59. kolo Chance ligy – 23. 2. 2019 KHNP Arena, Třebíč

Třebíč

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Brož, Szathmáry, Bilčík, Nedbal, Čejka, Furch – Vodný, Psota, Havlát – Malec, Král, Paták – Forman, Novák, Kratochvíl – Čejka, Mlynář, Ferda. Trenéři: Sobotka, Barvíř.
Rytíři Kladno: Brízgala (59. Jiroušek) – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 3. Novák (Kratochvíl), 25. Král (Nedbal), 42. Nedbal (Forman, Paták), 48. Ferda (Brož, Psota), 52. Psota (Havlát, Szathmáry) – 31. Plekanec (Jágr, Melka), 37. Melka (Plekanec), 39. Machač (Zikmund). Třetiny: 1:0, 1:3, 3:0. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 48:24. Rozhodčí: Souček, Grech – Kotlík, Šimán. Diváci: 5 000.

Když je na ledě první kladenská lajna, hned se před brankou soupeře něco děje. To předvedli Rytíři už v úvodu zápasu, když dvakrát z mezikruží pálil nebezpečně Jaromír Jágr. Pak ale přišel faul Jakuba Strnada a třebíčská nejlepší disciplína – přesilovka! Ladislav Zikmund ztratil kotouč, Matěj Novák si nabruslil před bránu a zasunul puk za Adama Brízgalu – 🚨 1:0. To dostalo domácí na koně a brankář Rytířů se musel mít pořádně na pozoru! Vladimír Brož střílel dvakrát nebezpečně a v jednu chvíli už mohl dorážet do prázdné Tadeáš Král. Sám byl ale ze své pozice asi překvapený a nezakončil. Za Kladno pro změnu uháněl k brance kapitán Jakub Strnad, s obráncem na zádech však nezvládl bekhendový blafák tak, jak by si představoval. Ke konci třetiny si ještě Třebíč zkusila výhodu pěti proti třem, jenže tentokrát úspěšná nebyla. Obranné trojice Rytířů hrály výborně a zejména Vampola s Nashem a Strnadem ušetřili spoustu cenných vteřin.

Do druhé části nastoupilo Kladno hodně aktivně a snažilo se smazat soupeřův náskok. Štěpán Bláha se ale z mezikruží neprosadil a udeřili domácí. Jaromír Jágr přišel o kotouč na modré, Tadeáš Král vyrazil vpřed a prostřelil Adama Brízgalu – 🚨 2:0. Hokejová legenda s číslem 68 ale svoje zaváhání rychle napravila! Jágr našel naprosto přesně u odkryté protější tyče Tomáše Plekance a ten zkušeně snížil – 🚨 2:1. Namísto srovnání však přišel znovu tlak domácí Třebíče! Horácká Slavia hrála přesilovku, ve které se dostala do přečíslení tří na jednoho, zaskvěl se však výborný Brízgala, který nadvakrát vychytal Brože. A ještě v tom samém oslabení vystartovali Rytíři vpřed! Antonín Melka předal puk v přečíslení na Tomáše Plekance, obdržel puk zpět a zakončoval do odkryté klece – 🚨 2:2. Hned nato byl navíc vyloučen Brendon Nash a hosté v dalším oslabení otočili vývoj! Ladislav Zikmund našel v situaci dvou na jednoho Patrika Machače a ten zamířil naprosto přesně – 🚨 2:3.

Úvod třetího dějství hostům hrubě nevyšel. Ještě v první minutě měli obrovské možnosti Robert Havlát a Tadeáš Král a nakonec domácí srovnali z nejméně výrazné možnosti. Karel Nedbal vypálil od mantinelu naprosto přesně a smazal rozdíl mezi oběma týmy – 🚨 3:3. Kladeňáci pak přestáli perné chvíle v oslabení, nápor domácích ale trval a skončil dalším gólem! Adam Brízgala nevěděl, kde má puk, ohlížel se za sebe a Radim Ferda doklepl kotouč do sítě – 🚨 4:3. Hned nato mohl na druhé straně srovnat Tomáš Kaut, který byl v ideální pozici, jenže Pavel Jekel vytasil výborný zákrok lapačkou. Nervy posléze neudržel na uzdě André Lakos a vyfasoval dvojitý trest. A Třebíč znovu ukázala, jak umí přesilovky! Domácí si krásně dali puk na malém prostoru a Matěj Psota překonal kladenského gólmana – 🚨 5:3. Rytíři pak měli veliký tlak při výhodě 5 na 3, obrana Třebíče se ale vydala ze všech sil a posléze si v samém závěru také vyzkoušela dvojnásobnou přesilovku. A aby zajímavého nebylo málo, Adam Brízgala měl problém s výstrojí a poslední minutu a půl (navíc v oslabení ve třech) musel odchytat Petr Jiroušek! Mladý gólman si tak připsal první zákroky v soutěžním zápase kladenského týmu a udržel skóre nezměněné.

Trenéři po zápase 🗣

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Musíme být spokojeni, protože jsme odvedli výkon na hranici svých možností. Jsem přesvědčený o tom, že ve hře 5 na 5 jsme byli lepší. Soupeř otočil vývoj v disciplíně, která pro nás byla v průběhu sezony nejsilnější, a to v přesilové hře. Kluci ale byli hnaní skvělými fanoušky a skvělým publikem a podali opravdu výborný výkon. Dali jsme rychlý vyrovnávací gól a pak už jsme dominovali. Byl to svátek hokeje v Třebíči. Užili si to všichni hráči i my v realizačním týmu. Cítili jsme obrovskou podporu a to bylo vidět na ledě. Přeji si, aby to takhle bylo častěji v sezoně. Mrzí nás, že jsme nevybojovali play off.

David Čermák (Rytíři Kladno): Vůbec jsme si nezasloužili vyhrát. Jakš takš jsme odehráli alespoň druhou třetinu, ale odehrát dobře jen dvacet minut je strašně málo. Třebíč měla mnohem lepší pohyb a v první a třetí třetině nás přehrávala. Ve druhé třetině jsme sice dali tři góly, ale dva z nich byli v oslabení, což je trochu chyba Třebíče. Pro nás je to dobré, ale pořád jsme při hře pět na pět dali jen jeden gól a to je střašně málo.

Zápas v číslech 📊