1. kolo Tipsport extraligy – 13. 9. 2019 WERK Arena, Třinec

Třinec

HC Oceláři Třinec: Bartošák – Doudera, Kundrátek, Galvins, Musil, Gernát, Adámek – Chmielewski, Vrána, Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Novotný. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.
Rytíři Kladno: Cikánek – Lakos, Austin, Nash, Kehar, Barinka, Smetana – Valský, Stach, O’Donnell – Melka, Réway, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Vrána), 24. Marcinko (M. Kovařčík, Kundrátek), 26. Hrňa (Vrána, Marcinko), 32. Marcinko (Adamský, Musil), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Musil), 52. Vrána (Chmielewski, Stránský) – 42. Strnad (Barinka, Smetana), 48. Redlich (Machač, Strnad). Třetiny: 1:0, 3:0, 2:2. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:30. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Bryška, Hlavatý. Diváci: 5 400. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Marcinko – Jakub Strnad.

Od úvodu utkání měl podle očekávání převahu úřadující mistr, kladenská obrana však působila před svým brankovištěm jistě a pro Lukáše Cikánka znamenaly nebezpečí pouze střely od modré čáry. Hostující gólman si však poradil i s Douderovou střelou, která mu vypadla z výstroje. Skóre se tak měnilo až při druhé početní výhodě Ocelářů. Rána Martina Gernáta se od zadního mantinelu odrazila před branku a Tomáš Marcinko bez větších potíží uklidil puk do sítě – 🚨 1:0. I Kladno však ukázalo svůj um v přesilovce. Po nádherném ťukesu po trase Réway – Stach – Valský už mířilo zakončení do prázdné branky, jenže Patrik Bartošák předvedl světovou třídu a v poslední chvíli fantasticky vykopl betonem. Z důrazu do branky pak několikrát dorážel Ladislav Zikmund, ani on však na reprezentačního gólmana nevyzrál.

Na začátku druhé části však Rytíři byli neukáznění a Oceláři ukázali, že tyto situace umějí využívat! Při výhodě pět na tři byl u tyče skvěle připravený na dorážku Tomáš Marcinko – 🚨 2:0. A krátce po ubránění druhého oslabení napřáhl ideálně z první Erik Hrňa – 🚨 3:0. Domácí se tím dostali do obrovské euforie a rázem jich byl plný led. Oceláři navíc hrozili i ve vlastním oslabení! Když se pak při Galvinsově trestu takto dostali do přečíslení, zkompletoval Tomáš Marcinko zkušeně hattrick – 🚨 4:0.

Do třetí části ale Kladno vstoupilo daleko sebevědoměji! První únik ještě brankou neskončil, pak ale Michal Barinka krásně vysunul Jakuba Strnada a ten jako správný kapitán rozvlnil síť – 🚨 4:1. Rytíři navíc pokračovali dobře i dál a zakrátko Strnadova formace opět udeřila! Tomáš Redlich si vybruslil na střed a zamířil přesně do protějšího růžku – 🚨 4:2. Třinečtí však nebyli ze dvou inkasovaných branek dlouho zaskočení. Michal Kovařčík se pak dobře uvolnil v závaru před brankou – 🚨 5:2. A hned po čtrnácti vteřinách se prodral za obranu Petr Vrána a navýšil na rozdíl čtyř branek – 🚨 6:2. V přesilové hře pak sahal po další trefě Martin Gernát, ten však trefil jen tyč za Cikánkovými zády.

Trenéři po zápase 🗣

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Ceníme si tří bodů, výhra se nerodila lehce. Dobře jsme do zápasu vstoupili, ale šancí jsme si nevytvářeli moc, bylo to z naší strany hodně nervózní. Pomohly nám góly v přesilovkách, uklidnily nás. V některých fázích druhé třetiny jsme hráli hodně dobře, v některých to až tak dobré nebylo. Hostující tým hrozil hlavně z brejků, kterých měl spousty a šance nevyužil. Kdyby nějaký nájezd proměnil, třeba byl zápas jiný. Ve třetí třetině jsme si vedení hlídali, až na dvě chyby, které jsme udělali. Vyhráli jsme zaslouženě, ale výsledek je pro Kladno krutý a neodpovídá obrazu hry. Hrálo velmi dobře, ztížilo nám to.

David Čermák (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme vstoupili se zbytečně velkým respektem, nechali jsme Třinec hrát. Naštěstí nevyužil své šance, dal jen jeden gól. Na konci první třetiny jsme se zlepšili, v přesilovce jsme měli šance, které jsme bohužel neproměnili. Když Třinec zvýšil na 2:0, chtěli jsme hned dát taky gól a zbytečně jsme otvírali hru. Dostal se do vedení 4:0 a tam se zápas rozhodl.

Ostatní výsledky 1. kola TELH ✅