Rytíři jsou po dvaadvaceti odehraných zápasech devátí a na osmý Hradec Králové mají pouze dvoubodovou ztrátu. Na druhou stranu ale mají pouze o bod více než desáté Vítkovice. Kladeňáci naposledy nedokázali zapsat další body do sbírky, když podlehli na ledě Plzně 1:3. Kladno dlouho drželo se soupeřem vyrovnaný stav a poté, co inkasovalo dvě branky ve druhé části, dokázalo ve třetím dějství snížit. V závěrečném tlaku ale dostalo gól do odkryté klece a přišlo o šanci na srovnání. „Plzeň je tým, který patří do horních pater tabulky, a asi i proto jsme nastoupili s příliš velkými obavami. Než jsme se dostali do zápasu, tak měl soupeř veliký tlak. Zejména díky Denisovi jsme se udržovali dál ve hře,“ hodnotil asistent kladenských trenérů Jan Kregl.

Na čele bodování kladenského týmu se dál nic nemění. Nejvíce kanadských bodů zatím posbíral obránce Brady Austin (7+10), který zároveň kraluje v produktivitě všem obráncům soutěže. V patách je mu pak první útok Rytířů – Jaromír Jágr (8+7), Ladislav Zikmund (7+6) a David Stach (6+7). Přes deset bodů ještě dokázal posbírat kladenský kapitán Jakub Strnad (6+5). Z pravidelněji hrajících borců už na první body čekají jen obránce Ladislav Romančík (8 odehraných zápasů) a útočník Štěpán Bláha (17 odehraných zápasů). V posledních utkáních chytil famózní formu gólman Denis Godla, který se díky skvělým výkonům vyhoupl už na číslo 91 % v úspěšnosti zásahů.


Zóna hokejových bojovníků na Kladně

Radegast index zóna hokejových bojovníků míří na kladenský ČEZ stadion již 29. listopadu při zápase proti Spartě! Chceš zažít na vlastní kůži tu pravou hokejovou hořkost? Vyzkoušej si, čemu všemu dokáží čelit naši obránci, a probuď v sobě pravého bojovníka!

„Na zimáku budou ve spolupráci s Radegastem postavena tři stanoviště, na kterých si budou moci fanoušci vyzkoušet například hitovací trenažér nebo třeba také virtuální realitu. O druhé přestávce je připravena pro odvážlivce opravdová výzva, protože na ledě si budou moci vyzkoušet, jaké to je, když na ně letí střela rychlostí až 170 km/h. Střílet se budou také trička jak o přestávce, tak i třeba během zápasu,“ láká diváky produkční manažer Adam Soukup.


Sparta dominuje na hřištích soupeřů

Pražané se dál drží na úplné špici tabulky Tipsport extraligy a se 48 body mají čtyřbodový náskok na druhý Třinec. Odehráli ale hned o dvě utkání méně než úřadující mistr! Sparta momentálně drží šňůru sedmi vítězství v řadě a dokonce se jí podařilo překonat jeden z rekordů soutěže. Sparťané totiž vyhráli už deset venkovních zápasů v řadě! Naposledy tým z hlavního města zvítězil ve Vítkovicích, kde zapsal výhru 3:1. Navázal tak na předešlé výhry 1:0 po nájezdech z Mladé Boleslavi a 4:3 v prodloužení z Litvínova. Na kolika výhrách se zastaví úctyhodná série Sparty?

Sparta letos dokázala postavit tým, ve kterém dokáží všichni hráči bodovat. O tom svědčí už to, že hned devět sparťanů zaznamenalo alespoň deset bodů. Nejlépe na tom je kapitán Michal Řepík (10+11), velmi dobře si ale vedou i Jiří Smejkal (8+10) a Andrej Kudrna (8+7). Sparta má vedle drtivého útoku (81 vstřelených branek, což je druhé nejvyšší číslo v lize) ovšem také skvělou obranu! Dosud inkasovala jen 50x, což je druhý nejnižší počet gólů v extralize. To se pochopitelně pozitivně podepisuje také na statistikách gólmanů. Jak Jakub Sedláček (92,88 %), tak Matěj Machovský (92,82 %) mají vynikající čísla.

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas mezi Kladnem a Spartou se odehrál teprve nedávno. Týmy totiž dohrávaly desáté kolo až 13. listopadu. Před naplněnou O2 arenou tehdy Rytíři prohráli 2:6. Soupeř si zkraje druhé části vytvořil pohodlné tříbrankové vedení a Kladno dokázalo už jen dvakrát snížit díky brankám Ladislava Zikmunda a Antonína Melky. Sparta už si ale svoje vedení zkušeně pohlídala a dokráčela pro tři body. „V prvním zápase jsme měli i kvůli atmosféře zbytečný respekt. Sparta byla rozjetá, což bude zase, ale já doufám, že na domácím kluzišti na ně nastoupíme s daleko větším sebevědomím a bez zbytečného respektu. Budeme na ně chtít vytvořit tlak hned od začátku. Zaměřovali jsme se na to, jak hrají v útočném pásmu, kde dokáží kombinovat a být efektivní. Musíme pracovat na tom, jak je v našem obranném pásmu nepouštět do šancí,“ vysvětloval s ohlédnutím k minulému zápasu Kregl.

 

Chcete se dobře bavit i o přestávce? Tak pojďte soutěžit na ledovou plochu! Přihlásit se můžete on-line prostřednictvím formuláře.


Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.


Utkání 23. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Sparta Praha se odehraje v pátek 29. listopadu od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na O2 TV Sport.

STATISTIKY 
Rytíři Kladno HC Sparta Praha
Bilance 
9. místo 1. místo
22 zápasů, 7-2-3-10 22 zápasů, 11-7-1-3
28 bodů, skóre 58:76 48 bodů, skóre 81:50
Lídr kanadského bodování 
Brady Austin Michal Řepík
17 b (7+10) 21 b (10+11)
20. místo v lize 8. místo v lize
Nejlepší střelec 
Jaromír Jágr Michal Řepík
8 g 10 g
18. místo v lize 7. místo v lize
Nejproduktivnější obránce 
Brady Austin Jan Košťálek
17 b (7+10) 10 b (5+5)
1. místo v lize 11. místo v lize
Přesilovky
úspěšnost 14,61 % - 10. místo úspěšnost 18,84 % - 5. místo
Oslabení 
ubránění 81,82 % - 8. místo ubránění 87,34 % - 2. místo
Brankáři 
Denis Godla Jakub Sedláček
18 zápasů - 9 výher, 9 proher 11 zápasů - 8 výher, 3 prohry
úsp. 91,00 %, prům. 2,92 g/z úsp. 92,88 %, prům. 2,01 g/z
Lukáš Cikánek  Matěj Machovský
5 zápasů - 4 prohry 12 zápasů - 10 výher, 2 prohry
úsp. 86,23 %, prům. 5,04 g/z úsp. 92,82 %, prům. 2,25 g/z
Adam Brízgala  
2 zápasy  
úsp. 85,00 %, prům. 5,00 g/z