13. kolo Chance ligy – 13. 10. 2018 Zimní stadion, Ústí nad Labem


Ústí nad Labem
4
 
Kladno
8
 
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (28. Groh) – Vágner, Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, Zdvořáček – Melka, Vrdlovec, Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Kousal, Volf, Tůma – Severa. Trenér: Machulda.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Zelingr, Hořava, Zajíc, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Kubík, Zikmund – Hajný, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 29. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (Vágner, Chrpa), 47. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, Kaut), 36. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund). Třetiny: 0:2, 2:4, 2:2. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:37. Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Podrazil, Kokrment. Diváci: 1643.

Hned úvodní dějství přineslo pohledný hokej s řadou šancí na obou stranách. Jenže Rytíři potvrdili roli papírového favorita a z dobré ofenzivní hry vytěžili dvoubrankové vedení! V obrovské šanci zasáhl nejprve domácí Pavel Kousal tyč a z následné protiakce trefil i Daniel Kružík konstrukci. Hned nato už se ale radoval Ladislav Zikmund – 🚨 0:1. Kladno hrálo rázem ve větší pohodě a vytvářelo si další šance. Vteřinu před sirénou ještě dorazil střelu Petra Vampoly do sítě Tomáš Redlich – 🚨 0:2. Vylepšil tak kladenskou bilanci přesilových her!

Ústečtí hokejisté vstoupili do prostředního dějství hodně aktivně a Rytíře zamknuli v obranném pásmu, jenže ani z přesilové hry se neprosadili. Na druhé straně se naopak zjevil v mezikruží kapitán Jakub Strnad a přesnou střelou vyhnal Jana Dlouhého z brány – 🚨 0:3. A střídání gólmanů bylo evidentně dobrým impulsem pro domácí tým! Slovan ujel do přečíslení dva na jednoho a Pavel Kousal překonal přesouvajícího se Adama Brízgalu – 🚨 1:3. Po minutě a třech vteřinách navíc dostal Martin Weinhold puk na kruh a snížil na rozdíl jediné trefy – 🚨 2:3. Srovnání už ale hosté nepřipustili! Během přesilovky roztočili kolem Dominika Groha kolotoč a vteřinu po návratu soupeře z trestné dorazil Tomáš Vildumetz puk do brány – 🚨 2:4. Další rychlou akci navíc přeměnil v pátý kladenský zásah Tomáš Kaut – 🚨 2:5. Ještě v poslední minutě navíc využil po Vildumetzově přihrávce přesilovou hru Daniel Kružík a Groh odcházel do kabiny se stejným přídělem, jaký dostal jeho kolega Dlouhý – 🚨 2:6.

Závěrečné dějství bylo stejně divoké jako předešlý vývoj utkání! Kladno si vytvořilo tlak a Ladislav Zikmund dorazil kotouč do odkryté klece – 🚨 2:7. Jenže Ústí se nechtělo vzdát bez boje. Hned 23 vteřin po kladenském gólu byl důrazný Antonín Melka a poslal puk za ležícího Brízgalu – 🚨 3:7. Za dalších 38 sekund později zatáhl za záchrannou brzdu Petr Vampola a Slovan jel trestné střílení. S ním naložil Lukáš Volf na jedničku a uklidil kotouč do růžku branky – 🚨 4:7. V oslabení se navíc dostala do útoku kladenská dvojice Zikmund – Redlich a útočník s číslem 17 na zádech přidal další trefu – 🚨 4:8.


Trenéři po zápase 🗣

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas kluci oddřeli. Na začátku jsme měli několik šancí a kdybychom je proměnili, tak mohl zápas probíhat jinak. Kladno má ale bohužel velice dobré a zkušené mužstvo, takže dokázalo potrestat chyby, které jsme udělali. Vím, že po takové prohře se těžko chválí, ale myslím si, že to dnes naši hráči nevypustili a bojovali až do konce, čehož si vážím.

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Ústí prohrálo šest zápasu v řadě a že bude chtít tuto sérii dnes zlomit, ale naštěstí se nám povedlo dát na začátku nějaké branky a poté jsme mohli hrát v klidu. Pak jsme ale dostali dva hloupé góly a Ústí mohlo vyrovnat. I tak si ale myslím, že jsme dnes byli lepší a zaslouženě si odvážíme tři body.


Zápas v číslech 📊