12. kolo baráže o TELH – 22. 4. 2018 Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov


Litvínov
5
 
Kladno
2
 
HC VERVA Litvínov: Kantor – Baránek, Sørvik, Frolo, Gula, Iberer, Sklenička, Doudera – Černý, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – Matoušek, Válek, Jícha. Trenéři: Šlégr, Stránský.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Matula, Kehar, Zelingr, Lenďák, Repe – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, Bláha – Pekr, Svedlund, Vildumetz – Patyk. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 1. Černý (Sørvik), 6. Jánský (Lukeš), 27. Jícha (Válek, Matoušek), 28. Lukeš (Mikúš), 43. Baránek (Válek) – 54. Patyk (Kehar), 55. Kaut (Lenďák, Pekr). Třetiny: 2:0, 2:0, 1:2. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 29:17. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Frodl. Diváci: 6011.

To, že domácí bojují o postup, zatímco hosté už o naději přišli, bylo znát od samého úvodu zápasu. Jakub Černý se dostal k puku v útočném pásmu a po 24 vteřinách hry uklidil puk z nulového úhlu za Lukáše Cikánka – 🚨 1:0. Po chvíli navíc Litvínovští předvedli povedené překřížení a po krátké kombinaci zakončoval Peter Jánský do prázdné brány – 🚨 2:0. Za Kladno měl největší možnost Jan Kloz, který však nastřelil jen tyčku.

Ve druhé části Rytíři lépe zachytili tempo a v úvodu měli i tlak, o to tvrdší pak byla facka, kterou jim Litvínovští uštědřili. Ve 27. minutě se Josef Jícha dostal před brankovištěm k odraženému puku a potřetí rozvlnil síť za Cikánkem – 🚨 3:0. Hned po 48 vteřinách navíc vypálil ze středu z první František Lukeš a znovu rozradostnil publikum na Zimním stadionu Ivana Hlinky – 🚨 4:0.

Závěrečné dějství obraz hry nikterak nezměnilo. Co se měnilo bylo však nadále skóre. Cikánek nejprve zastavil dobrou možnost Jíchy, jenže za chvíli neviděl střelu Marka Baránka a inkasoval – 🚨 5:0. Kladeňáci ale nesložili zbraně a ze zlepšené hry vytěžili snížení! Petr Patyk si nejprve výborně našel dorážku Keharovy střely a poprvé v dospělém hokeji se radoval z branky – 🚨 5:1. O 40 vteřin později přidal druhý kladenský zásah rovněž z dorážky Tomáš Kaut – 🚨 5:2. Zlepšený výkon Rytířů mohl vzápětí přeměnit v další zásah Ladislav Zikmund, střelu aktivního Martina Kehara ale usměrnil jen těsně vedle tyče.


 

Trenéři po zápase 🗣

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): Takovýto zápas je vždycky strašně složitý. Soupeř prakticky o nic nehraje, nemá co ztratit a má v sobě uvolnění. U nás je naopak obrovské napětí, protože víme, že musíme v utkání zvítězit, ať se děje, co se děje. Utkání proto není potřeba moc hodnotit. Je potřeba poděkovat fanouškům za to, že dnes naplnili stadion a věřili, že to kluci zvládnou. Poděkovat musíme také hráčům a všem, kteří se podíleli na tom, že se to povedlo, i když to bylo takhle hektické. Pro Litvínov je strašně zásadní záležitost, že jsme udrželi extraligu. Za nejvíc zlomový okamžik považuji zápas s Jihlavou, kdy jsme dokázali v poslední třetině otočit skóre a pak jsme si šli za svým. Za to chci celému mužstvu poděkovat. 

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Pro nás dnes bylo těžké namotivovat kluky do zápasu, protože jsme v pátek ztratili šanci na extraligu. To bylo i vidět na výkonu. Těžko se to hodnotí. V prvním střídání jsme dostali gól a Litvínov si za tím šel. Dnes jsme nepodali optimální výkon. 


Statistika zápasu 📊