Po prvních dvou třetinách to vypadalo, že je hotovo, nakonec ale ještě bylo o co bojovat…

Tenhle zápas se těžko hodnotí. Byl to zvláštní hokej, spíš taková plácaná. Oni jen protečovávali puky a napadali nás. Nebyl to žádný pohledný hokej, ale přetlačili nás tím. My jsme dvě třetiny nevěděli, jak se k tomu postavit. Ve třetí třetině jsme začali tlačit, padly nám tam góly a je škoda, že jsme to tam na konci ještě nedotlačili. Myslím, že bychom si to zasloužili.

Slavii jsme přitom přestříleli, čím to, že první dvě třetiny nebyly dobré?

Myslím, že to bylo tím hokejem, tím, že jsme se Slavii přizpůsobili. Šance jsme ale měli, měli jsme jich dost, jen jsme je nevyužili. To je problém. Měli jsme tutovky, které prostě musíme využívat, pokud chceme vyhrávat a být na předních pozicích.

Co se stalo před poslední třetinou, že se to najednou zlepšilo? Pomohlo vám, že se to stáhlo na tři lajny?

To ne. Patrik Machač musel odstoupit ze zdravotních důvodů, proto jsme hráli jen na tři pětky. V kabině jsme si něco řekli, řekli jsme si, že se musíme kousnout, protože nemáme co ztratit. A vlétli jsme na ně. Hned jsme viděli, že to jde. Oni se zatáhli a my mohli tlačit.

Ty sám jsi dal gól po dost přímočaré akci.

Kuba Strnad mi to sklepl, já jel, něco jsem naznačil a zkusil jsem vystřelit zpoza beka. Naštěstí to tam padlo, za to jsem rád. Škoda, že se nám to nepovedlo otočit úplně.

"Proti Přerovu to bude těžké. Musíme hrát tvrdě, ale bez faulů."

Nebyla třeba cesta právě v takovémto zjednodušení?

Měli jsme hodně vyložených šancí, ze kterých góly nepadly, a pak padly třeba z takovéto střely zpoza beka. Těžko říct, jak na to, abychom dávali víc gólů. Musíme být důslednější v koncovce.

V posledních deseti minutách to bylo hodně vyhrocené. To nám asi úplně nepřidalo, když jsme potřebovali hrát hokej?

Vyhrocené… Bylo to vyhrocené, ale hodně to bylo dané tím, jaký metr nastavili rozhodčí. Udělala se nová pravidla a občas to vypadá, že jsou v tom ještě zmatky. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. My tam měli dlouhé oslabení pět na tři, ještě nám do toho vyloučili hráče… Nevím, co k tomu říct.

Emoce tam každopádně byly a podle toho se přidaly i různé strkanice a tak. Něco podobného se dá asi čekat i v pondělí od Přerova, ne?

Přerov je tím známý. My ale musíme hrát disciplinovaně a vyvarovat se trestů. Tím, že chodíme na trestnou, se oslabujeme. Proti Přerovu to bude každopádně těžké. Musíme hrát tvrdě, ale bez faulů. Musíme si na to dát pozor, oslabení stojí síly a při hře v pěti proti pěti většinou soupeře přehráváme.

Ty už pár zápasů nastupuješ s Brendonem Nashem. Jak Ti vyhovuje spolupráce a jak se dorozumíte?

Brendon je zkušený hráč, takže mně se s ním hraje výborně. On je zkušený, já jsem takový rozlétaný a rád občas vyrazím i dopředu. On mě při tom jistí, má klid na hokejce a výbornou rozehrávku. Domlouvání už je mezi námi trochu horší. Učí mě anglicky, já nejsem žádný velký spíkr. Nějak to zvládáme, rukama nohama se domluvíme.