2. čtvrtfinále play off Chance ligy – 2. 3. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Přerov

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina – Navrátil, Pšurný, Doležal – Tomi, Sýkora, Sikora – Š. Kratochvil, Moučka, Goiš – Davídek, Dvořák, Gago. Trenéři: Kočara, Sklenář.

Branky a nahrávky: 6. Plekanec (Melka, Lakos), 25. Zikmund (Zajíc, Machač), 32. Svedlund (Kubík, Lakos), 56. Melka (Vampola). Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:27. Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment. Diváci: 4 628. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Lukáš Cikánek – Jakub Navrátil.

Druhá čtvrtfinálová bitva odstartovala brzkým kladenským vyloučením, Rytíři ale nevýhodu přestáli a sami se dostali do pásma. A tam předvedl svoji hokejovou genialitu Tomáš Plekanec! Ten vyjel zpoza brány, poslal kotouč do brankoviště a Lukáš Klimeš si srazil puk mezi betony do brány – 🚨 1:0. Při vlastní přesilovce měl na hokejce navýšení Šimon Jelínek, ale domácí gólman se velmi dobře napnul a zasáhl ramenem. Zubři mohli zahrozit při přečíslení, do toho se však skvěle vrátil André Lakos, který nepovolil zakončení. V závěru třetiny zůstal Klimeš vleže na zádech po výborné střele Martina Kehara, Patrik Mechač ovšem nedokázal dorazit do odkryté klece. Byl faulovaný.

Druhá část začala zase rychlou výhodou Rytířů! A přesilovka byla téměř půl minuty dokonce dvojnásobná. Kladeňáci s ní ale nenaložili vůbec dobře! Jiří Říha přišel o kotouč a Marek Sikora ujížděl sám na bránu. Lukáš Cikánek si však počínal jistě a šanci zlikvidoval. A kladenská odpověď byla správně pádná! Josef Zajíc skvěle podpořil útok, přenechal puk Ladislavu Zikmundovi a domácí kanonýr už Klimeše propálil – 🚨 2:0. Kladenská obrana pak znovu prožívala horké chvíle v polovině zápasu v oslabení, Jakub Navrátil ale před odkrytou bránou trefil špatně puk. A stejně jako v předchozím případě i tentokrát domácí po soupeřově neproměněné možnosti zahrozili a přidali branku! Linus Svedlund dostal přihrávku křížem od Adama Kubíka a zamířil přesně do horní odkryté části branky – 🚨 3:0. Zubři si pak začali víc pomáhat nedovolenými zákroky a Kladno hrálo hodně času ve výhodě. Hosté se však z prvního zápasu viditelně poučili a nedovolili Rytířům ve výhodě navýšit.

Na začátku třetí dvacetiminutovky pokračovalo Kladno v náporu a mohlo znovu ještě zvýšit svoje vedení. Urputná přerovská obrana ale tentokrát obstála a hosté dostali možnost dvanáct minut před koncem po faulu Antonína Melky. Rytíři ale hráli až do konce velice aktivně a odměnou jim byla výhoda pěti proti třem! Při ní ukázal parádní přehled Petr Vampola, který přihrál před úplně odkrytou klec Antonínu Melkovi – 🚨 4:0. Na druhé straně mohl hned nato v úniku snížit Vojtěch Tomi, fantastický Cikánek však gól odmítl a i díky tomuto skvělému zásahu zapsal nulu!

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Hodně nám pomohl první gól. Byl šťastný, ale pro nás jenom dobře. Trošku nás to uklidnilo. Chtěli jsme pak kontrolovat hru, hrát dobře dozadu a nepouštět soupeře do šancí. To se nám párkrát nepovedlo, ale hodně nás podržel Lukáš Cikánek, kterému patří za výkon velký dík. Když jsme přidali další góly, tak už jsme potom chtěli zápas kontrolovat. Hlavně ve třetí třetině.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začali jsme dobře a první třetina z naší strany nebyla špatná. Na utkání jsme se poctivě připravili, bohužel jsme dostali laciný gól. Ve druhé třetině jsme mohli vyrovnat, měli jsme tam vyloženou šanci a hned z protiútoku jsme dostali na 2:0. Za toho stavu se domácím hraje dobře, mají neskutečně silný a sebevědomý mančaft. Nás to poslalo níž, než jsme si mysleli. Když jsme se mohli nadechnout a měli jsme vyložené šance, tak domácí brankář i se štěstím vše pochytal. Série samozřejmě nekončí, ale na straně domácích je hladovost. Ta nám chybí.

Zápas v číslech 📊