36. kolo Chance ligy – 17. 12. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

Slavia

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – Krejčík, Šagát, Ondráček – Doležal, Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Kubica, Najman, Furch. Trenéři: Říha, Srdínko.
Rytíři Kladno: Brízgala – Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Vildumetz, Machač, Hajný – Kružík, Kaut, Redlich – Bernat, Filip, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 9. Najman (Furch), 39. Krejčík (Šagát, Ondráček), 48. Krejčík (Šagát, Saňa), 53. Vlček (Kverka, Duda), 56. Kverka (Vlček, Ryzák) – 43. Strnad (Hajný, Svedlund), 58. Říha (Machač), 60. Hajný (Vampola, Kubík).Třetiny: 1:0, 1:0, 3:3. Vyloučení: 8:8 + Veselý (SLA) a Veber (KLA) 10 min.. Využití: 2:2. Střely na branku: 26:38. Rozhodčí: Cabák, Obadal – Bartek, Dohnal. Diváci: 1843.

Do první větší možnosti utkání se dostali Rytíři, konkrétně Adam Kubík. Ten výborně napadal rozehrávku domácích a po zisku kotouče mohl zakončovat z ostrého úhlu do prázdné brány, ovšem minul. A jak bývá ve vzájemných zápasech pomalu pravidlem, nakonec mohli být z úvodu spokojenější domácí! Kotouč se totiž zakrátko odrazil do mezikruží k volnému Jakubu Najmanovi a ten otevřel skóre – 🚨 1:0.

V prostředním dějství pokračovala urputná přetahovaná. Po slušné první třetině, během které byl uložen jen jeden trest, ale přibylo vyloučení. Kladeňáci si poprvé také vyzkoušeli přesilovku, chvíli i proti třem soupeřům, jenže neuspěli. Sešívaní pak při vlastní výhodě roztočili slušný kolotoč kolem branky hostí, ale Jiřího Doležala ve veliké možnosti fantasticky vychytal ležící Adam Brízgala. V závěru rozvířil emoce pěstní souboj Václava Vebera s Janem Veselým. Kladenský bek neváhal, zahodil rukavice a pustil se do o hlavu většího soupeře, který po odpískání sekl brankáře Brízgalu. Ještě do sirény pak domácí dokázali zvýšit své vedení. Petr Vampola ztratil ve vlastním pásmu kotouč a Martin Ondráček předložil puk Lukáši Krejčíkovi před odkrytou klec – 🚨 2:0.

Na začátku třetí části vybojovalo Kladno další přesilovku a tentokrát se během výhody už radovalo z trefy! Linus Svedlund dostal nabito na modré a Jakub Strnad ještě přizvedl letící puk do sítě – 🚨 2:1. V přesilovce se ale radovali i sešívaní a to hned šest vteřin po začátku trestu. Lukáš Krejčík dostal v mezikruží přihrávku na střelu z první a propálil Adama Brízgalu – 🚨 3:1. Rytíři se poté začali tlačit ještě více vpřed, jenže domácí hráči hráli v obrovské pohodě. Filip Vlček ujel po levé straně a se štěstím protlačil puk pod Brízgalovým betonem do brány – 🚨 4:1. Slavisté navíc předvedli další pěknou souhru v další přesilovce. Jaromír Kverka si rychle ťukl puk s Filipem Vlčkem a zamířil rovnou do rohu brány – 🚨 5:1. Rytíři ale ještě přišli s odpovědí a alespoň upravili skóre. Patrik Machač výborně vyhrál buly přímo na Jiřího Říhu a kladenský bek z první rozvlnil síť – 🚨 5:2. Šestnáct vteřin před poslední sirénou ještě jednou zafungovala přesilovka Rytířů a Jakub Hajný dorazil puk z brankoviště do klece – 🚨 5:3.

Trenéři po zápase 🗣

Miloš Říha (HC Slavia Praha): První třetinu hrál soupeř hodně aktivně, byl víc na puku a byť jsme vedli, tak jsme s tou hrou nebyli moc spokojení. Ve druhé části se to zlepšilo, bohužel jsme neproměňovali nabídnuté příležitosti. Na začátku třetí třetiny nám nevyšla snaha hrát disciplinovaně, z čehož vyplynulo vyloučení a snížení, od té doby si ale myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou a i přes zbytečné góly v závěru jsme odehráli dobré utkání a zaslouženě zvítězili.

David Čermák (Rytíři Kladno): Vyrovnané utkání, ve kterém Slavia na rozdíl od nás využila své příležitosti. Ne, že bychom jich zejména ve druhé třetině měli málo, ale když nedáváme góly, tak nemůžeme vyhrát.

Zdroj (Trenéři po zápase): hc-slavia.cz

Zápas v číslech 📊