Po pěti zápasech má Kladno na svém kontě devět bodů a s pětibodovým náskokem je druhé před třetím Chomutovem. „Pozice je to dobrá, na druhou stranu v tomhle formátu stačí dva zápasy a Chomutov je před námi. Navíc teď jedem do Pardubic a pak hned do Chomutova. Je to strašně těžké. Sice máme dobrou pozici, ale vůbec nic to neřeší,“ nepřeceňuje kladenské postavení trenér David Čermák.

O poslední body se Rytíři museli pořádně poprat! V souboji s Piráty totiž rychle inkasovali tři branky a po šesti minutách a 35 vteřinách prohrávali 0:3. „Po třetím gólu už bylo jasné, že jestli nám tam spadne čtvrtý, tak bude nejspíš po zápase. I když jsme góly dostali, tak jsme mezi nimi měli šance. Nebylo to tak, že by nás Chomutov celou dobu tlačil. Vždycky jsme měli šanci a z protiútoku jsme dostali. Pak nám hlavně pomohla přesilovka 5 na 3, kterou jsme využili, a hned po ní jsme dali na 2:3. To bylo strašně důležité,“ pochvaloval si kladenský trenér.

Rytíře vrátila do zápasu trefa Ladislava Zikmunda při dvojnásobné početní výhodě a v pokračující klasické přesilovce dostal Kladno na dostřel Jaromír Jágr. V prostřední části pak vyrovnal Tomáš Kaut a na začátku třetího dějství vystřelil domácím vítězství po parádní akci Martin Kehar. Kladno tak zapsalo výhru 4:3 a extrémně důležité tři body. „Pro psychiku kluků je dobře, že jsme dokázali takový zápas otočit. Na druhou stranu nás mrzí, že jsme Chomutov do takového náskoku vůbec pustili. Pro nás jsou ale hlavně důležité tři body a ty jsme získali. Teď už koukáme jen na úterý,“ prozradil Čermák.

Po pěti odehraných kolech baráže je nejproduktivnějším hráčem Rytířů Tomáš Plekanec (0+5), který má o jeden kanadský bod více než Jaromír Jágr (2+2). „V posledním utkání jsme na ně dost spoléhali. Tihle kluci se umějí výborně připravit na takhle důležité zápasy. Zatím to jenom potvrzují,“ vyjádřil se k výkonu obou zkušených útočníků Čermák. Co se týče bodování, nemělo by se však zapomínat ani na Ladislava Zikmunda (1+2) a Andrého Lakose (1+2). Jistotou v bráně je pak Lukáš Cikánek (91,22 %), který proti Chomutovu ukázal velikou psychickou odolnost. Inkasoval třikrát během prvních sedmi minut, ale pak branku uzavřel a už za sebe nepustil ani jeden puk. „S Cigim jsme se bavili po zápase a říkal, že po třetím gólu se už díval na střídačku, jestli ho nevyndáme. My jsme se na něj ale schválně nekoukali. Věřili jsme mu. Kdyby dostal čtvrtý gól, tak bychom tam asi dali Brizgyho, abychom v tom nenechali Cigiho vykoupat. Brizgymu ale také věříme, že by to odchytal, na druhou stranu to mohl být impuls pro tým,“ vyjádřil kladenský kouč důvěru ke svým gólmanům.


Dynamo dominuje baráži

Pardubice vstoupily do prolínací soutěže řádně nachystané a zatím si nedovolily ani zaváhání. Vyhrály všech pět dosavadních zápasů a na svém kontě mají 15 bodů a fantastické celkové skóre 25:5! „Pardubice mají ohromný lauf. Koukal jsem na jejich zápas s Českými Budějovicemi, ve kterém si to dávaly až do prázdné brány. Odrážejí se k nim puky a daří se jim. My se je zítra pokusíme zaskočit,“ má jasno David Čermák. Po utkání na kladenském ledě porazilo Dynamo dvakrát Chomutov 5:1 a 7:0 a naposledy si vyšláplo i na České Budějovice. Utkání bylo o poznání vyrovnanější, ale Pardubičtí nakonec přece jen vyhráli 4:3.

A Pardubice nevévodí jen baráži, mají také jedny z nejproduktivnějších hráčů prolínací soutěže. Jordann Perret (4+2) má spolu s chomutovským Pavlem Klhůfkem nejvíce bodů ze všech hráčů. A 3. až 7. pozici v bodování pak kompletně ovládají hráči Dynama! Výborně si vede Petr Sýkora (2+4), Marek Hovorka (4+1), Luboš Horký (3+2), Tomáš Rolinek (2+3) i Jan Kloz (2+3). Ondřej Kacetl je pak s úspěšností 96,48 % jednoznačně nejlepším brankářem baráže. Pardubičtí navíc mají vynikající přesilové hry (úspěšnost 33,33 %) a v oslabení inkasovali jen jedinkrát.


5. kolo baráže o TELH HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno se odehraje v úterý 9. dubna od 18:00 v pardubické ČSOB Pojišťovna Areně. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.