„Oba už se zapojili do přípravy, takže by v úterý už měli naskočit. Měli by hrát i někteří další zkušenější hráči, kteří zatím nehráli, takže už bychom měli celkově nastoupit s o něco starší a zkušenější sestavou,“ prozradil trenér David Čermák, který si od posílení sestavy slibuje další posun ke kýženému obrazu hry. „Budeme chtít, aby se náš hokej podobal tomu, jak budeme chtít hrát v sezoně. To znamená rychlý a agresivní hokej,“ doplnil.

Rytíři za sebou aktuálně mají dva přípravné zápasy, v nichž si nevedli vůbec špatně. Litvínovu podlehli těsně 4:5 po prodloužení a doma porazili Slavii výsledkem 6:4. Ve druhém utkání nastoupil v kladenském dresu vůbec poprvé slovenský talent Martin Réway, jenž je na Kladně zatím na zkoušku. „Martinu Réwayovi samozřejmě chybí zápasová praxe, protože za poslední tři roky toho moc neodehrál. Určitě je tam i kondiční manko. V zápase ale potvrdil, a na tréninku to potvrzuje taky, že je to velice šikovný hokejista. Pro nás bude určitě velkou posilou,“ věří kladenský kouč.

V prvním zápase na ledě Litvínova zazářili dvěma body Jaromír Jágr (1+1) a David Stach (0+2) a proti pražské Slavii se k nim připojili Štěpán Bláha (2+0), Adam Kalaj (1+1) a Jakub Hajný (1+1). Toto útočné trio, které nastoupilo poprvé pohromadě, dělalo soupeři veliké problémy a celkem mělo prsty ve čtyřech ze šesti branek Rytířů! „Štěpán Bláha s Jakubem Hajným hrají dobře i s Tomášem Kautem na centru. Adam Kalaj tentokrát Tomáše velmi dobře zastoupil a přizpůsobil se jejich stylu hry. Pro nás je to určitě další varianta, jak by mohly vypadat lajny,“ chválil svoje svěřence David Čermák.

Litvínov má za sebou dosud tři přípravné duely, z nichž ve dvou případech odešel jako vítěz. Na úvod přípravy nestačila Verva na ruský Spartak Moskva, kterému podlehla 1:2, poté si ale poradila s Rytíři, které srazila v prodloužení 5:4. Naposledy se černožlutí představili v Litoměřicích, kde zvítězili 4:2. Nejproduktivnějším hráčem Severočechů v předsezonní fázi je zatím obrovský talent Jan Myšák, který zapsal čtyři body za gól a tři asistence. Litvínovský mladík si ale aktuálně plní reprezentační povinnosti na prestižním Hlinka Gretzky Cupu.

3. přípravné utkání Rytíři Kladno - HC VERVA Litvínov se odehraje v úterý 6. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit online.