3. čtvrtfinále play off Chance ligy – 5. 3. 2019 MEO Aréna, Přerov

Přerov

HC ZUBR Přerov: Klimeš (23. Šurý) – Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina, Pohl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Tomi, Sýkora, Sikora – Š. Kratochvil, Moučka, Goiš – Davídek, Dvořák, Gago. Trenéři: Kočara, Sklenář.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund – Kubík, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Hajný. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Černý, Pšurný), 43. Doležal (Navrtáil, Pala) – 16. Říha (Melka, Plekanec), 23. Vampola (Zikmund, Strnad), 23. Říha (Zikmund, Machač), 32. Machač (Vampola, Plekanec), 40. Kubík (Melka, Plekanec), 53. Jelínek (Plekanec, Strnad), 56. Redlich (Vampola, Strnad), 60. Zikmund (Kubík). Třetiny: 0:1, 1:4, 1:3. Vyloučení: 8:10 + Novotný 10 min. a do konce utkání a Sýkora (oba PRE) 10 min.. Využití: 2:3. Střely na branku: 33:42. Rozhodčí: Koziol, Sýkora – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 3 000.

První třetina na přerovském ledě – to byly zejména samé strkanice a dvouminutové tresty. Přestože Rytíři čekali, že na ně soupeř od úvodu nastoupí, lepší začátek měli právě hosté, za které mohl skórovat Tomáš Plekanec. Domácí se pak dostali do hry při výhodě pěti proti třem, Lukáš Cikánek ale ve svém brankovišti opět kraloval a pozastavoval všechny puky. A to i přesto, že Přerovští chodili při každé příležitosti hodně důrazně do brány. Kladenská obrana ale prostor před svým brankářem dobře čistila. Kladeňáci si posléze také zahráli dvojnásobnou výhodu, ta ale neměla dlouhého trvání, protože přišlo vyloučení Petra Vampoly. Ve čtyřech proti třem už se však hosté radovali! Přerovská obranná dvojice poněkud propadla, Antonín Melka si dobře všiml na pravé straně Jiřího Říhy a kladenský bek zamířil naprosto přesně – 🚨 0:1. Posléze mohl ještě zvýšit ze zajímavé možnosti Adam Kubík, Lukáš Klimeš si ovšem s jeho střelou poradil.

Start druhé části byl pro Kladenské naprosto výborný! Domácí sice začali znovu hodně tvrdě, Rytíři ale stříleli přesně. Petr Vampola si vybruslil od mantinelu na kruh a přesnou ranou k bližší tyči rozvlnil síť – 🚨 0:2. Hned o devatenáct sekund později to zase zkusil bekhendem Jiří Říha a vyhnal Lukáše Klimeše z brány – 🚨 0:3. Michal Šurý pak vychytal v obrovské možnosti Petra Vampolu, který mířil do odkryté brány, dlouho ale bez obdržené branky nezůstal! Rytíři totiž sehráli parádně přesilovku a Patrik Machač usměrnil Vampolovu přihrávku přímo mezi betony domácího gólmana – 🚨 0:4. A posléze se pořádně rozvířily emoce! Hosté se dostali v oslabení díky důrazu do úniku a sudí po faulu nařídil trestné střílení. Led následně zasypaly předměty, domácí Martin Novotný vyfasoval za řeči trest do konce utkání a Tomáš Sýkora osobní trest na deset minut. Antonín Melka ale trestné střílení neproměnil, přestože to zkusil pěkně a jen těsně minul volný prostor u tyče. Zubři tedy dohrávali přesilovku a při ní už se prosadili! Lukáš Cikánek vyrazil Černého pokus a Jakub Navrátil dorážel smrtelně přesně – 🚨 1:4. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za tříbrankového rozdílu, udeřilo však znovu Kladno! Tomáš Plekanec poslal puk k tyčce a Adam Kubík dotlačil kotouč čtrnáct vteřin před sirénou až do sítě. Poté se ještě delší dobu diskutovalo, jestli puk skutečně přešel přes brankovou čáru, rozhodčí ovšem neměl pochyb a gól uznal – 🚨 1:5.

Třetí dvacetiminutovka nezačala pro hosty podle představ. Kladeňáci šli do oslabení a Tomáš Doležal protečoval střelu od modré čáry až do sítě – 🚨 2:5. Hned nato navíc přišly další dva tresty a Kladno hrálo ve třech! Lukáš Cikánek byl však nadále fantastický a hosté i díky němu svoji nevýhodu přestáli. Přestože měli Zubři i dál navrch a tlačili Rytíře v pásmu, další gól přidat nedokázali. Naopak Kladno dostalo početní výhodu a Šimon Jelínek doklepl puk do odkryté klece – 🚨 2:6. Ani to ale od Rytířů nebylo vše! Dobrou souhru druhé formace zakončil sedmým gólem Tomáš Redlich – 🚨 2:7. A v poslední minutě přidal definitivní tečku za zápasem Ladislav Zikmund – 🚨 2:8.

Trenér po zápase 🗣

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme zaslouženě. Samozřejmě ta výše skóre nemusela být taková, ale zatím nejsme Kladnu v této sérii důstojným soupeřem. Kdo hokeji rozumí, a byl třeba i na Kladně, ví, že jsme o krok pozadu. Nevyhráváme jednoduché souboje, přeskakují nám puky přes hokejku a když jdeme na přesilovku, tak to nemá takovou kvalitu, jako když jde Kladno. Prostě v této chvíli je Kladno lepší a zaslouženě vede 3:0. Samozřejmě až čtvrtý bod mužstvo posílá dál a ten ještě Rytíři nemají.

David Čermák (Rytíři Kladno): V prvních minutách jsme byli aktivní a hráli jsme na puku. Byli jsme asi lepší, ale pak nás trochu zbrzdila vyloučení. Přerov se dostal do hry, ale my jsme potom dávali góly a tím jsme získávali jistotu a kontrolu nad zápasem. Na začátku poslední třetiny se to vyloučeními znovu zkomplikovalo, ale jinak si myslím, že jsme byli jasně lepší. Máme lepší pohyb a to je rozhodující!

Zápas v číslech 📊