46. kolo Tipsport extraligy – 16. 02. 2020 Home Credit Arena, Liberec

Liberec

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, Hanousek – Birner, Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, Zachar – Krenželok, Jelínek, Ordoš – Vlach, Musil, Valský. Trenéři: Augusta, Kudrna.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka, Zelingr, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Hovorka, Stach, O‘Donnell – Melka, Machač, Redlich – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd, Bulíř), 37. Hudáček (Birner, Lenc), 39. Hudáček (Lenc, Knot), 49. Lenc (Bulíř, Hudáček) – 3. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (O’Donnell, Melka), 35. Stach (O’Donnell), 51. O’Donnell (Austin, Vampola). Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1. Vyloučení: 8:6. Využití: 4:1. Střely na branku: 37:21. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr. Diváci: 7 500. Nejlepší hráči utkání: Libor Hudáček – Brendan O'Donnell.

Začátek zápasu mohl Rytíře lehce zarazit. Hned v první minutě měli Bílí Tygři obrovskou možnost, Lukáš Cikánek si ale poradil na jedničku. A do hry se tak mohli dostat hosté, kteří oproti posledním zápasům od úvodu předvedli zlepšenou hru. Na rozdíl od předchozích utkání stříleli z každé pozice a právě to přineslo ovoce. Už ve třetí minutě vypálil Michal Barinka a Patrik Machač tečoval jeho pokus do sítě – 0:1. Kladeňáci si ale zavařovali svými vyloučeními. V první přesilovce Liberce srovnal přesnou tečí Michal Bulíř – 1:1. Kladno ze svých přesilovek neskórovalo, při vyrovnaném počtu hráčů na ledě šlo ale opět do trháku. Brady Austin si nabruslil na levý kruh a vystřelil přesně – 1:2. Jenže vedení si hosté do druhé části nepřenesli. 21 vteřin před sirénou smazal rozdíl nechytatelnou dělovkou Michal Birner – 2:2.

Ve druhé části už měl domácí tým přece jen výraznější nápor. Lukáš Cikánek ale zlikvidoval celou plejádu šancí a do vedení šlo opět Kladno! To nejprve promrhalo dlouhou přesilovku pět na tři, pak se ale se štěstím radovalo. David Stach vystřelil nečekaně z rohu kluziště a puk skončil za Hrachovinovými zády – 2:3. Ani toto vedení však nemělo dlouhého trvání. Rytíři byli opět vyloučeni a Libor Hudáček zužitkoval přesilovku střelou z levého kruhu – 3:3. Bílí Tygři si navíc i po gólu udrželi nápor a Libor Hudáček je poprvé v zápase poslal do trháku. Tentokrát mířil přesně z pravé strany – 4:3.

Třetí část pro Rytíře neodstartovala dobře. Liberec měl tlak a v přesilovce odskočil o dvě trefy. Michal Birner to udělal luxusně a Radan Lenc zakončoval do prázdné – 5:3. Kladno se ale nevzdalo. Vybojovalo další dlouhou výhodu pět na tři a tentokrát už ji zvládlo! Brendan O’Donnell dostal nabito a ranou z první snížil – 5:4. Možnost k vyrovnání přišla hned vzápětí, kdy šli Liberečtí opět do oslabení, Kladno ale klasickou přesilovku nevyužilo. Naopak krátce poté vyrazil vpřed jeden z domácích a Brendon Nash řešil celou situaci faulem. Lukáš Cikánek ale zachoval klidnou hlavou a bekhendový blafák Libora Hudáčka zneškodnil betonem! Hosté tak dál žili a měli naději na bodový zápis. V poslední minutě proto odvolali brankáře a zkusili to se šesti bruslaři, Liberečtí už je ale zkušeně do ničeho nepustili.

Trenéři po zápase 🗣

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Naše přesilovky byly excelentní. Nebylo to jednoduché utkání, od začátku jsme to tlačili do hodně velikého kopce. Použiju ale slova svého kolegy ze Zlína: "Vyhrál lepší tým."

David Čermák (Rytíři Kladno): O osudu zápasu rozhodly přesilové hry. My jsme využili jednu až na konci. Přitom jsme dostali dvě dlouhé přesilovky pět na tři, ale bohužel jsme dali gól až na konci druhé, jinak jsme je neproměňovali. Liberec z pěti proměnil čtyři, což rozhodlo o celém zápasu.