WSM liga 6. semifinále play off - 22. 3. 2017 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
3
 
Jihlava
2
 
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Redlich, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Cetkovský, Zikmund, Gratton. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.
HC Dukla Jihlava: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský. Trenéři: Vlk, Zeman, Ujčík.

Branky a nahrávky: 10. Tenkrát (Machač, Růžička), 26. Tůma (Drtina, Kloz), 51. Strnad (Přikryl, Redlich) – 14. Zeman (Seman, Čachotský), 34. Čachotský (Zeman, Seman). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:35. Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kreuzer, Jindra. Diváci: 4668.

Dukla měla opět lepší vstup do utkání, žádná větší šance z toho ale nebyla. Kotouč skončil vzápětí v brance na druhé straně poté, co jej tam z bezprostřední blízkosti poslal Gratton. Ten byl natlačen do brankoviště soupeřem a sudí branku neuznal. Rytíři se tak radovali až při přesilové hře. Machačovu střelu vyrazil Svoboda do mezikruží, odkud vypálil Petr Tenkrát přesně – 1:0. Kladno mělo po úvodní brance mírný tlak a drželo Jihlavu v obranném pásmu, vedení mu však dlouho nevydrželo. Do protiútoku vystartoval Seman, který našel před brankou rozjetého Adama Zemana. Ten před sebe natáhl hůl a letící kotouč poslal rovnou do bližšího růžku – 1:1. V závěrečných minutách se dostali do náporu pro změnu hosté. Cikánek čelil Jerglově ráně z mezikruží a zasáhl velmi jistě. Poslední vteřiny ještě přinesli obrovskou možnost modrobílých, když Pekr zachytil soupeřovu rozehrávku za brankou a nabil před brankoviště Machačovi. Jeho ránu ovšem vytěsnil hostující gólman.

Do druhého dějství vstoupili lépe Kladenští a vrátit vedení jim mohl Strnad, který si vybruslil na střed a nepříjemnou střelou prověřil Svobodu. Další radost domácích ale přišla až v následující početní výhodě. David Tůma se postavil dobře před branku a protečoval Drtinovu střelu až do sítě – 2:1. Dobrý důraz předvedl hned vzápětí Redlich, jenž vybojoval puk a předložil jej Přikrylovi. Toho však vychytal dobře brankář Dukly. Po chvíli přišel hodně sporný moment, když Zeman za brankou velmi diskutabilně sejmul Ptáčka, předložil puk Tomášovi Čachotskému a ten prudkou střelou srovnal – 2:2. Branka byla i přes protesty uznána a Rytíři se museli bránit v oslabení. Tuto situaci ovšem Kladno zvládlo a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. 

Třetí třetina nabídla veliký boj o rozhodnutí. Rytíři poprvé v utkání nevyužili početní výhodu, když byl vyloučen Zeman. Krátce po skončení přesilovky pak pálil nebezpečně Šidlík a jeho rána zasáhla tyč Cikánkovy brány. Ze hry musel v průběhu odstoupit Roman Přikryl, jehož zasáhl kotouč do obličeje. Hned v prvním střídání po návratu na led však vybídla kladenský desítka Jakuba Strnada a ten propálil hostujícího brankáře – 3:2. Tlak Jihlavy následně vzrostl na maximum, ani s odvolaným gólmanem však Dukla na vyrovnání nedosáhla.

Trenéři po zápase

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Zápasy jsou podobné. Sešla se velmi vyrovnaná a kvalitní mužstva. Myslím, že i v sedmém zápase to bude stejné a rozhodne jakákoliv maličkost. Dnes jsme to říkali i v kabině, že rozhodne jedna střela a že se musíme soustředit úplně na všechno. To se potvrdilo a pak už jsme to ukopali až do konce. 

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Všechna utkání jsou téměř totožná. Je to vyrovnané a rozhodují maličkosti. První branky, které jsme dnes inkasovali, byly z kategorie laciných. Náš předbrankový prostor nebyl vůbec dobrý. Po dvou třetinách za stavu 2:2 bylo jasné, že to rozhodne jediná střela. To se potvrdilo. Přesto, že jsme si i v power play vytvořili pár možností, které volaly po tom, abychom branku dali, tak to tam bohužel nespadlo. Jedeme zase k nám a budeme to tam chtít ukončit.