32. kolo Chance ligy – 8. 12. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Poruba

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Svedlund, Říha, Kehar, Veber – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Slavík, Ovčačík, Padrnos, Matějíček, Pastor, Černý, Adam – Káňa, Hudeček, Guman – Dufek, Vymazal, Kanko – Ollender, Toman, Pytlík – Jankovský, Fojtík. Trenéři: Sršeň, Flašar.

Branky a nahrávky: 19. Kružík (Machač, Svedlund), 31. Jelínek (Machač, Nash), 58. Jelínek (Machač) – 34. Káňa (Vymazal, Ovčačík). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:22. Rozhodčí: Čech, Vrba – Zedník, Otáhal. Diváci: 2356. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Šimon Jelínek – Petr Kanko.

Dlouhá cesta na porubských hráčích nebyla v úvodu vůbec znát. Hosté odstartovali aktivně a hlavně měli dobrý pohyb, a tak Rytířům v prvních minutách pořádně zatápěli. Tomáš Guman byl v jednu chvíli rozjetý před Lukášem Cikánkem, bekhendovým blafákem ovšem neuspěl. Za Kladno pak měl v přesilovce obrovskou možnost Jiří Říha, před odkrytou klecí ale zvedl Vampolovu nabídku jen nad. Druhá kladenská výhoda už ale branku přinesla! Přesně ve chvíli, kdy se Jan Káňa vracel z trestné, si Daniel Kružík sjel před bránu a dorazil Svedlundovu střelu za Hynka Kůdelu – 🚨 1:0.

V prostředním dějství Kladno zlepšilo svoji hru a krátce po polovině utkání bylo navýšeno! Patrik Machač přihrál v přečíslení Šimona Jelínka a kladenský mladík ranou z první prostřelil Kůdelu – 🚨 2:0. Poté ale domácí nevyužili přesilovky a Poruba následně využila volnějšího prostoru v útočném pásmu. Jan Káňa dostal puk a ranou z nápřahu rozvlnil síť za Cikánkovými zády – 🚨 2:1. V poslední minutě mohl Rytířům vrátit dvoubrankový náskok Tomáš Redlich, kterého však v přečíslení výborně vychytal Hynek Kůdela.

V závěrečné části byla na domácích patrná veliká chuť přidat třetí zásah a zvýšit svoje vedení. Obrana Poruby ovšem držela, i když mnohdy měla problémy. Brendon Nash pálil v přesilovce tvrdě od modré a krátce nato Jakub Strnad v obrovské možnosti zamířil jen vedle. Po polovině třetiny měl hodně prostoru na pravém kruhu Patrik Machač, zasáhl však jen Kůdelovu vyrážečku. Na druhé straně ale hrozili i hosté. Lukáš Cikánek se musel mít na pozoru proti ráně z mezikruží a obstál. Až dvě minuty před koncem se stav znovu měnil. Šimon Jelínek nastartoval rychlou akci, vyměnil si puk s Patrikem Machačem a podruhé v utkání rozjásal publikum – 🚨 3:1.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Věděli jsme o ofenzivní síle soupeře a o tom, jak je nebezpečný v situacích dva na jednoho a tři na dva. Proto jsme se snažili předejít tomu, abychom je do toho pustili. Dvakrát jsme je pustili a dali nám jeden gól, to rozhodlo. Momentálně víc než tři góly nedáváme, takže jsme si to museli pohlídat dozadu. Taktika nám vyšla a vyhráli jsme 3:1. Jsme spokojení.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Těžko se mi to hodnotí, protože jsme nepředvedli špatný výkon. Bohužel bez koncovky, nedali jsme branky. V závěru jsme se už chystali na powerplay, ale špatně jsme vyřesili situaci dva na dva a inkasovali jsme třetí branku. Přitom chvíli předtím jsme sahali po vyrovnání. Ale bohužel, dali jsme méně branek, proto jsme prohráli.

Zápas v číslech 📊