7. přípravný zápas – 21. 8. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Ústí nad Labem

Rytíři Kladno: Brízgala – Říha, Kehar, Hořava, Zich, Volráb, Svedlund, Veber – Jágr, Vampola, Strnad – Kubík, Filip, Vildumetz – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – M. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Vágner, Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mert, Látal – Melka, Roubík, Volf – Merta, Vrdlovec, Severa – Chrpa, Davídek, Havel – Krliš, Jícha, Planý. Trenéři: Čaloun, Machulda.

Branky a nahrávky: 8. Š. Bláha (Zikmund), 8. Strnad (Jágr), 20. Vildumetz (Strnad, Zikmund), 41. Strnad (Jágr, Vampola), 42. Redlich (Kružík), 56. Jágr (Strnad, Vampola) – 5. Roubík, 15. Weinhold (Melka), 16. Havel (Zukal), 60. Planý (Davídek). Třetiny: 3:3, 0:0, 3:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 44:23. Rozhodčí: Čáp, Kučera – Frühauf, Holý. Diváci: 671.

První část, to byla ryzí přestřelka! Nejprve využil Jaroslav Roubík Zichova zaváhání na modré čáře, dostal se do úniku a prostřelil Adama Brízgalu – 🚨 0:1. Kladno ale předvedlo bleskový obrat. Nejprve dotlačil kotouč do sítě důrazem Štěpán Bláha – 🚨 1:1. A o jednadvacet sekund později předvedl nádhernou trefu Jakub Strnad – 🚨 2:1. I další góly Ústí však následovaly rychle po sobě. Konkrétně minutu a šest sekund. Přečíslení zakončil přesně Martin Weinhold – 🚨 2:2. A Jan Havel vyslal do bližšího růžku nechytatelnou ránu – 🚨 2:3. Do kabin se ale přece jen odcházelo za nerozhodného stavu. V poslední minutě zachoval klidnou hlavu Strnad, neunáhlil se se zakončením a přihrál Tomáši Vildumetzovi do prázdné brány – 🚨 3:3.

To ve druhé části jako by si střelci zapomněli svoje šťastné hole v kabině. V prostřední dvacetiminutovce se totiž skóre nezměnilo. Kladeňáci drželi soupeře po většinu třetiny pod tlakem, jenže nápor v další zásah nepřeměnili. Do několika zajímavých šancí se dostal nováček Jiří Říha, ovšem brankář Jan Dlouhý obstál. Brízgala musel řešit závažné potíže při soupeřově přečíslení, přemístil se ale velmi dobře.

Jak se Rytířům závěrečná třetina v Ústí nevydařila, tak na domácím ledě Slovan udolali právě v poslední dvacetiminutovce. Hrálo se pouhých 38 vteřin a už lovil Dlouhý puk ze své brány. Jaromír Jágr předložil puk Jakubu Strnadovi, který už neváhal – 🚨 4:3. Přesně po minutě se navíc prodral do gólovky Říha, byl faulován, ale udržel puk a Tomáš Redlich popáté rozvlnil ústeckou síť – 🚨 5:3. A poněkud tematicky se na 50. výročí 21. srpna trefila i slavná osmašedesátka! Strnad si výborně poradil s odraženým pukem a přihrál ke vzdálenější tyči Jaromíru Jágrovi – 🚨 6:3. Legendární útočník se tak poprvé po návratu do mateřského Kladna gólově prosadil. V poslední minutě pak upravil skóre na konečnou podobu Jakub Planý – 🚨 6:4.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Pozitivem dnešního utkání je, že jsme dali šest gólů a že jsme vyhráli. Bohužel jsme opět udělali hodně chyb do obrany. To jsme hráli s Karagandou lépe. Dneska jsme se nechali na začátku strhnout do velkého útočení a z toho vyplynuly velké chyby, ze kterých jsme inkasovali zbytečné góly. Jaromírova pětka se každým tréninkem a zápasem zlepšuje. Co se týče situace okolo Jiřího Říhy, víme, že Boleslav má hodně obránců. Nám se dnes Jiří velmi líbil. Pokud tu možnost, že by přišel, skutečně bude, byli bychom rádi, kdyby za nás hrál.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Odehráli jsme velmi slušné utkání. V první třetině to byl vyrovnaný hokej nahoru dolů, ve druhé třetině bylo Kladno možná o něco lepší. My jsme ale důsledně bránili. Bohužel do třetí třetiny jsme nastoupili špatně a udělali jsme chyby, o kterých se bavíme od začátku sezony. Tam přišlo rozhodnutí. Šli jsme do útoku, propadli jsme a z brejku dostali gól. Potom bylo signalizované vyloučení, naši hráči přestali hrát a v tom Kladno znovu udeřilo. Je to škoda, musím ale přiznat, že dnes vyhrálo Kladno zaslouženě.