Kladno se po střelecky neplodném začátku baráže konečně rozstřílelo a díky dvěma výhrám nad Českými Budějovicemi se posunulo na druhou příčku prolínací soutěže! Rytíři na svém kontě aktuálně mají šest bodů, před třetím Chomutovem ale mají jen dvoubodový náskok. Na suverénní první Pardubice naopak Rytíři ztrácejí celých šest bodů. Proti mužstvům z vyšší soutěže se ale Kladeňáci zatím nedokázali prosadit. „Počítáme každý bod a je jedno, proti komu ho uhrajeme. Samozřejmě chceme, aby v neděli zůstaly body doma,“ ujišťuje trenér David Čermák.

Rytíři se na druhé místo tabulky posunuli díky pátečnímu vítězství nad Motorem, který na jihu Čech porazili 4:3. Kladeňáci se v první polovině utkání dostali do čtyřgólového trháku, pak ale přebral iniciativu soupeř, přišly hloupé fauly hostů a bylo to drama až do konce. „Už faul Jirky Říhy na konci druhé třetiny byl zbytečný. Budějovice pak hned snížily. Další dva fauly, za které jsme byli vyloučení, vyplynuly ze hry. Chceme, aby se hrálo agresivně a z toho vyplynuly zákroky Rédi a Kaulyho. Pak udělal další zbytečný faul André Lakos, takže jsme hráli dlouho ve třech. Jen díky Cigimu a klukům, kteří hrají oslabení, jsme to ubránili,“ vyjádřil se k nepovedenému závěru Čermák, který si uvědomuje, že v dalším střetnutí bude znovu důležitý dobrý začátek. „Na tréninku jsme upozorňovali, že včera nebyl konec zápasu povedený a že se na nedělní zápas musíme pořádně nachystat a musíme začít hrát od první minuty,“ prozradil kladenský trenér.

Nejproduktivnějším kladenským hráčem v baráži je momentálně útočník Tomáš Redlich (2+0), který v posledním duelu zaznamenal dvě branky. Po dvou kanadských bodech pak ale mají ještě Jaromír Jágr (1+1), André Lakos (1+1), Brendon Nash (1+1), Tomáš  Plekanec (0+2) a Jakub Strnad (0+2). Vzadu mají Rytíři dál obrovskou jistotu v Lukáši Cikánkovi (92,06 %), který je druhým nejúspěšnějším brankářem baráže za suverénním Ondřejem Kacetlem (98,23 %) z Pardubic.

Piráti obdrželi lekci od Pardubic

Chomutov bude mít v dalším kole prolínací soutěže rozhodně co napravovat. Po vítězném vstupu do baráže proti Kladnu totiž prohrál třikrát v řadě a zejména poslední výsledek působí hrozivě. Piráti nejprve podlehli Českým Budějovicím po vyrovnané bitvě 4:5 na nájezdy, posléze ale dvakrát jasně nestačili na Pardubice. Doma vstřelili Dynamu jednu branku a prohráli 1:5, venku se pak nedokázali prosadit vůbec a zaznamenali vysokou porážku 0:7. „Určitě nemůžeme Chomutov podcenit. Pardubice zatím hrají suverénně, vyhrály první zápas a tím se dostaly do pohody. Teď jim to tam padá. Koukal jsem na jejich zápasy a někdy ani neměly převahu a stejně vyhrály suverénně. Z výsledku 7:0 bych tedy nedělal takové závěry, že u nás bude Chomutov hrát špatně. Půjde o hodně, oba týmy budou moc chtít vyhrát,“ nepřikládá Čermák velkou váhu posledním výsledkům.

Směrem vpřed jsou hlavními tahouny Pirátů v baráži zatím útočníci Pavel Klhůfek (1+2), Jakub Sklenář (1+2) a Radek Duda (0+3). Velkou nepříjemností pro Chomutovské může být absence Jana Stránského (1+0), který od disciplinárky vyfasoval trest na tři utkání. V brance Chomutova dostal zatím největší prostor Justin Peters (89,08 %), kterého v posledním kole vystřídal na jednu třetinu Aleš Stezka (62,50 %). Ten ale gólovou smršť odnesl hodně špatnými statistikami. Vysoká porážka se stejně tak podepsala na celkovém skóre týmu. Zatímco Piráti sami vstřelili jen sedm branek, inkasovali už sedmnáctkrát.

5. kolo baráže o Tipsport extraligu Rytíři Kladno - Piráti Chomutov se odehraje v neděli 7. dubna od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.