38. kolo Chance ligy – 22. 12. 2018 Budvar Arena, České Budějovice

České Budějovice

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Fillman, Plášil, Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený – Dunn, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák – Doktor, Přikryl, Heřman – Babka, Šimánek, Beránek – Dančišin. Trenéři: Prospal, Totter.
Rytíři Kladno: Brízgala – Svedlund, Zajíc, Veber, Kaut, Volráb, Machač – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 5. Karabáček (Bradley, Vydarený), 15. Karabáček (Čermák, Fillman), 18. Heřman (Pavlin, Doktor), 29. Doktor (M. Novák), 34. Karabáček (Bradley, Čermák), 36. Pýcha (Karabáček, Čermák), 39. Bradley (Karabáček, Vydarený) – 23. Vildumetz (Veber, Vampola), 25. Kubík (Vampola, Vildumetz), 51. Machač (Volráb). Třetiny: 3:0, 4:2, 0:1. Vyloučení: 4:5 + Heřman (CEB), Vildumetz, Vampola a Jelínek (všichni KLA) 10 min. a Dunn (CEB) a Hajný (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:27. Rozhodčí: Čech, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Diváci: 6421.

Kladno, které nastoupilo do utkání v okleštěné sestavě, ztrácelo proti sokovi z Českých Budějovic od páté minuty. Cody Bradley si v hezké akci obhodil Ondřeje Volrába, v následném přečíslení našel Václava Karabáčka a ten už rozvlnil síť za přesouvajícím se Adamem Brízgalou – 🚨 1:0. Domácí se navíc i dál tlačili vpřed a ze zmatku vytěžili další trefu. Václav Karabáček přihrával před brankoviště a puk proklouzal až do sítě – 🚨 2:0. Kladeňáci mohli odpovědět z přesilových her, proti výborně bránícímu Motoru se ale těžko dostávali do šancí. Naopak při třetí početní výhodě pláchl Martin Heřman a střelou na vzdálenější tyč navýšil vedení svého týmu – 🚨 3:0. V závěru dostali Českobudějovičtí kotouč ještě jednou do brány, dříve ale zazněla siréna ukončující třetinu.

Začátek prostřední části napověděl, že by utkání mohlo být ještě drama, domácí ale poté naplno rozjeli střeleckou smršť. Nejprve ale výborně dorazil střelu Václava Vebera Tomáš Vildumetz – 🚨 3:1. Zakrátko si na sebe výborně natáhl Jana Strmeně Petr Vampola a Adam Kubík zakončoval do odkryté brány – 🚨 3:2. Místo vyrovnání však Rytíři opět inkasovali. Jakub Doktor nejprve překonal ležícího Brízgalu – 🚨 4:2. Václav Karabáček posléze bleskově využil přesilovku a skompletoval hattrick – 🚨 5:2. Při dalším oslabení zůstal kladenský gólman znovu v nevýhodné pozici vleže na ledě a Pavel Pýcha pošesté rozvlnil síť – 🚨 6:2. Následně viděli přítomní fanoušci také boxerskou vložku. Domácí Vincent Dunn dlouhou dobu vyzýval k bitce Petra Vampolu, který o podobný konflikt viditelně nejevil zájem. Na ledovou plochu tak nastoupil Jakub Hajný, který hned po vhazování zahodil rukavice a v pěstním souboji se zastal nejproduktivnějšího Rytíře. Oba hráči poté vyfasovali trest do konce utkání. V závěru periody pak ještě navýšil rozdíl mezi oběma mužstvy Cody Bradley – 🚨 7:2.

V závěrečné třetině už se rozjitřené emoce z druhé části víceméně uklidnili, a tak se oba týmy soustředily zejména na hokej. Adam Brízgala si i přes sedm obdržených branek zachoval potřebné sebevědomí a několikrát vychytal soupeře. Na druhé straně pak šel dost důrazně za kotoučem Patrik Machač a se štěstím dostal vysoký oblouček až za záda Jana Strmeně – 🚨 7:3. Hosté se pak ještě snažili alespoň o úpravu skóre, dalšího zásahu už se ovšem nedočkali. Kladeňáci tak přišli o druhou příčku a aktuálně jsou čtvrtí.

Trenéři po zápase 🗣

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Start se nám nijak extrémně dobře nepovedl. Když jsme viděli, s jakou soupiskou sem přijel soupeř, který byl s námi bodově vyrovnaný, tak jsme chtěli být daleko víc aktivní, hrát v soupeřově obranném pásmu a nějakým způsobem se dostat do vedení. To, že jsme po první třetině vedli 3:0, ale vůbec neodpovídalo průběhu zápasu. Skóre dnes klame. Soupeř sem přijel s málo hráči, což je takové dvousečné. Kluci, kteří hráli, se vybičovali k dobrému výkonu a zápas se zlomil až v polovině druhé třetiny, kdy jsme byli schopní využít dvě přesilovky a odskočili jsme na 5:2. Myslím si ale, že už jsme hráli daleko lepší zápasy než ten, co jsme odehráli dneska. Góly tam ale dnes proti dobrému týmu a dobrému brankáři napadaly. Co se týče bitky, kluci si to rozdali jako chlapi, klobouk dolů před Hajným, že měl koule se Dunnovi postavit. Vstoupil do toho, nebál se poprat. Myslím si ale, že kdyby dostali pět minut a mohli se do zápasu vrátit, by bylo daleko užitečnější, než aby měli po zápase. To, že si to dva chlapi chtějí vyřídit, je normální. Byl bych pro to, aby se pravidlo upravilo tak, aby hráči mohli pokračovat v zápase, což tedy v tomto případě neplatilo. Vincent Dunn má totiž zlomenou ruku.

David Čermák (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme nevstoupili špatně, prvních deset minut jsme byli celkem aktivní a měli jsme nějaké šance. Budějovice ale vstřelily tři góly. Ve druhé třetině jsme se dostali do zápasu, když jsme dali dva góly. Pak jsme se ale naší hloupostí a budějovickou chytrostí nechali vyprovokovat k faulům a vypadli nám další hráči. Vzhledem k tomu, že jsme sem přijeli v patnácti, jsme pak už dohrávali jen na dvě pětky a zápas jsme ztratili. Hráče jsme upozorňovali, že by mohlo dojít k bitce, ale nechtěli jsme, aby do toho šli, protože nás bylo jen patnáct. Tím jsme přišli o dalšího hráče. Jakub Hajný si z toho navíc odnesl zraněné rameno.

Zápas v číslech 📊