8. přípravný zápas – 23. 8. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Litoměřice

Rytíři Kladno: Cikánek – Zich, Kehar, Hořava, Volráb, Veber, Svedlund – Jágr Vampola, Strnad – Jelínek, O. Bláha, Vildumetz – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák – Smetana, Havránek, Marcel, Havlík, Muška, Jebavý, Klejna – Tlačil, Korkiakoski, Válek – Kadlec, Voženílek, Flynn – Jirásek, Procházka, J. Dvořák – Matějček, Šik, Pochobradský – Václavek. Trenéři: Bruk, Tvrzník.

Branky a nahrávky: 33. Zikmund – 25. Jebavý (Flynn), 59. Dvořák (Kadlec). Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:19. Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Řešátko, Kučera. Diváci: 753.

První část, to bylo z obou stran spíše takové oťukávání. Žádnou možnost, která by vyloženě volala po brance, diváci neviděli, přesto se museli mít brankáři na pozoru. Za domácí se několikrát zajímavě uvolnil Šimon Jelínek, jenže žádné zakončení nebylo takové, že by na něj Daniel Dvořák nestačil.

Na začátku druhé periody mohl otevřít skóre z úniku Ondřej Bláha, který si rozhýbal brankáře, ovšem nedostal puk do sítě. Na druhé straně pak byli úspěšnější hosté v přesilovce. Kladno nevyhodilo puk, Oscar Flynn přihrál do mezikruží a Jiří Jebavý otevřel skóre – 🚨 0:1. Ladislav Zikmund se ale rozhodl, že nepříznivý stav změní. Nejprve ještě v úniku neuspěl, ovšem vzápětí na sebe vzal přečíslení a prostřelil Dvořáka – 🚨 1:1.

Závěrečnou část mohly oba týmy pojmout trochu jako nácvik přesilových her. Za vyrovnaného stavu přišla řada vyloučení, ovšem přesilovkovým komandům obou celků se nedařilo. Až necelé dvě minuty před koncem Kladeňáci propadli při útočení, Jaroslav Dvořák se dostal do úniku a poradil si s Lukášem Cikánkem v kladenské bráně – 🚨 1:2. Když pak Rytíři ještě odvolali brankáře a zkoušeli zahrozit s bruslařem navíc, mohli hosté navýšit své vedení, ale dobrým brankářským zákrokem se prezentoval Petr Hořava. Kladeňáci už ale ze závěrečného tlaku vyrovnání nevytěžili.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Dneska nám v první třetině chyběl pohyb. Od druhé třetiny jsme to zlepšili, ale bohužel jsme opět doplatili na naši střeleckou nemohoucnost. Snažili jsme se hodně chodit do střelby, ale chybí nám klid v zakončení. Na tom ještě potřebujeme zapracovat. Lajny už se nám pomalu rýsují. Ještě také čekáme, jestli nepřijdou někteří noví hráči a také až se nám vrátí marodi.