Na minulý týden chtělo Kladno hodně rychle zapomenout. Ze tří domácích zápasů byl jen bod a na náladě nepřidal ani debakl 1:7 od Třince. Jenže v Hradci Králové předvedli Rytíři velmi povedený hokej, kdy dlouho sahali po třech bodech. V závěru však inkasovali a byl z toho jen bod za prohru v prodloužení. V pátek, kdy kladenské mužstvo doma hostilo Karlovy Vary, se už ale dařilo, a nakonec z toho byla povzbuzující výhra 4:2, na kterou chce Kladno navázat v Ostravě.

Proti Energii se střelecky probudil Brendan O'Donnell, kterého byl plný led a do statistik si zapsal dvě pěkné a důležité branky. Vidět byl třeba i jednogólový obránce André Lakos, či celá čtvrtá lajna. Včera se zápas celé této pětce povedl, za což jsme jenom rádi. Hlavně nás těší, že góly začal dávat i někdo jiný než jenom první lajna,“ uvedl trenér David Čermák před cestou do Vítkovic. Kladno šlo proti Energii sedmkrát do oslabení, ale i v početní nevýhodě vše fungovalo skvěle. „Rozhodli jsme se, že to budeme hrát aktivněji než doteď. Kluci to sehráli velmi dobře. Když soupeř nějaké šance měl, tak to pochytal Denis,“ pokračoval kladenský kouč.

Lukáš Cikánek do Ostravy neodcestujte, místo něj pojede Brízgala

Cigi měl po zápase horečku, takže jsme si z Ústí stáhli Adama Brízgalu. Do Vítkovic pojede s námi,“ prozradil Čermák.

A co čekat od nedělního soupeře? Všechny zápasy jsou pro nás důležité. Hraje se o tři body jako jindy, je úplně jedno, jestli je to před přestávkou nebo ne,“ zdůraznil David Čermák. Zápasy po poslední přestávce nám nevyšly. Takovou dlouhou pauzu jsme měli jen my, ale tentokrát je to pro všechny oddíly stejné. Nic s tím neuděláme, musíme se připravit tak, abychom navázali na výkony před třemi týdny, kdy jsme hlavně doma soupeře trápili. Chceme hrát aktivní hokej, takže musíme být dobře připravení,“ dodal na závěr.

Nejproduktivnější hráč Vítkovic Roberts Bukarts je po zranění zpět, tým ale trápí viróza

Pět utkání vynechal nejproduktivnější hráč Vítkovic Roberts Bukarts, kterému aktuálně patří v tabulce produktivity celkové dvanácté místo. Šikovný Lotyš se do zápasového rytmu vrátil v předchozím klání ostravského celku na ledě Vítkovic, ve kterém sice asistoval na jeden gól, ale svěřenci trenéra Jakuba Petra přesto padli 2:3.

Pozitivní zprávou pro soupeře je už zmíněný návrat Bukartse. Kádr však zužuje viróza, která se přenesla i na realizační tým. „Určitě nebudeme v obraně kompletní. Útok bychom ale už mohli sestavit jakžtakž podle našich představ,“ uvedl trenér Vítkovic Jakub Petr na oficiálním webu.

Jak už bylo zmíněno, tabulce kanadského bodování Vítkovic vládne Roberts Bukarts s bilancí 5+10. Kladenská obrana se bude muset také zaměřit na útočníka Šimona Stránského, jenž je se šesti góly nejlepším střelcem týmu. Brankářskou jedničkou je talentovaný Miroslav Svoboda, který loňskou sezonu strávil v zámoří, ale po neúspěšné snaze dostat se do brankoviště Nashvillu Predators a krátkém angažmá ve Finsku a Rakousku posílil před sezonou právě kádr HC Vítkovice RIDERA. Jeho momentální úspěšnost je 92.67 %. Kladenský soupeř je s 54 obdrženými góly třetí nejvíce inkasující tým v extralize (hůř je na tom jen Zlín a také Rytíři).

Vzájemný zápas

Pamatujete? Mnozí z vás jistě moc dobře. Vítkovice byly prvním týmem v letošní extraligové sezoně, proti kterému Rytíři dokázali po třech úvodních prohrách bodovat. Dlouho se tehdy čekalo na první gól. Ten padl až ve třetí části do sítě domácího celku, kdy Šimon Stránský překonal Lukáše Cikánka a po něm se trefil ještě Dominik Lakatoš. Kladno ale poprvé ukázalo silnou vůli a zásluhou Austina v 57. minutě snížilo na rozdíl jedné branky. Necelé dvě minuty před koncem rozjařil kladenské publikum vyrovnávající trefou Tomáš Redlich, ale po 26 sekundách prodloužení utnul vydřený zápas Lotyš Roberts Bukarts a Vítkovice tak vyhrály 3:2.

Utkání 17. kola Tipsport extraligy HC Vítkovice RIDERA  Rytíři Kladno se odehraje v neděli 3. listopadu od 16:00 v ostravské Ostravar Aréně. Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.