55. kolo Chance ligy – 13. 2. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Kadaň

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Zelingr, Veber – Kubík, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Melka, Svedlund, Vildumetz – Hajný, Kaut, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
SK Trhači Kadaň: Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, Svoboda – Z. Zabloudil. Trenéři: Klíma, Wágner, Novák.

Branky a nahrávky: 19. Zikmund (Kubík), 26. Machač (Zikmund, Nash), 31. Jelínek (Machač, Zikmund), 41. Jelínek (Strnad, Svedlund), 48. Hajný (Zelingr, Vildumetz), 57. Říha (Kaut), 58. Strnad, 60. Lakos (Zelingr, Vildumetz) – 4. Eliáš (Kůs, Šulek), 22. Tupý (Homer, Popela). Třetiny: 1:1, 2:1, 5:0. Vyloučení: 11:10 + Hajný (KLA) a Foltýn (KAD) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 51:20. Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Štofa, Beneš. Diváci: 1730. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Jaroslav Kůs.

Hned při prvním střídání začala znovu předvádět svá kouzla úderná Machačova lajna, Jelínek ale poprvé nezpracoval přihrávku a posléze trefil jen připraveného Štěpána Lukeše. Trhači po chvíli rozjeli rychlou akci a Filip Eliáš zakončil přečíslení přesně – 🚨 0:1. Delší dobu pak gólovky k vidění nebyly, přestože Rytíři hráli v pěti proti třem. Po skončení přesilovky už ale bylo vyrovnáno! Adam Kubík předvedl příkladné napadání, nahrál do volného prostoru Ladislavu Zikmundovi a nejlepší kladenský střelec dorážkou svojí střely rozvlnil síť – 🚨 1:1.

Druhou třetinu odstartoval moment, který domácí fanoušky pořádně zvedl ze sedaček. Jeden z Trhačů sestřelil ve středním pásmu hodně ostře Šimona Jelínka a z následné akce vstřelil branku Jiří Tupý – 🚨 1:2. Kladeňáci ale přidali odpověď ve vlastním oslabení! Zikmund vyslal do úniku Patrika Machače a ten předvedl pěkný bekhendový blafák – 🚨 2:2. Emoce posléze znovu rozjitřil Jakub Hajný, který tvrdým hitem u mantinelu srazil soupeře a posléze se pustil do šarvátky s Eliášem. Situace se ale ve větší konflikt nevyvinula. A gólově se předvedl opět kladenský druhý útok, ze kterého se tedy prosadili všichni členové! Machač nabídl puk před brankoviště Šimonu Jelínkovi a mládežnický reprezentant poslal domácí poprvé v utkání do vedení – 🚨 3:2. A v závěru mohlo Kladno ještě přidat další zásahy! Tomáš Kaut byl dvakrát v dobré možnosti a v oslabení předvedl pěknou individuální akci Petr Vampola. Žádná šance už se však neujala.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupilo Kladno nejlepším možným způsobem! Šimon Jelínek si sjel od mantinelu na kruh a ranou na bližší tyč překonal hostujícího gólmana – 🚨 4:2. A Kladno pokračovalo v aktivní hře! Hned nato mohl navýšit Machač, toho ale tentokrát výborně vychytal Lukeš. Hosté se posléze zase vrátili do hry při dlouhé početní výhodě. Ani při hře pěti proti třem ale branku nevstřelili. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě navíc udeřili opět Kladeňáci. Jakub Hajný protečoval Zelingrovu střelu až do sítě – 🚨 5:2. Střelec pátého gólu domácích se po chvíli pustil do křížku s hostujícím Michaelem Foltýnem a oba hráči vyfasovali trest do konce utkání. Frustrovaní a nedisciplinovaní hosté poté dali Rytířům příležitost hrát v pěti proti třem a podruhé v utkání už se Kladno v této situace nemýlilo. Jiří Říha zamířil přesně a rozvlnil síť – 🚨 6:2. Dvě minuty před koncem se Jakub Strnad rozjel po pravé straně a přidal sedmou trefu – 🚨 7:2. Ani to ale od Rytířů nebylo vše! André Lakos byl 20 vteřin před koncem dobře postavený před brankovištěm a dorazil přesně – 🚨 8:2.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Zápas jsme si zkomplikovali první třetinou, kdy jsme do zápasu nastoupili velmi špatně. Pustili jsme Kadaň do vedení a potom jsme se z toho trochu nemohli vzpamatovat. Díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině jsme otočili. Bylo tam několik nepotrestaných zákroků a potom se začalo oplácet. Bylo to naprosto zbytečné a ke konci tam byly hlavně hodně nebezpečné fauly.

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): První třetinu jsme odehráli docela slušně. Mrzí mě chyba na konci třetiny, po které jsme dostali gól na 1:1. Druhá třetina byla z naší strany slabší a jen díky brankáři Lukešovi to bylo po dvou třetinách jen o branku. Ve třetí třetině jsme hráli hodně oslabení a soupeř přesilovky využil, takže zaslouženě vyhrál. Vyhrocený konec byl určitě zbytečný, ještě se na to zítra podívám na videu.

Zápas v číslech 📊