetau zlepšil ve všech směrech a byl lepší. Bylo to vyrovnané i na šance. Na to, že to bylo první utkání, jsme měli slušný pohyb. Mrzí nás jen neproměňování šancí, na tom se musí zapracovat, vždycky jsou tam nějaké chyby. Je to ale začátek, nedělal bych z toho vědu.