4. čtvrtfinále play off Chance ligy – 6. 3. 2019 MEO Aréna, Přerov

Přerov

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Pohl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Dvořák, Sýkora, Sikora – Tomi, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvil, Moučka, Gago – Davídek. Trenéři: Kočara, Sklenář.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund – Kubík, Plekanec, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Hajný – Vampola, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 3. Navrátil (Černý, Doležal), 52. Sýkora (Sikora, Pala) – 8. Plekanec (Vampola, Jelínek). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:27. Rozhodčí: Doležal, Obadal – Poruba, Maštalíř. Diváci: 3 000.

V předchozích zápasech Rytíři vždy předčili svého soupeře zejména dobrým pohybem. Tentokrát ale Zubři odstartovali velmi aktivně, rychle dojížděli puky a hned v úvodu udeřili v přesilové hře! Jakub Navrátil to zkusil z ostrého úhlu a poprvé v sérii poslal Přerov do vedení – 🚨 1:0. Další oslabení už ale Rytíři přestáli a sami dostali výhodu. Při ní si vybruslil zpoza brány na kruh Tomáš Plekanec a přesnou střelou srovnal stav – 🚨 1:1. Ve znamení přesilovek se nesl i zbytek třetiny, ale střelci už úspěšní nebyli. Kladenský závar, při kterém pálili nebezpečně Plekanec a Vampola, skončil zákrokem Lukáše Klimeše a na druhé straně vykopl Pšurného střelu betonem Lukáš Cikánek. V závěru chybovali Kladenští při vlastní výhodě, Martin Novotný však hromady volného prostoru nevyužil.

Ve druhé části to byla dlouhou dobu taková přetahovaná. Hrál se urputný hokej a gólmani čelili spíše ojedinělým pokusům než soustavnějšímu tlaku. Patrik Machač v jednu chvíli tečoval střílenou přihrávku, ale zasáhl jen tyč. Po chvíli pálil z výborné pozice Ladislav Zikmund, jenže Klimeš vytáhl podařený zákrok lapačkou. Na straně Přerova měl možnost zase Darek Hejcman, Cikánek však vyhlavičkoval kotouč maskou. Stav tak zůstal po druhém dějství neměnný.

Za vyrovnaného stavu mohla ve třetí části rozhodovat každá další branka. A to bylo patrnější víc a víc, jak čas dál postupoval. A v polovině třetiny dostali domácí dobrou možnost v podobě přesilové hry! Zubři při ní dokázali Rytíře přečíslit a Tomáš Sýkora zakončil po Sikorově přihrávce do odkryté klece – 🚨 2:1. Místo kladenského tlaku ale přišlo vyloučení, které Rytířům zkrátilo čas na vyrovnání. Hosté se však dokázali ubránit a v závěru sáhli ke stažení Lukáše Cikánka z brány. Dobrý pokus Jakuba Strnada ale Klimeš zastavil a v závěrečných vteřinách se Kladno ke střele už nedostalo.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Byl to urputný boj z obou stran. Věděli jsme, že domácí do toho dají všechno. Snažili jsme se hrát zodpovědně a vytvořit si nějaké šance, které bychom proměnili. Bohužel jsme zase dostali dva góly v oslabení. Oproti včerejšku jsme si nevytvořili ani zdaleka tolik šancí a ty, které jsme si vytvořili, jsme bohužel neproměnili. Pak jsme dostali druhý gól v oslabení a už jsme na to nenašli odpověď.

Zápas v číslech 📊