WSM liga 35. kolo - 28.12.2015 ČEZ stadion, Kladno

Šumperk

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Gutwald, Růžička, Zajíc, Ptáček, Kehar – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Čurda, Lukáč, Strnad. Trenéři: Lidický, Čermák.
Salith Šumperk: Svoboda – Prokop, Holík, Puzič, Drtil, Gewiese, Sedlák, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Půhoný, Jurík – Haas, Plášek, Brunec – Ostřanský, Šebek, Hroch. Trenéři: Mazanec, Pivko.

Branky a nahrávky: 11. Machač (Strnad), 23. Bílek (Stach, Rudovský), 40. Rudovský (Bílek, Stach), 41. Bílek (Stach, Ptáček), 46. Lukáč (Strnad, Čurda), 56. Redlich (Repe, Horna) - 33. Fořt (Sedlák, Půhoný), 57. Staněk (Půhoný, Drtil). Vyloučení: 9:13 + Holík (SUM) do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 39:19. Rozhodčí: Grech - Šmika, Špringl. Diváci: 3780.

Rytíři vstoupili do zápasu v hodně velikém tempu. Hned v úvodu se snažil využít Redlichův křižný pas Horna, ale Svoboda se dobře natáhl a zastavil kotouč ještě před brankovou čarou. Několik možností měli domácí rovněž v početní výhodě, ale Salith se dokázal ubránit. Branky se diváci na ČEZ stadionu dočkali až při oslabení domácího celku. Patrik Machač si našel trochu prostoru za obranou a propálil gólmana Svobodu - 1:0. Poté bylo k vidění ještě několik vyloučení, další trefy ale nepřibyly.

Začátek druhé části byl opět v režii Kladna. V přesilové hře se prezentoval krásnou přihrávkou z rohu kluziště David Stach a proti střele Vítězslava Bílka už byl Svoboda bezmocný - 2:0. Téměř stejná situace se opakovala i v další početní výhodě Kladna, ale to už Svoboda Bílka vychytal. O chvíli později se hosté dočkali také v přesilovce, když Půhoného ránu protečoval Tomáš Fořt rovnou do růžku Mensatorovy brány - 2:1. Pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky se hnal do úniku ještě František Ptáček. Ten však nastřelil jen Svobodovo rameno. Rytíři mohli opět slavit až v poslední minutě druhé části, když využil přesilovou hru Jan Rudovský - 3:1.

Dokonce i úvod třetí dvacetiminutovky zvládli domácí na jedničku. Hned v první minutě se prezentoval další luxusní přihrávkou Stach a Vítězslav Bílek podruhé v utkání rozvlnil síť - 4:1. Ani to však Kladenským nestačilo a o pár minut později přišla další rána pro Šumperk. Strnad našel u tyče volného Michala Lukáče a ten už si poradil - 5:1. Salith však dokázal po několika minutách odpovědět. Aleš Staněk zůstal zapomenut za obranou a svoji pozici využil - 5:2. Nakonec poslední branku pak obstaral Tomáš Redlich. Ten byl dobře rozjetý na levé straně a vypálil přesně do rohu branky - 6:2.

Trenéři po zápase

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Šumperk po výměně trenérů hraje dobře, což hosté potvrdili a vydrželi až do konce. Při hře 5 na 5 byli vyrovnaným soupeřem, naštěstí utkání rozhodli naše góly v přesilovkách. Pokud se týká Kindla, začal s postupným tréninkem, ale k dispozici na zápas bude nejdříve až po Novém roce.

Milan Mazanec (HC Salith Šumperk): Gratuluji soupeři k výhře. Připravovali jsme se na Kladno a nechtěli mu dát prostor při početní výhodě. Bohužel naší nedisciplinovaností i jinými vlivy jsme nabídli řadu početních výhod, čehož soupeř třikrát využil a prosadil se dokonce bohužel i v oslabení. Jinak jsme sehráli vyrovnanou partii. Určitá šance se nabídla za stavu 2:1, kdy jsme hráli přesilovku, ale nedokázali ji využít a vzápětí jsme inkasovali potřetí.

Ostatní výsledky 35. kola WSM ligy

Přerov - České Budějovice 5:3, Kadaň - Jihlava 3:2 sn, Prostějov - Litoměřice 5:2, Slavia - Havířov 1:4, Třebíč - Most 4:3