11. přípravný zápas – 7. 9. 2019 Zimní stadion, Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Brož, Málek, Zukal, Hes, Veber, Zdvořáček, Müller – Severa, Maršoun, Vildumetz, Kordule, Roubík, Procházka, Pšenička, Wojnar, Kružík, Merta, O. Bláha, Kalaj. Trenéři: Mareš, Evan.
Rytíři Kladno: Cikánek – Austin, Lakos, Nash, Zich, Barinka, Smetana – Valský, Stach, O’Donnell – Melka, Réway, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 7. Machač (Strnad, Redlich), 41. Melka (Zich, Zikmund), 58. O’Donnell (Zikmund, Réway). Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 28:36. Diváci: 1 752.

Vyrovnaný úvod utkání se postupně proměnil v nápor kladenských hráčů, kteří tvořili v útočném pásmu. Hned při svém prvním střídání v kladenském dresu několikrát dobře zahrozil obránce Michal Barinka, kterého po chvíli napodobila další posila. Jakub Valský zakončoval zajímavě z levé strany, jenže David Stahl si věděl rady. Gólovou radost tak poznala až útočná lajna ve složení Redlich – Machač – Strnad, která se začala zajímavě vykreslovat už na turnaji v Itálii. Po dobré rotaci pořádně napřáhl Patrik Machač a puk skončil až za zády domácího brankáře – 0:1. Hrozili ovšem i Ústečtí. Velezkušený Jaroslav Roubík byl dvakrát v dobré pozici, ovšem na Lukáše Cikánka nevyzrál. Definitivní tečku za první částí mohl udělat Valský, který byl zcela osamocen v mezikruží, jenže nezakončil dostatečně vysoko a zaskvěl se brankář Stahl.

To druhá část byla na veliké šance chudší. Oba týmy se dokázaly dostat do zajímavých možností, v rozhodující chvíli ale obvykle přišla nepřesnost. Až pět minut před sirénou odvedl dobrou práci tělem Brendon Nash a po jeho přihrávce se ocitl v úniku Ladislav Zikmund. Ten si sice Stahla na brankovišti dobře roztáhl, jenže kotouč už do sítě nedopravil. Posléze se ještě ústeckou obranou elegantně protáhl Brendan O’Donnell, domácí brankář si však poradil i s jeho bekhendovým zakončením. V poslední minutě měl na hokejce srovnání Jiří Severa, který ale ani nadvakrát neposlal puk za Cikánkova záda.

Třetí třetina odstartovala hned gólově. Antonín Melka předvedl důraz, který jej vždy zdobil, a nadvakrát se proti svému bývalému týmu prosadil – 0:2. A poté už to bylo opět hlavně na brankářích, aby sklízeli potlesk tribun. Oba gólmani si totiž vedli velmi jistě a dokázali zneškodnit i zajímavé možnosti. Jaroslav Roubí si sice po dlouhém pasu na únik netroufl, přesnou přihrávkou však našel dalšího spoluhráče. I s tím si však Cikánek věděl rady. Až dvě minuty před koncem vymyslel geniální pas do odkryté klece Ladislav Zikmund a Brendan O’Donnell stanovil konečný stav – 0:3.

Trenér po zápase

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byla poslední příprava před začátkem extraligy. Měli jsme tam pár dobrých věcí, se kterými jsme byli spokojení - v útočném pásmu jsme měli dobrý pohyb. Byly tam ale i věci, se kterými jsme spokojení nebyli. Například s koncovkou a s tím, jak jsme propadali a soupeře pouštěli do přečíslení. Michal Barinka a Jakub Valský jsou zkušení kluci, kteří nám určitě pomůžou. Lajny se zatím dávají dohromady, ale oni mají takovou kvalitu, že nám určitě pomůžou kdekoliv. S Michalem Barinkou počítáme, během dvou tří dnů by se to s ním mělo dotáhnout do konce.