1. přípravný zápas – 30. 7. 2019 Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

Litvínov

HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Říha, Šesták, Doudera, Jánošík, Ščotka – Lukeš, Bečvář, Válek – Trávníček, Havelka, Jurčík – Gerhát, Myšák, Petružálek - Helt. Trenéři: Šlégr, Kotrla, Skuhrovec.
Rytíři Kladno: Brízgala – Veber, Kehar, Zelingr, Zajíc, Müller, Zich – Jágr, Stach, O’Donnell – Kalaj, Machač, Redlich – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Kružík, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 7. Doudera (Gerhát), 36. Helt (Válek, Jánošík), 45. Ščotka (Myšák, Petružálek), 51. Myšák (Ščotka, Petružálek), 63. Petružálek (Jánošík, Myšák) – 8. Machač (Zajíc, Kružík), 32. O’Donnell (Stach, Jágr), 42. Jágr (Stach), 59. Redlich. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:2 – 1:0. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Střely na branku: 35:24. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Votrubec, Gerát.

Přestože Litvínovští vstupovali do utkání s jedním odehraným zápasem v zádech, vyšší herní praxe na nich v úvodu znát nebyla. První třetina byla vyrovnaná a podle toho také vypadalo po prvních dvaceti minutách skóre. V sedmé minutě otevřel stav kladenský odchovanec ve službách domácích Lukáš Doudera – 🚨 1:0. Hned po 39 sekundách ale z dorážky srovnal Patrik Machač – 🚨 1:1. Nerozhodný stav pak vydržel až do poloviny utkání.

Protože početní výhody byly z obou stran neúspěšné, dostali se Rytíři do vedení znovu až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě! Jágrova formace si vytvořila tlak a gólem se v kladenském dresu uvedl kanadský ostrostřelec Brendan O’Donnell – 🚨 1:2. Tentokrát ale ani žlutočerní nepovolili soupeři dlouhé vedení a už zakrátko vyrovnal z přečíslení Filip Helt – 🚨 2:2.

Na začátku třetího dějství si však hosté vzali vedení zpět! Jaromír Jágr se dostal k dorážce Stachovy střely a nezaváhal – 🚨 2:3. Další smazání rozdílu pak zanedlouho obstaral domácí Jan Ščotka, který využil přesilovku – 🚨 3:3. Litvínovští se vzápětí dokázali popasovat i s další početní výhodou a do vedení je poslal talentovaný Jan Myšák – 🚨 4:3. Ani hosté ovšem neřekli poslední slovo! Tomáš Redlich se necelé dvě minuty před koncem dostal do úniku a zápas poslal do prodloužení  🚨 4:4.

V něm se ale Jaromír Jágr nechal vyloučit a domácí s nabídnutou výhodou naložili ideálně. Rozhodnutí obstaral Jakub Petružálek – 🚨 5:4.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Prvních deset minut jsme se rozkoukávali a měli jsme trochu respekt ze soupeře. Pak už se hra vyrovávala a chvílemi jsme byli i lepší. Jsme týden na ledě a byl to náš první zápas, takže to ještě bylo takové rozhárané, protože jsme pořádně nic nenacvičovali. Vyzkoušeli jsme mladé hráče a to nám aspoň něco ukázalo.