5. přípravný zápas – 14. 8. 2018 Zimní stadion, Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Vágner, Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mlčoch, Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – Merta, Vrdlovec, Volf – Chrpa, Chlouba, Havel – Krliš, Davídek, Tůma. Trenéři: Čaloun, Machulda.
Rytíři Kladno: Stahl (41. Jiroušek) – Volráb, Kehar, Zelingr, Veber, Hořava, Svedlund, Zich – Jágr, Vampola, Kubík – Vildumetz, Zikmund, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 6. Davídek (Krliš), 24. Chlouba (Jeřábek, Chrpa), 43. Hes, 45. Zukal (Volf), 57. Chlouba (Chrpa, Havel), 60. Havel (Březák) – 11. Kaut (Redlich), 27. Redlich (Š. Bláha, Kružík), 31. Redlich (Kaut, Kružík), 33. Strnad (Vildumetz, Kaut). Třetiny: 1:1, 1:3, 4:0. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:29. Rozhodčí: Novák, Luczków – Janíček, Biederman. Diváci: 1451.

Ústečtí hokejisté se chtěli poprvé v přípravě před domácím publikem předvést, a proto odstartovali velmi aktivně. Hned v šesté minutě tak byli odměněni trefou Milana Davídka – 🚨 1:0. Odpověď Rytířů na sebe však nenechala dlouho čekat. Tomáš Redlich vystartoval vpřed v oslabení a křižnou přihrávkou našel zakončujícího Tomáše Kauta – 🚨 1:1. Zakrátko mohl vývoj otočit Adam Kubík, kterého parádně našel Jaromír Jágr, jenže Jan Dlouhý se včas přemístil.

Jak vyšel domácím vstup do úvodního dějství, tak stejně tak dobře se prezentovalo Kladno v prvních minutách druhé třetiny. Jak Jágrova, tak Strnadova formace si vytvořily veliký nápor, ale na branku nakonec nedosáhly. Zahrozili tak hosté. Roman Chlouba se napřáhl na levém kruhu a dělovkou do horního rohu nedal Davidu Stahlovi šanci – 🚨 2:1. Tomáš Redlich ale za chvíli vytasil ještě luxusnější střelu! Útočník Rytířů se rozjel po pravé straně a zamířil přesně do bližšího růžku – 🚨 2:2. Jízda kladenské sedmnáctky tím však ani zdaleka nekončila. Zakrátko poslal puk před brankoviště Kaut a Redlich se radoval podruhé – 🚨 2:3. Kladno se tak dostalo do veliké pohody a připsalo si i první využitou přesilovku v přípravě. Tomáš Vildumetz našel zpoza brány krásně Jakuba Strnada, který už nezaváhal – 🚨 2:4.

Do závěrečné periody nastoupili Kladeňáci s Petrem Jirouškem v brance. A mladý gólman zakrátko po dvou zaváháních obrany dvakrát kapituloval. Nejprve využil kladenské chyby Matěj Hes – 🚨 3:4. A zakrátko zakončoval po kombinaci s Lukášem Volfem Lukáš Zukal – 🚨 4:4. Strhnout vedení zpět na stranu domácích pak dokázal Roman Chlouba, který zamířil v úniku přesně mezi Jirouškovy betony – 🚨 5:4. Kladno pak vyzkoušelo i risk bez gólmana, ovšem odkrytou klec zasáhl Jan Havel – 🚨 6:4.

Trenéři po zápase 🗣

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas hodnotím jako velmi kvalitní, protože si myslím, že měl parametry mistrovského utkání. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za jejich přístup. Ve hře byly vidět momenty, které po nich budeme chtít celou sezónu. Po 2. třetině jsme prohrávali 4:2, ale i přesto jsme dokázali průběh zápasu otočit. Takže dnešek hodnotím velmi kladně. Pro nás je tohle vítězství důlěžité, i když je příprava, protože Kladno je velmi kvalitní soupeř.

David Čermák (Rytíři Kladno): Do dnešního zápasu jsme vstoupili špatně. Prvních deset minut bylo Ústí lepší, nám chyběl pohyb. Od desáté minuty jsme se postupně zlepšovali a hra se vyrovnávala. Ve druhé třetině jsme byli lepší a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali velké hrubé chyby, které nás stály zápas. Pozitivem bylo, že se kluci prosadili. Dali hezké branky, ale byla tam pořád spousta situací, které jsme řešili špatně. David Stahl odchytal první dvě třetiny velmi dobře. Petr Jiroušek dostal branky po chybách hráčů, tam jsme ho v tom trochu vykoupali.