Kladenští Rytíři pak ve známých prostorách zavzpomínali na svá školní léta. Kapitán Jakub Strnad dokonce v Brjanské chodil do třídy se svým současným spoluhráčem Davidem Stachem. „Prvňáčkům bych popřál, aby se jim tu hlavně líbilo a aby sem chodili s úsměvem. Vím, že to kolikrát nejde, ale když na svoje školní léta zpětně vzpomínám, tak musím říct, že to bylo krásné. Jedny z nejlepších let mého života,“ vzpomínal kladenský kapitán na roky, kdy sám usedal do školní lavice.

Nejčerstvější vzpomínky z přítomných Rytířů má však na školu bezpochyby Šimon Jelínek, který stále ještě studuje – momentálně totiž navštěvuje střední hotelovou školu, na níž míří k maturitě, která ho čeká příští rok. „Ze školy mám spoustu skvělých vzpomínek, zejména sportovních, protože jsme neustále soutěžili. Navíc jsem měl na základce skvělé kamarády,“ prozradil mladý talent kladenského hokeje.

Spolupráce hokejového klubu Rytíři Kladno se Základní školou Brjanská umožňuje maximální provázanost školní výuky s hokejovými tréninky. Žáci mají rozvrh postavený tak, aby pohodlně zvládali i své sportovní vyžití, škola navíc sama nabízí širokou škálu sportovišť. „Sportoviště jsou tu opravdu výborná, to se mi vždycky líbilo. Ať už nafukovací hala nebo atletický ovál. V tom je velká výhoda,“ chválil školní zázemí Jakub Strnad.

Spojení hokejového tréninku a školní výuky umožňuje rovněž lepší komunikaci mezi trenéry a kantory a zároveň jednodušší dohled na studiem malých hokejistů. Přímo na zimním stadionu je pak žákům k dispozici Rytířský klubík, který funguje po škole jako družina, v níž mohou děti trávit svůj volný čas.

Hokejové třídy na Základní škole Brjanská mají bohatou a velmi úspěšnou historii. Nepřetržitě fungovaly celých 22 let mezi roky 1975 a 1997. Prošli jimi například legendární Jaromír Jágr nebo hvězdy NHL Tomáš Plekanec, Jakub Voráček, Michael Frolík a Jiří Tlustý. Absolventy hokejových tříd jsou rovněž olympijští vítězové Pavel Patera a Martin Procházka.