4. kolo Chance ligy – 15. 9. 2018 Zimní stadion, Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kolmann, Kunst, Maier, Hanousek, Husa, Niko – Duda, Mikyska, Zachar – Špaček, Chrtek, Šír – Průžek, Najman, Psota – Rychlovský, Braid, Wiencek. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar, Zajíc – Jelínek, Vampola, Kubík – Kružík, Filip, Redlich – Vildumetz, Machač, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 16. Duda (Zachar), 31. Husa (Niko, Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 5. Kubík (Machač, Říha), 27. Strnad (Machač, Vildumetz), 40. Machač, 55. Vampola (Kružík, Strnad). Třetiny: 1:3, 2:2, 0:1. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. Střely na branku: 29:35. Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotlík. Diváci: 811.

„Radek Duda, hokej není nuda,“ praví žertovná říkanka z hokejového prostředí. A nuda to rozhodně nebyla ani v zápase 4. kola mezi Benátkami nad Jizerou a Kladnem. I když o většinu zábavy se starali hlavně Rytíři! Ti si totiž během prvních čtyř minut a 16 sekund vystříleli tříbrankový náskok. Adam Kubík se nejprve dostal k odraženému puku a z úhlu překonal Marka Schwarze – 🚨 0:1. Zanedlouho se navíc prodral k dorážce Jakub Hajný a zaznamenal svoji premiérovou ligovou trefu v dresu Kladna – 🚨 0:2. Při následující přesilovce dostal Adam Kubík puk rovnou do mezikruží a z první navýšil náskok Rytířů – 🚨 0:3. Benátky nad Jizerou se po takovémto úvodu dostávaly jen těžko do zápasu, nakonec ale přece jen snížily. Právě zmiňovaný Radek Duda vybojoval puk a bekhendem překonal Lukáše Cikánka – 🚨 1:3.

Domácí ve druhé části zlepšili předvedený výkon, přesto se jako první v prostředním dějství prosadili Rytíři. Jakub Strnad si našel ve zmatku volný puk a vystřelil přesně za rozhozeného Schwarze – 🚨 1:4. Přestože vedení Kladenských se mohlo zdát pohodlné, za chvíli to byly nervy. Nejprve si pro dorážku dojel Jakub Husa – 🚨 2:4. A vzápětí zůstal puk pod nataženým Cikánkem a Jiří Průžek jej dostrkal hrubou silou do sítě – 🚨 3:4. Možnost k srovnání měly Benátky hned vzápětí v početní výhodě, Lukáš Cikánek se ale vyznamenal a předvedl tři veledůležité zákroky. Na druhé straně pak Rytíři potrestali zbytečné vyloučení Radka Dudy. Patrik Machač přihrával před bránu a jeden z bránících hráčů si srazil kotouč bruslí do brány – 🚨 3:5.

Hned na začátku závěrečného dějství mohli domácí znovu snížit na rozdíl jediné branky, hostující góman však fantasticky zlikvidoval přečíslení Benátek. Několikaminutovou urputnou přetahovanou pak ukončil až Dudův faul, po kterém se Kladeňáci dostali do tlaku. A i když přesilovou hru nevyužili, nakonec skórovali! Daniel Kružík získal puk za bránou, od mantinelu přihrál do jízdy Petru Vampolovi a ten už nezaváhal – 🚨 3:6. Domácí si v závěru ještě chtěli upustit páru a hráli hodně důrazně před brankovištěm Kladna, Brendon Nash s Josefem Zajícem však benátecké hráče rychle zklidnili.

Trenéři po zápase 🗣

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Chtěli jsme dobře začít, ale začátek se nám vůbec nepovedl. Prohrávat při kvalitě našeho soupeře v páté minutě 0:3, to je jak ze zlého snu. Poté jsme se zvedli a snažili jsme se se zápasem něco udělat. Kluci bojovali, dřeli a dostali jsme se na kontakt, ale když se nám to povedlo a snížili jsme, tak soupeř znovu odskočil. Dnes je opravdu škoda začátku, kdy jsme v první šestiminutovce darovali soupeři příliš luxusní náskok, a škoda dobrých příležitostí, které jsme neproměnili.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Vstřelili jsme tři rychlé branky z přesilovek, od toho se také zápas odvíjel. Když domácí dotáhli stav na 3:4, tak to pro nás nevypadalo příliš dobře. Naštěstí se nám podařilo vstřelit šťastnou branku na 5:3. V poslední třetině jsme to stáhli na tři lajny a myslím si, že už jsme domácí k ničemu nepustili. Řekl bych, že naše výhra je zasloužená, i když domácí podali velmi dobrý výkon.

Zápas v číslech 📊