Rytíři by znovu měli vyjet do boje i s majitelem klubu Jaromírem Jágrem, který se v prvním přípravném utkání uvedl ve velmi dobrém světle, když zapsal dva body za gól a asistenci. Vedle legendy českého hokeje by pak mělo dostat šanci ještě větší množství mladých hráčů, které si klub v přípravě obehrává. „Chtěli bychom dát šanci i ostatním mladým klukům, kteří si v Litvínově nezahráli. Nastoupí například Tomáš Bernat nebo Martin Bláha. Chceme dát šanci taky Jiřímu Ticháčkovi, který s námi trénoval, i když je teprve ročník 2003,“ odhalil trenér David Čermák, který bude mít k dispozici možná už i slovenského forvarda Martina Réwaye. „Uvidíme, jak na tom bude. Na ledě začal trénovat až od pondělí, takže u něj se rozhodneme v den zápasu. Když bude v pořádku, tak by měl nastoupit,“ doplnil Čermák.

Kladno odehrálo na úvod přípravy vyrovnaný duel s extraligovým Litvínovem, proti kterému šlo dokonce dvakrát do vedení. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém se při Jágrově vyloučení radovali domácí, kteří tak zvítězili poměrem 5:4. Pod branky Rytířů se vedle slavné osmašedesátky podepsali ještě Patrik Machač, Brendan O’Donnell a Tomáš Redlich. Navrátilec David Stach zapsal dvě asistence. „V obraně byl ze starších hráčů jen Martin Kehar, jinak to byli samí mladí kluci. Trochu jsme se báli, jak to zvládnou, ale vedli si slušně. Je to příprava a tak to bereme. Byl to celkem povedený zápas,“ hodnotil David Čermák.

Dalším soupeřem Rytířů v přípravě bude pražská Slavia, která dosud neodehrála žádný předsezonní duel. A střetnutí proti prvoligovému celku by mohlo mít zajímavý náboj – právě za pražský klub bude v této sezoně nastupovat Petr Hořava, který v minulém ročníku oblékal dres Rytířů. „Určitě to bude pikantní, pokud proti nám bude hrát Petr,“ potvrdil útočník Patrik Machač. Hořava ale není z kladenského pohledu jedinou známou tváří v dresu sešívaných. Se slavisty se připravuje rovněž kladenský odchovanec Vincent Keszi.

2. přípravné utkání Rytíři Kladno - HC Slavia Praha se odehraje ve čtvrtek 1. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit online.