49. kolo Chance ligy – 23. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Benátky nad Jizerou

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Lakos, Hořava, Říha, Kehar, Šesták – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Kubík, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Žůrek, Kolmann, Kunst, Poizl, Maier, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – Špaček, Černoch, Šír – Teplý, Najman, Rychlovský – Klapka, Bittner, Dlouhý. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.

Branky a nahrávky: 5. Zikmund (Machač, Lakos), 18. Jelínek (Machač, Kehar), 56. Melka (Strnad, Zikmund), 58. Vildumetz (Nash, Hajný), 59. Kaut (Redlich) – 26. Najman (Kunst, Černoch).Třetiny: 2:0, 0:1, 3:0. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30. Rozhodčí: Luczków, Vrba – Polonyi, Janíček. Diváci: 1520. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Adam Brízgala – Adam Najman.

Kladno se do svého soka pustilo hned od začátku statečně a po několika vteřinách mohlo vést! Lukáš Žajdlík se vrátil na poslední chvíli do klece proti střele Petra Vampoly a Antonín Melka vzápětí dorážel na brankovišti marně. Ladislav Zikmund ale po chvíli využil volného prostoru, dostal se za beky a hostujícího brankáře propálil – 🚨 1:0. Rytíři si pak udrželi nápor i po zbytek třetiny a necelé tři minuty před koncem přidali další zásah! Patrik Machač si výborně pokryl puk, projel podél pravého mantinelu a předal puk do středu Šimonu Jelínkovi. Kladenský mladík už s nabídnutou pozicí naložil výborně a poslal puk přesně mezi Žajdlíkovy betony – 🚨 2:0.

Ani do druhé části nevstoupilo Kladno špatně. Vyloučení však nápor domácích otupilo a krátce po vypršení trestu se hosté radovali! Střelu Vratislava Kunsta protečoval až za Adama Brízgalu Adam Najman – 🚨 2:1. Chvíli nato mohlo být dokonce srovnáno, jenže kladenský gólman se výborně přemístil a zasáhl. Otěže poté přebrali opět Kladeňáci a Žajdlík se měl co otáčet. Během přesilovky Rytíři svého soupeře zamkli v pásmu, gól ze svého tlaku však nevykřesali. A z početní výhody na opačné straně mohl být rozdíl naopak smazán! Adam Brízgala už ležel na zádech v brankovišti, fantasticky ale ještě zasáhl a přišel o masku. Následná střela Petra Wiencka do odkryté klece tak už přišla po odpískání a logicky nemohla platit.

Na začátku třetí části si mohli Rytíři vzít dvougólové vedení zpět! Daniel Kružík se prosmýkl mezi dvěma beky a poté prudce vypálil. Puk však zasáhl jen vzdálenější tyč! Stejně neúspěchem skončila i akce aktivní Machačovy lajny, kterou zakončoval Zikmund. Ten zasunul puk jen do výstroje vyjetého Lukáše Žajdlíka. Benátečtí pak přidali a chtěli dosáhnout pro body, jenže svojí neukázněností se o ně připravili. Jakub Strnad ve výhodě našel Antonína Melku a čerstvá posila Rytířů rozvlnila síť – 🚨 3:1. Ani to ale nebylo od domácích vše! Sražený puk propadl za záda Lukáše Žajdlíka a Tomáš Vildumetz jej doklepl za čáru – 🚨 4:1. Hosté pak získali početní výhodu a odvolali ještě brankáře, Rytíři však obstáli a dostali se k puku. Tomáš Redlich jej vyvezl, našel Tomáše Kauta a ten už neměl problém dovézt kotouč do sítě – 🚨 5:1.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Začátek jsme měli lepší, bohužel jsme nedokázali dát víc než dva góly. Měli jsme tam ještě několik možností, které jsme neproměnili. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, párkrát nás podržel gólman. Ve třetí části jsme hru kontrolovali, ale pořád nepřicházel třetí gól. Když jsme ho dali, tak jsme se uklidnili a zápas už jsme dovedli do vítězného konce. Soupeř hrál velice dobře na to, jak má mladý mančaft. Měl dobrý pohyb. Bylo to vyrovnané utkání, výsledek je pro hosty nakonec krutý.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Domácí mají menší hřiště a hraje se tu rychlý hokej. Asi i pod tíhou posledního utkání, které se domácím nepovedlo ve Vsetíně, vstoupili do zápasu dobře a my měli problém s jejich pohybem. Za stavu 0:2 jsme ale vystrčili růžky a hru jsme poměrně vyrovnali. Měli jsme několik šancí a dali jsme kontaktní branku. Po dvou třetinách byl zápas pořád otevřený až do posledních pěti minut. Utkání bylo vyrovnané a bojovné, náš výkon nebyl vůbec špatný. Je těžké bezprostředně po utkání hodnotit konec zápasu. Budu se muset podívat na video, abych věděl, co se stalo při gólech nebo co předcházelo našemu vyloučení. Posledních pět minut nás samozřejmě mrzí, protože jsme sahali po bodech.

Zápas v číslech 📊