19. kolo Chance ligy – 27. 10. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Benátky nad Jizerou

Rytíři Kladno: Brízgala – Říha, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Svedlund, Kubík, Zikmund – Jelínek, Kaut, Š. Bláha – Kružík, Filip, Vildumetz – Hajný, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Husa, Žůrek, Bednář, Hampl, Aubrecht – Dlouhý, Mikyska, Wiencek – Bittner, Psota, Chrtek – Průžek, Šír, Rychlovský – Burda, Braid. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.

Branky a nahrávky: 5. Jelínek (Kubík, Říha), 8. Zikmund (Š. Bláha, Hořava), 44. Zelingr (Hořava), 52. Vildumetz (Kružík, Kaut), 57. Kubík (Zelingr, Zikmund) – 17. Psota (Bittner, Bednář). Třetiny: 2:1, 0:0, 3:0. Vyloučení: 6:6 + Chrtek (BNJ) 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:22. Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Kokrment. Diváci: 2106. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Matěj Psota.

Ještě před začátkem utkání si ČEZ stadion vyslechl českou státní hymnu v podání operní zpěvačky Michaely Gemrotové. Následně se ujal slavnostního vhazování bývalý legendární tenista Radek Štěpánek, který pustil puk mezi kapitány Petra Hořavu a Ladislava Bittnera. A po speciálním úvodu se vytasil se svým povedeným choreem ještě Fanklub Poldi Kladno!

Start slavnostního zápasu byl jednoznačně v rukách domácího týmu. Rytíři odstartovali výborně a v přesilovce se dostali do vedení. Kotouč obdržel v mezikruží Šimon Jelínek, který prudkou ranou napnul síť – 🚨 1:0. Hosté se dostali výrazněji do tlaku až při početní výhodě pěti na tři, jenže místo srovnání opět inkasovali. Ladislav Zikmund naskočil z trestné, ujel se Štěpánem Bláhou do přečíslení a překonal Matěje Žajdlíka – 🚨 2:0. Kladeňáci pokračovali i dál v aktivní hře a vytvořili se několik dalších možností, nakonec ale sami lovili puk při oslabení z brány. Matěj Psota poslal puk zleva před bránu a od bruslí jednoho z hráčů se puk odrazil za Adama Brízgalu – 🚨 2:1.

Obraz hry se v prostředním dějství příliš nezměnil, zasekli se ale střelci na obou stranách. Kladno mělo nadále navrch, ale ani tak se navýšení náskoku nedočkalo. Asi největší možnost měl v úniku Adam Kubík, jemuž nevyšel bekhendový blafák. V závěru měli Rytíři veliký nápor při početní hře, ovšem ani s jedním mužem navíc puk do brány nedostali.

Skóre se tak znovu měnilo až ve třetí dvacetiminutovce. Matyáš Zelingr přebral na modré čáře puk od Petra Hořavy a vyslal pumelici na bránu. Díky lehké teči bránícího hráče kotouč skončil rovnou v rohu Žajdlíkovy brány – 🚨 3:1. Kladno bylo navíc za svoji aktivitu odměněno posléze ještě jednou. Tomáš Vildumetz hledal po objetí brány u druhé tyče Daniela Kružíka a puk proklouzal až za brankovou čáru – 🚨 4:1. Definitivní tečku za utkáním udělal necelé čtyři minuty před koncem Adam Kubík, který využil toho, že byl Žajdlík úplně mimo branku, a uklidil kotouč do prázdné branky – 🚨 5:1.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes jsme dobře vstoupili do utkání a vedli jsme 2:0. Bohužel jsme udělali zbytečné fauly, Benátky snížily na 2:1 a dostaly se do hry. Druhá třetina z naší strany nebyla dobrá. Ve třetí třetině jsme to ale zlepšili, vstřelili jsme branky a zaslouženě vyhráli.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to bylo těžké utkání, přijeli jsme s hodně mladým týmem. Hlavně v obraně jsme měli hodně mladých kluků. Chtěli jsme odehrát dobrý zápas a myslím, že dvě třetiny jsme se drželi, i když domácí mají silný tým. V prvních dvou třetinách jsme měli ještě nějaké možnosti ke skórování. Mrzí nás trochu konec zápasu, kdy jsme dostali tři góly. Nějací hráči z naší strany ale dokonce i debutovali, takže nakoukli do dospělého hokeje a zjistili, co to obnáší. Odvedli jsme tady poctivý výkon a myslím, že se nemáme na co stydět. Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší a závěr jim patřil. My musíme jít dál.

Zápas v číslech 📊