48. kolo WSM ligy - 10. 2. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Litoměřice

Rytíři Kladno: Kopřiva (41. Cikánek) – Štindl, Zelingr, P. Hořava, Svedlund, Havlín, Kehar, Lenďák – Jágr, Kubík, M. Hořava – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Stadion Litoměřice: Škarek – Smetana, Gaspar, Jandus, Jebavý, Chalupa, Málek, Jeřábek – Kusý, Veselý, Voženílek – Machala, Šimeček, Stříbrný – Pilař, Miškář, Pavlík – Havelka, Hanták, Václavek. Trenéři: Říha, Tvrzník.

Branky a nahrávky: 35. Kloz (Kurjanov, Tůma) – 17. Smetana, 19. Václavek (Hanták, Havelka), 29. Chalupa (Hanták, Pavlík), 39. Kusý (Voženílek). Třetiny: 0:2, 1:2, 0:0. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 43:32. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Štofa, Beneš. Diváci: 5200.

Královský úvod vlil oběma týmům do žil spoustu energie, a tak byl zápas hned od úvodu z obou stran hodně útočný. Hra se přenášela od jedné branky ke druhé a první možnosti ke skórování měl při přesilovce Miloslav Hořava. Ten dostal dvakrát od Jágra výbornou žabičku před brankoviště, ale pokaždé pohořel na skvěle postaveném Škarkovi. Skóre se tak poprvé měnilo až čtyři minuty před sirénou. Ondřej Smetana nastřelil puk od mantinelu a rozvlnil síť – 🚨 0:1. Hosté se navíc zakrátko opět dostali do útoku a Jan Václavek využil Hantákovu zadovku výborně – 🚨 0:2.

Ve druhé části šli Litoměřičtí za navýšením svého náskoku v přesilových hrách. Rytíři svoji první nedisciplinovanost ještě ubránili, při vyloučení Tůmy už ale Lukáš Chalupa zakončoval po krásné kombinaci do odkryté klece – 🚨 0:3. Kladno se ale nenechalo nepříznivým vývojem rozhodit a dočkalo se první branky. Jan Kloz dostal přihrávku zpoza brány od Kurjanova a zamířil přesně do horního růžku – 🚨 1:3. Kladenští se pak ze svého tlaku snažili vytěžit další zásah, jenže Litoměřice naopak navýšily. Denis Kusý poslal puk z bezprostřední blízkosti se štěstím mezi Kopřivovy betony – 🚨 1:4.

Do závěrečného dějství už vstoupilo Kladno s Lukášem Cikánkem v brance. Rytíři mohutně sahali po další trefě, ovšem hosté výborně blokovali střely a to, co prošlo na bránu, zachytil velmi jistě Škarek. Závěr zápasu pak byl hodně vyhecovaný a přinesl několik šarvátek, na vážnější potyčku mezi hráči ale nakonec nedošlo.

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Vstup do zápasu od nás byl špatný. Hráli jsme samé tandemy, v chůzi a nechodili jsme do těla. Prohrávali jsme souboje a nechodili jsme do předbrankového prostoru u nás ani u soupeře, to dalo ráz zápasu. Litoměřice zaslouženě vedly a do půlky zápasu byly ve všem lepší než my. Potom jsme dali kontaktní gól na 3:1 a tam se ještě mohl zápas zlomit, šance jsme měli, ale bohužel se nám nepovedlo dát na 2:3 a naopak jsme dostali čtvrtý gól. Ve třetí třetině jsme ještě tlačili, ale šance už jsme si moc žádné nevytvořili. Bylo to tedy naprosto zasloužené vítězství Litoměřic.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Minulý zápas doma s Karlovými Vary jsme odehráli velmi špatně, takže jsme museli udělat trochu pořádek. Pro kluky byl samozřejmě motivací také náboj utkání. Od gólmana až po posledního hráče pracovali dnes všichni pro mužstvo, musím vyzdvihnout týmový výkon. Snažili jsme se být aktivní a hráli jsme dobře. Ve třetí třetině mělo Kladno tlak, s čímž jsme počítali. Naše mužstvo ale hrálo maximálně obětavě a tím pádem myslím, že bylo vítězství zasloužené.

Statistika zápasu 📊

Výsledky 48. kola WSM ligy ✅