Akce se pořádá každoročně v polovině června na počest zesnulého fotbalisty Michala Ježka. Do loňska šel výtěžek z turnaje na konto jeho dcery Nikolky. Během osmi ročníku se podařil vybrat úctyhodný milion korun. I proto se organizátoři a rodinní příslušníci Michala Ježka rozhodli, že je na čase pomoci i dalším lidem, kteří to potřebují.

Vybrané peníze ze vstupného a dražby tak letos poputují na konto Hynka Skůry ze Slaného. Malý bojovník utrpěl zranění mozku po úrazu v bazénu během července 2014. Finanční prostředky z knovízského turnaje využije rodina k náročným cvičením a rehabilitacím, díky kterým se Hyneček může vrátit do běžného života.

Na turnaji se pokaždé objeví řada kladenských hokejových odchovanců. Mezi nimi bývá Ondřej Pavelec, Jakub Voráček, Jiří Tlustý či Radek Smoleňák. Vloni dorazil dokonce kapitán české fotbalové reprezentace Marek Suchý. Všechny tyto osobnosti by měly dorazit i na 9. ročník.

Novinkou však je účast kladenských Rytířů. „Já pokaždé hrával za tým Václava Skuhravého. Letos však přišel David Stahl s tím, že bychom mohli složit tento tým,“ řekl útočník Kladna Daniel Kružík, jeden z členů týmu. „Jsme rádi, že takto můžeme pomoci a navíc si takovýmto způsobem zpestřit letní přípravu,“ doplnil.

Tým Rytířů na Memoriál Michala Ježka: Daniel Kružík, Adam Kubík, Václav Veber, Josef Zajíc, David Chládek, Dominik Havelka, Dominik Borkovec, David Stahl, Ondřej Stehlík, Patrik Rais, Jakub Mužík, Matyáš Rendla.

Pokud turnaj v Knovízi nestihnete, nezoufejte. Rytíři budou i na akci "Hokejky na pažitu 2":

Pokud nebudete mít v sobotu 15. června čas do Knovíze přijet, fotbalový tým Rytířů máte možnost vidět ještě 29. června v Lidicích. „Budeme tam hrát v rámci exhibice Hokejky na pažitu 2. Minimálně půlka aktuálního kladenského týmu se tam objeví. Je to akce na podporu Křépy,“ dodal Kružík informace o turnaji, který se koná pro Petra Křepelku, kladenského odchovance, jenž se statečně zotavuje ze zranění, které utrpěl během hokejového zápasu v říjnu 2017.