Hořký konec

Rytíři svůj sen o extralize nedotáhli do zdárného konce, přesto za sebou mají úspěšnou sezonu, která dodala hráčům řadu zkušeností. Často podceňovaný tým přišel o naději až v předposledním kole baráže, ve kterém přidal čtvrtou porážku v řadě. Vývoj prolínací soutěže se pro Kladeňáky pravděpodobně lámal v domácím zápase proti Karlovým Varům. Rytíři ztratili vedení šestnáct vteřin před koncem a nakonec prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. V Karlových Varech pak ztratili 0:3 a doma s Jihlavou 1:2. Kladno je tak v tabulce na poslední příčce, z jedenácti střetnutí vybojovalo 13 bodů.

Rytíře dovedl daleko bojovný a týmový výkon

V základní části Patrik Machač (v baráži 0+0), v play off David Tůma (3+3) a v baráži má k pozici nejproduktivnějšího Rytíře zatím nejblíže Adam Kubík (4+2). Mezi obránci pak pobrali v prolínací soutěži nejvíce bodů David Štich s Jurijem Repem (0+2). Kladno ale v aktuálním ročníku nestavělo na silných individualitách. Rytíři razili hlavně týmový a bojovný hokej. Ten ve vyřazovacích bojích a baráži podtrhl fantastický gólman Lukáš Cikánek. Kladenský brankář odchytal všech jedenáct odehraných zápasů (kromě nájezdů s Karlovými Vary) a udržel úspěšnost 93,20 % a průměr 1,91 gólu na zápas. Právě on držel akcie Rytířů vysoko, i když se hráčům v poli nedařilo v koncovce.

Litvínov vstal z popela

Po prvních dubnových zápasech to s Litvínovem nevypadalo vůbec dobře. Hokejisté ze severu Čech prohráli čtyři z pěti zápasů a za tuto porci utkání si připsali pouhé dva body. S extraligovým mužstvem to v té době nevypadalo vůbec dobře. Pak ale přišlo obrovské vzedmutí a rázem mají Litvínovští k nejvyšší soutěži blíže než třetí Jihlava. Verva nastartovala vzestup na kladenském ledě, kde vyhrála 3:1 a poté vydolovala alespoň bod v Jihlavě za porážku 1:2 po samostatných nájezdech. Doma srazil Litvínov Duklu velikým obratem na 3:2 a v posledním kole si rozdělil body s postupujícími Karlovými Vary. Západočeši potřebovali bod, Verva potřebovala co nejvyšší bodový zisk. Po remíze 0:0 se tak Severočeši dočkali vítězství 1:0 po prodloužení. Litvínov má momentálně 17 bodů a je druhý. Na první Karlovy Vary ztrácí body tři, ale před třetí Duklou má pouze jednobodový náskok.

Vervu táhne Hübl s Lukešem

Jestliže se Litvínov udrží v nejvyšší soutěži, budou moci fanoušci děkovat hlavně klubovým matadorům Viktoru Hüblovi s Františkem Lukešem (3+5). Velmi dobře si pak v baráži vedou ještě Juraj Mikúš (4+3), který posílil tým v průběhu sezony, a obránce Daniel Sørvik (0+6). V brance nahradil Michaela Petráska, který začínal baráž jako jednička, Pavel Kantor. Petráskova čísla činí 90,53 % a 2,72 g/z. Kantor pak svoje statistiky vyšponoval na výborných 95,37 % a 1,10 g/z.

Vzájemné zápasy v baráži

Ze tří odehraných zápasů mezi Kladnem a Litvínovem vytřískali více Severočeši. Ti v prvním zápase rozhodně nebyli lepším týmem, ale šance, které měli, přetěžili v branky. Kladno, které se trápilo ve střílení gólů tak po dobrém výkonu prohrálo 1:2. Na ledě soupeře se pak karta naprosto obrátila. Verva tlačila a měla veliký nápor, jenže na konci se radovali Rytíři z výhry 2:1. Třetí vzájemné střetnutí opět připomínalo první duel těchto dvou celků. Kladeňáci napínali všechny síly, jenže znovu vstřelili jen jediný gól. Prohráli tak 1:3.

12. kolo baráže o TELH HC VERVA Litvínov - Rytíři Kladno se odehraje v neděli 22. dubna od 16:00 na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.