To, že tohle bude speciální zápas, bylo jasné už dlouho dopředu! Hned po postupu hráči odpovídali, že nejvíc se těší na zápasy s pražskou Spartou. „Vždycky to se Spartou bylo derby, o motivaci se nemusí mluvit. Všichni se proti Spartě budou chtít vytáhnout a doufám, že podáme výkon, se kterým bychom mohli uspět,“ těší se i kladenský trenér David Čermák.

Oba týmy půjdou do utkání po delší reprezentační přestávce, která v případě obou mužstev trvala přesně deset dnů. A zatímco z týmu Pražanů si užívali reprezentační povinnosti Michal Řepík a Jiří Smejkal, z Rytířů oblékl dres slovenského národního týmu gólman Denis Godla! Přestože se Denis dostal do nominace až po vypadnutí svého kolegy Patrika Rybára, na Německém poháru nakonec odchytal dva ze tří zápasů a našim východním sousedům pomohl ke třem bodům. S Ruskem Slováci prohráli 2:3 po prodloužení, zatímco Německo stejným výsledkem po prodloužení porazili. „Je dobře, že se Denis dostal do reprezentace. Odchytal tam i dva velmi dobré zápasy. Původně měl chytat jen jeden, ale nakonec ho postavili i do posledního. Každý dobrý zápas mu může pomoct,“ pochvaloval si Čermák výkony svého svěřence.

Rytíři se před přestávkou dostali do vítězné nálady

Otázkou zůstává, co s Rytíři udělá dlouhá reprezentační přestávka. Před ní se totiž Kladeňáci opět dokázali vrátit k dobrým výkonům a bodovali třikrát v řadě! V Hradci Králové sice ještě prohráli 1:2 po prodloužení, pak ale doma porazili Karlovy Vary 4:2 a ve Vítkovicích urvali vítězství 4:3 po prodloužení. „Kluci měli dva dny volno po tom, co jsme dohráli ve Vítkovicích. Potom už jsme se připravovali a některé dny jsme šli na led i dvakrát. Doufáme, že na Spartu budeme připravení,“ prozradil kladenský trenér.

Barinka a Réway proti svému bývalému týmu

Hned tři hráči z kladenského mužstva prošli kabinou pražské Sparty. Gólman Adam Brízgala je odchovancem Pražanů, obránce Michal Barinka ve Spartě strávil tři sezony a útočník Martin Réway necelé dvě extraligové. „Očekáváme těžký zápas. Sparta má velmi kvalitní tým a já sám tam pořád spoustu kluků znám. Má být navíc vyprodáno, takže se těšíme na tu atmosféru, která tam bude,“ uvedl před utkáním Martin Réway.

Zranění nepustila hned trojici sparťanů do reprezentace

Jak již bylo zmíněno výše, z pražského celku se do dresu národního týmu oblékli dva zástupci. Obránce Jana Košťálka a útočníky Davida Tomáška s Lukášem Rouskem do akce nepustily zdravotní problémy. Tahounem nároďáku se ale opět stal sparťanský kapitán Michal Řepík a první starty si připsal i útočník Jiří Smejkal. Den před utkáním proti Kladnu informovali Pražané pak o faktu, že v jejich dresu nebude pokračovat obránce Marek Ďaloga, který nepřijal další nabídku od klubu. Smlouvu naopak do konce sezony prodloužil zkušený bek Milan Jurčina.

Pražané každopádně mohli letět do Švédska a Finska s hodně dobrými pocity. Věděli totiž, že přes přestávku zůstanou na čele extraligové tabulky! Sparta si to v posledním kole totiž rozdala o prvenství s velikým rivalem z Brna a doslova dokonalým obratem urvala výhru. Tým z hlavního města ztrácel ještě v polovině poslední třetiny 1:4, nakonec se ale radoval z vítězství 5:4! S 35 body tak jsou sparťané aktuálně o tři body před vyrovnanou trojicí Plzeň, Mladá Boleslav, Brno a vedou celou ligu. Nutno však podotknout, že Sparta odehrála o jeden zápas víc než Kometa a Škodovka.

Na hře Sparty se letos jen těžko hledají negativa. Pražané jsou s 65 brankami nejproduktivnějším týmem a i přes divoké výsledky z úvodu sezony mají čtvrtý nejnižší počet inkasovaných gólů. Výborně si navíc vedou i v přesilovkách! Z individuálního pohledu si vede zatím nejlépe zkušený kapitán Michal Řepík (7+10), kterého ale výborně doplňuje Jiří Smejkal (7+8). Z beků jsou nejproduktivnější Jan Košťálek (4+4) a Adam Polášek (2+6). Mezi třemi tyčemi toho odchytal o něco více Matěj Machovský (91,80 %), o něco lepší čísla má však jeho kolega Jakub Sedláček (92,82 %).

Utkání 10. kola Tipsport extraligy HC Sparta Praha  Rytíři Kladno se odehraje ve středu 13. listopadu od 18:30 v pražské O2 aréně. Utkání můžete také sledovat živě na O2 TV Sport.

STATISTIKY
HC Sparta Praha Rytíři Kladno