17. kolo Tipsport extraligy – 3. 11. 2019 Ostravar Aréna, Ostrava

Vítkovice

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Gregorc, Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák – Bukarts, Roman, Schleiss – Lakatoš, Stránský, Zdráhal – Dej, Němec, Mallet – Vopelka, Werbik, Guman – Baláž. Trenéři: Petr, Trnka.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Romančík – Jágr, Stach, Zikmund – Valský, Machač, Š. Bláha – Redlich, Melka, Strnad – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Mallet (Zdráhal, Trška), 10. Bukarts (Schleiss, Svoboda), 24. Roman (Bukarts, Schleiss) – 20. Stach (Austin, Nash), 40. Strnad (Melka, Kaut), 57. Melka (Kaut, Strnad), 64. Strnad (Zikmund). Třetiny: 2:1, 1:1, 0:1 – 0:1. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:29. Rozhodčí: Holm, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 9 833. Nejlepší hráči utkání: Roberts Bukarts – Antonín Melka.

Po vyrovnaném začátku utkání se Rytíři dostali do problémů Machačovým vyloučením. V přesilovce z ojedinělé střely orazítkoval Ondřej Roman tyč a krátce po skončení početní výhody se domácí přece jen radovali. Denis Godla vyrazil ránu od modré jen před sebe a Alexandre Mallet rychle dorazil do sítě – 1:0. Po padesáti vteřinách navíc bylo ještě hůře! Brendon Nash nestíhal dobruslit rozjetého Robertse Bukartse, který zakončil z levé strany přesně na vzdálenější tyč – 2:0. Rytíři se ze špatného startu do zápasu ale dokázali oklepat. V poslední minutě první části nahodil Brady Austin a David Stach tečoval letící kotouč do sítě. Sudí se ještě delší dobu radil s kolegou u videa, ale nakonec trefu uznal, o vysokou hůl se nejednalo – 2:1.

Přestože si Kladno přeneslo do druhé části pozitivní energii ze vstřelené branky a v prvních minutách se tlačilo za vyrovnáním, byli to právě Rytíři, kdo inkasoval. Vítkovičtí přejeli do protiútoku, Bukarts se dobře zorientoval a nabil do druhé vlny Ondřeji Romanovi, který Godlu bez větších problémů propálil – 3:1. V přesilovce domácích pak už puk opět poskakoval za zády kladenského brankáře, ale hosté se nakonec se štěstím ubránili a kotouč vyhodili. To Kladeňáci byli v závěru třetiny při vlastní výhodě úspěšnější! Antonín Melka vyjel před branku a krásně našel Jakuba Strnada, který už zakončoval za Svobodova záda – 3:2.

Třetí část nabídla vcelku očekávaný obraz hry. Kladno se tlačilo vpřed a v útočném pásmu trávilo většinu času, zatímco domácí sázeli hlavně na brejky. Práci tak měli oba gólmani – Svoboda čelil náporu, ale Nash v ideální pozici střílel stejně nepřesně. Na druhé straně musel být naopak pozorný Godla, na kterého mířily rychlé protiútoky. A klíčovým se nakonec ukázalo být Trškovo vyloučení šest minut před sirénou. Rytíři sice výhodu nevyužili, ale z přesilovkového tlaku na branku nakonec dosáhli! Strnadovu sraženou střelu Svoboda pouze vyrazil a Antonín Melka doklepl puk do brány – 3:3. Vítkovická střídačka si ještě vyžádala Coach’s challenge, o nedovoleném bránění brankáři ale nemohla být ani řeč. Domácí rázem zapnuli a snažili se jít za další trefou, jenže ta už jim přána nebyla. Došlo tedy na prodloužení.

V nastavených pěti minutách byli po většinu času nebezpečnější Vítkovičtí. Denis Godla ale pochytal vše, co musel, a udeřili hosté! Ladislav Zikmund předvedl dobrý tlak do branky, po němž skončil Svoboda bez hole, Jakub Strnad umotal skvělým pohybem všechny soupeře a skóroval – 3:4.

Trenéři po zápase 🗣

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): Je pravda, že vstup do zápasu se nám povedl. Už poněkolikáté v sezoně jsme se dostali do dvoubrankového vedení, které jsme bohužel neudrželi. Zápas se určitě lámal ve druhé třetině, kdy Kladno po obdržené brance vždy zvýšilo forčeking a začalo ještě aktivněji napadat. Nám se naopak otvíraly dveře směrem k nim. Měli jsme několik přečíslení, ale byly to situace, s nimiž jsme naložili špatně. V přesilové hře jsme se sice v pásmu udrželi a byly tam nadějné kombinace, ale přehrávali jsme to. To je pořád ten samý příběh. Při náskoku, který si vybudujeme, se pak snažíme vymýšlet něco navíc. Ve třetí třetině už jsme byli všude později, prohrávali jsme osobní souboje a působili jsme velmi unaveným dojmem. Je to samozřejmě k vzteku. V pátek a neděli vedete o dvě branky a nakonec z toho máte jeden bod. Za třetí třetinu, kdy Kladno bylo lepším týmem, byla ale dělba zasloužená. Prodloužení už pak rozhodují situace jako třeba ta dnešní. Předtím jsme byli šťastnější v prodloužení my, dneska získalo Kladno bonusový bod. Bylo to asi zasloužené, zejména za třetí třetinu.

David Čermák (Rytíři Kladno): První třetinu jsme úplně prospali, chyběl nám v ní pohyb. Veškerou iniciativu jsme nechali Vítkovicím a pro nás bylo jen dobře, že neskončila vyšším rozdílem. Od druhé třetiny jsme se postupně zlepšovali a hra se vyrovnávala. Dokázali jsme se ze stavu 1:3 zase vrátit do zápasu a v prodloužení bereme druhý bod my.