9. přípravný zápas – 30. 8. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

Slavia

HC Slavia Praha: Polívka – Novák, Hrdinka, Saňa, Drtina, Valík, Antoš, Hejda, Štibingr – Šmerha, Veselý, Doležal – Kubica, Jaša, Panna – Krejčík, Kohút, Ondráček – Matějka, Furch, Tejral. Trenéři: Říha, Srdínko.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Hořava, Volráb, Zelingr, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Kubík – Jelínek, Kaut, Redlich – O. Bláha, Filip, M. Bláha – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 19. Jaša (Kubica, Panna), 37. Veselý (Šmerha, Doležal) – 36. Svedlund (Kaut), 38. Vampola (Jelínek), 42. Š. Bláha (Jelínek), 49. Kaut (Kehar, Vildumetz), 60. Vampola. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:3. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Jechoutek – Krátký, Ovsík. Diváci: 1353.

Dlouhou dobu to vypadalo, že v úvodním dějství se skóre vůbec měnit nebude. Ani jeden z týmů se nemohl dostat do déletrvajícího tlaku a k vidění byly spíše ojedinělé možnosti. Petr Hořava, který nesl na hrudi kapitánské céčko, nastřelil jen gólmana Patrika Polívku a na druhé straně nastřelil najíždějící Tomáš Šmerha tyč za Adamem Brízgalou. První branka ale nakonec přece jen padla ještě před sirénou. Necelé dvě minuty před koncem vyslal puk švihem mimo Brízgalův dosah David Jaša – 🚨 1:0.

Díky tomu, že do prostředního dějství šli domácí s jednobrankovým náskokem, hra se více otevřela a přinesla také více šancí. A jak se ukázalo, tak také více branek! Nejprve vyrovnal nahozením od modré Linus Svedlund – 🚨 1:1. Hned v další minutě však předvedl parádní přihrávku Šmerha a Jan Veselý střílel do prázdné – 🚨 2:1. Stejně hezkou souhru, možná dokonce ještě krásnější, ovšem předvedlo vzápětí i Kladno! V ponechané výhodě se ujal puku Šimon Jelínek, z kruhu našel křížem Petra Vampolu a ten už uklidil puk za bezmocného Polívku – 🚨 2:2.

V závěrečném dějství se hostům podařilo z náporu vytěžit dokonání obratu! Štěpán Bláha dostal puk do předbrankového prostoru a překonal domácího gólmana – 🚨 2:3. Tím ale Rytíři neřekli poslední slovo! Před polovinou třetiny se dostal ke střele z úhlu Martin Kehar a Tomáš Kaut, který nastupoval nestandardně s třicítkou na dresu, protečoval puk do horní části brány  🚨 2:4. Přestože si domácí v závěru ještě vylepšili přesilovku odvoláním brankáře, na snížení nedosáhli. K puku se naopak dostal ještě Petr Vampola a svým druhým zásahem určil finální podobu skóre – 🚨 2:5

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): V první třetině byli domácí o něco lepší než my, měli lepší pohyb. My jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny jsme začali víc bruslit. Dostávali jsme se do zakončení a nakonec jsme, troufnu si říct, zaslouženě vyhráli. V poslední třetině jsme byli pro změnu lepší zase my.