45. kolo Chance ligy – 12. 1. 2019 Kalich arena, Litoměřice

Litoměřice

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (21. Král) – Pavlas, Marcel, Kvapil, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Kadlec, Kloz, Jánský – Dvořák, Jícha, Kantner – Eret, Šik, Pour – Sklenář, Matějček, Jirásek. Trenéři: Bruk, Tvrzník.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Veber, Lakos, Kehar, Říha, Hořava – Svedlund, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – O. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 27. Strejček (Kadlec), 50. Dvořák (Šik, Rulík) – 3. Říha (Kaut), 17. Nash (Vampola, Říha), 19. Zikmund (Jelínek, Veber), 50. Machač (Nash, Strnad), 59. Redlich (Zikmund, Machač).Třetiny: 0:3, 1:0, 1:2. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 43:29. Rozhodčí: Souček, Ondráček – Hejl, Podrazil. Diváci: 1740.

Jiří Říha se po zranění vrátil ve velikém stylu a svoji herní pohodu dokazoval už od počátku i proti Litoměřicím! Ve třetí minutě vyhrál čistě buly Tomáš Kaut, Říha se z první opřel do kotouče a nechytatelně poslal pumelici pod horní tyč – 🚨 0:1. Kladno bylo rázem aktivnější a při přesilovce mělo další možnosti. Další Říhovu bombu Martin Michajlov zastavil a dorážející Petr Vampola trefil tyč. Kladenské obraně pak zatopil Filip Jirásek, který ujížděl sám na bránu. Adama Brízgalu však překonat nedokázal. Kladenský gólman navíc po chvíli zlikvidoval i brejk Otakara Šika a hosté si zahráli přesilovku. Obrovský přehled ukázal Petr Vampola, který křížem našel Brendona Nashe a kanadský bek z ostrého úhlu rozvlnil síť – 🚨 0:2. V závěru třetiny ještě prostřelil domácího brankáře Ondřej Bláha, pro postavení Linuse Svedlunda v brankovišti však gól neplatil. To ale Rytíře mrzet nemuselo! Hned po dalším buly vypálil od mantinelu Šimon Jelínek, puk zasáhl do Ladislava Zikmunda a zaplul do brány – 🚨 0:3.

Domácí do druhé části vstoupili se změnou v brankovišti, kam se postavil gólman Tomáš Král. A ať už si kališníci řekli v kabině cokoliv, evidentně to fungovalo. Hra se přiostřila, Litoměřičtí svůj výkon zlepšili a Rytíře zatlačili. Nebezpečnou přihrávku dokázali Kladeňáci v jednu chvíli jen srazit k Janu Strejčkovi a domácí bek ostrou ranou snížil – 🚨 1:3. Velikou možnost pak Stadion dostal ve formě dlouhé přesilovky pěti proti třem, Brízgala však nebezpečnou možnost Petera Jánského zlikvidoval. Když pak domácí mohli zasouvat puk do odkrytého koutu klece, výborně zastavil puk Václav Veber, a tak už ke změně skóre nedošlo.

Začátek poslední dvacetiminutovky byl hodně rozkouskovaný, to ovšem nebránilo Jakubu Strnadovi, aby se dostal do úniku. Proti skórování byl však Králův beton. Na druhé straně pak hrozilo nebezpečné přečíslení, jenže Brízgala výborně zamezil domácím ve skórování. S přibývajícím časem stoupala chuť domácích po vyrovnání, zvýšená agresivita ale k úspěchu nevedla. Naopak na druhé straně Brendon Nash dobře vypálil, Patrik Machač se dostal k dorážce a přidal čtvrtý zásah svého týmu – 🚨 1:4. Odpověď domácích ovšem byla nejrychlejší možná! Po pěkné rychlé souhře už se přesouval Brízgala proti Jaroslavu Dvořákovi marně – 🚨 2:4. Obě branky přitom dělilo jen 17 vteřin! A druhá branka byla evidentně tím správným spouštěčem pro finální litoměřický tlak. Domácí vyzkoušeli nepříliš vídaný krok, když stáhli gólmana už čtyři a půl minuty před koncem, ani z obrovského tlaku ale branku nevykřesali. Naopak Ladislav Zikmund vyvezl puk a nahrál před prázdnou klec Tomáši Redlichovi – 🚨 2:5.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu a v první třetině jsme hráli dobře. Domácí jsme do ničeho nepustili a dali jsme tři góly, takže s tím jsme spokojení. Od druhé třetiny jsme to už ale tolik nedodržovali a domácí měli tlak a nějaké šance a snížili. Ve třetí třetině to bylo chvílemi až zbytečně moc nahoru dolů. Naštěstí se nám povedlo odskočit na 4:1, takže domácí už jen snížili, i když byli stále nebezpeční. Byl to těžký zápas, jsme rádi, že jsme vyhráli. André Lakos hrál velmi dobře, měl klid v rozehrávce a nedělal chyby. Když šel do souboje, tak to mělo říz. Hrál zkrátka dobře, my jsme s ním moc spokojení.

Zápas v číslech 📊