„Hokej je nejtradičnějším sportem ve městě, řekl bych číslem jedna. Zatím se všechny pokusy o návrat do extraligy nepovedly, proto jsme se s panem Jágrem starším a trenéry A-mužstva domluvili na sedmibodové koncepci, podle níž budeme systematicky útočit na extraligu,“ prohlásil kladenský primátor Milan Volf. „Letos jsme začali jinak a vzali jsme dost vlastních mladých hráčů. Hodně záleží na partě a vím, že ta teď vznikla velmi dobrá. V posledních třech letech jsme stavěli mužstvo z takzvaných krajánků a nebylo to ono. Významnou posilou mužstva je trenér Miloslav Hořava, který je zkušenou osobností s velkým respektem u hráčů. Z jeho angažování mám radost,“ netajil se Jaromír Jágr starší a potvrdil tak složení trenérské dvojice A-týmu, která už s mužstvem absolvovala podstatnou část letní přípravy. S Miloslavem Hořavou povede Rytíře dosavadní hlavní trenér Pavel Patera.

„Myslím, že základ mužstva je velice slušný. Když nepočítám Adama Kubíka a Maytáše Zelingera, máme v přípravě dalších šest kladenských hráčů v juniorském věku a doufáme, že minimálně polovina z nich se do A-týmu začlení. Uvidíme v srpnu, zda bude potřeba kádr doplnit, nějaké hráče samozřejmě vyhlédnuté máme,“ prozradil čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz. Jednu posilu už Pavel Patera odtajnil a sice návrat gólmana Miroslava Kopřivy. „Kopr (Miroslav Kopřiva) je teď na dovolené, ale dnes dopoledne jsme se domluvili." (více čtěte zde)

Potvrzen je také převod třicetiprocentního podílu města Kladna v klubu Jaromíru Jágrovi, který je tak nyní jediným vlastníkem Rytířů Kladno. Vedení klubu a města také znovu deklarovalo zájem o udělení statutu Akademie ČSLH pro mládežnické týmy mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů. „Jsme připraveni a věřím, že Akademii v příští sezoně získáme," je přesvědčený Pavel Patera.

Dohoda o koncepci ledního hokeje mezi Statutárním městem Kladnem, vedením ledního hokeje Rytíři Kladno a trenérů „A“ mužstva v průběhu tří sezón 2017-2020

(Doslovný přepis dokumentu)

1) Vytvořit perspektivní základ „A“ mužstva na základě 15 klíčových hráčů, kteří by se neměli měnit a dle potřeby budou doplňováni o zbývající hráče.

2) V současné době urychleně sesmluvnit perspektivní a klíčové hráče na více než dva roky s možností opce. Jmenovitě – Strnad, Kubík, Machač.

3) Při účasti mužstva v play off i s ohledem na výše uvedeném zajistit, aby perspektivním hráčům nekončila smlouva po soutěži v daném roce.

4) U hráčů, kterým končí smlouva, zahájit jednání o nové smlouvě nejpozději v prosinci daného roku.

5) Zajistit možné posílení mužstva v průběhu každé sezony, zejména při play off a perspektivě baráže.

6) V rámci historie kladenského hokeje neustále udržovat kontakty se všemi kladenskými hráči, kteří hrají nejvyšší soutěž, ať už české extraligy nebo zahraničních soutěží, průběžně s nimi jednat a udržovat kontakt a vztah s kladenským hokejem. Kvalitní a perspektivní hráče vytipované vedením mužstva a trenéry sesmluvnit na 2 roky s možností opce (o konkrétních hráčích rozhodne trenér mužstva a vedení oddílu).

7) Cílem této koncepce a strategie je návrat kladenského hokeje v průběhu dvou až tří let do extraligové soutěže.

Na této pracovní verzi se dohodli:

Hokej Kladno s.r.o., zastoupen – Jaromír Jágr st.

Trenéři „A“ zastoupení – Pavel Patera, Miloslav Hořava

Statutární město Kladno, zastoupené primátorem Mgr. Milanem Volfem