33. kolo Chance ligy – 10. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
6
 
Vsetín
3
 
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Svedlund, Říha, Kehar, Veber – Vampola, Plekanec, Strnad – Kubík, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Hryciow, Mikuš, Slováček, Ondračka, Teper, Jenáček – Kopta, Pitule, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Kucharczyk, Vávra – Klímek, Šilhavý, Vítek. Trenéři: Dopita, Jenáček.

Branky a nahrávky: 2. Plekanec (Strnad, Vampola), 13. Kružík (Kaut, Redlich), 27. Strnad (Kubík, Vampola), 49. Zikmund (Svedlund, Machač), 52. Zikmund (Machač), 60. Strnad – 12. Rob (Pechanec, Teper), 29. Rác (Mikuš, Kucharczyk), 41. Pechanec (Jenáček, Teper). Třetiny: 2:1, 1:1, 3:1. Vyloučení: 9:6 + Nash (KLA) 5 min. a do konce utkání a Hajný (KLA) a Vítek (VSE) 10 min.. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:43. Rozhodčí: Grech, Kostourek – Štofa, Beneš. Diváci: 1716. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Ladislav Zikmund – Roman Rác.

Rytíři nastoupili do zápasu výborně a hned ve druhé minutě šli do vedení! Petr Vampola vybojoval faul soupeře a Tomáš Plekanec zkušeně využil přesilovku! Zkušený útočník nic nevymýšlel a ranou z kruhu propálil Jana Šelepněva – 🚨 1:0. Hosté ale okamžitě přidali a rychle mohli srovnat. Adam Brízgala byl však výborný a zlikvidoval jak šanci Jakuba Jenáčka, tak výborný pokus Vojtěcha Šilhavého. Až při druhém kladenském oslabení byl na výbornou vsetínskou přesilovku krátký i brankář Rytířů. Luboš Rob dostal výborný křižný pas a poslal puk do odkryté části klece – 🚨 1:1. Jenže bojovnost se ukázala jako správný recept na Valachy! Tomáš Redlich vybojoval puk, vystartoval spolu se svojí lajnou do protiútoku a Daniel Kružík doklepl puk za rozhozeného Šelepněva – 🚨 2:1. V závěru mohlo přijít v další výhodě opět srovnání, Adam Brízgala ale okradl Tomáše Vávru o téměř jistý gól.

I ve druhé části pokračoval z obou stran útočný hokej, opět ale bylo úspěšnější Kladno! Domácí vybojovali přesilovku a krátce po jejím skončení se radovali. Adam Kubík šikovně zavezl puk za bránu, našel Jakuba Strnada a kladenský kapitán přidal třetí zásah svého týmu – 🚨 3:1. Pak ale pro Rytíře přišla také pořádná nepříjemnost. Brendon Nash srazil Davida Březinu a dostal trest do konce utkání. A Valaši mohli opět ukázat nejlepší přesilovku v lize. Roman Rác dlouho nic nevymýšlel a ranou po ledě překonal Brízgalu – 🚨 3:2. Jakub Teper zakrátko na několikrát dorážel puk do už úplně prázdné brány, v důležité chvíli však selhal.

Začátek třetí periody domácím vůbec nevyšel. Ještě v první minutě nabral slušnou rychlost Antonín Pechanec, vytáhl si Brízgalu z brány a podél betonu poslal puk do sítě – 🚨 3:3. Dalšími zákroky pak udržel kladenský gólman vyrovnaný stav a Rytíři opět postupně přebrali otěže. A nakonec šli znovu do vedení! Linus Svedlund výborně zavezl puk, zpoza brány vrátil pro Ladislava Zikmunda a ten dotlačil kotouč do brány – 🚨 4:3. Navýšení mohli přidat Rytíři z přesilovky, Tomáš Plekanec však sportovně odvolal faul. A odměna na sebe nenechala dlouho čekat! Patrik Machač krásnou otočkou našel Ladislava Zikmunda a kladenská třináctka podruhé rozvlnila síť z mezikruží – 🚨 5:3. Čtrnáct vteřin před koncem prchal na prázdnou bránu Jakub Strnad, který byl ale podražen soupeřem. Sudí tak neváhal a nařídil přiznaný gól – 🚨 6:3. Jelínkův hit ještě na konci vyprovokoval hromadnou šarvátku u střídaček, k většímu konfliktu už ale nedošlo, přestože Roman Rác a Jakub Hajný byli hodně aktivní. 


Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Utkání bylo poměrně pěkné, hrálo se nahoru dolů. Přesilovky soupeře byly smrtící, naštěstí je neproměnili a gólman to párkrát chytil. Hráli to ale opravdu moc dobře. Utkání bylo vyrovnané, v závěru se nám podařilo odskočit za stavu 3:3. Mohl vyhrát kdokoliv, gól jsme ale dali my. To rozhodlo naprosto vyrovnané utkání. Soupeř hrál opravdu výborně. 

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): My jsme sem přijeli v poslepované sestavě, protože v posledním zápase s Kadaní jsme dostali tři vyšší tresty a kluci byli vyautovaní. Hlavně obrana byla mladá. Kluci se s tím ale poprali dobře. Dneska se nehrál špatný hokej, mělo to nasazení. My jsme ale dostali lekci z produktivity. Měli jsme dostatek vyložených šancí, ale nebyli jsme v koncovce natolik produktivní, abychom dali více gólů. Kladno mělo také šance a v koncovce mělo určitě větší kvalitu. Díky tomu vyhrálo. 


Zápas v číslech 📊