60. kolo Chance ligy – 26. 2. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Litoměřice

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vildumetz, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Marcel, Smetana, Klejna, Jebavý, Dluhoš – Voženílek, Korkiakoski, Kadlec – Ščegolkov, Merta, Jánský – Průžek, Svoboda, Dvořák – Kropáček, Štohanzl, Jiráček. Trenéři: Bruk, Tvrzník.

Branky a nahrávky: 35. Nash (Strnad, Melka), 43. Říha (Vildumetz, Strnad), 48. Kružík (Kaut, Nash), 51. Jágr (Plekanec) – 7. Kropáček (Smetana, Klejna), 17. Marcel (Voženílek), 51. Jánský (Marcel, Smetana), 59. Průžek (Kadlec, Korkiakoski), rozh. náj. Jirásek. Třetiny: 0:2, 1:0, 3:2 - 0:0. Vyloučení: 7:5 + Jánský (LTM) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:32. Rozhodčí: Přikryl, Vrba – Zídek, Měkýš. Diváci: 3 926. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Brendon Nash – Tomáš Král.

Dostat se před play off do co nejlepší pohody! I tak by se dala nazvat největší motivace Rytířů, kteří ještě mohli (při souhře výsledků) vybojovat třetí místo. Kladeňáci proto začali hodně aktivně a chtěli se dostat do vedení. Hezká akce Antonína Melky ale skončila bez zakončení a naprostá tutovka Ladislava Zikmunda pak mířila jen do tyče. Naopak hosté se z první možnosti prosadili! Střelu Ondřeje Smetany tečoval do brány Vojtěch Kropáček – 🚨 0:1. Domácí poté znovu zatlačili, tím ovšem nabízeli brejky soupeři! Do úniku se v jednu chvíli prodral Daniel Voženílek, toho ale důležitým zákrokem zastavil Adam Brízgala. Až ke konci třetiny se odrazila Voženílkova střela příhodně pro Patrika Marcela a Brízgala, který měl zakrytý výhled, se nestihl přemístit před odkrytý kout brány – 🚨 0:2.

A hosté byli dvěma zásahy evidentně namotivovaní a ve druhé části ještě přidali ve svém snažení! Kladeňáci čelili soupeřovu náporu, všechny možnosti ale zlikvidoval Brízgala. Rytíři si vyzkoušeli hru v oslabení a v jednu chvíli hráli dokonce ve třech, jenže obstáli. Větších možností ale sami mnoho neměli. Jakub Strnad přihrál v přečíslení jen do hokejky soupeře a Ladislav Zikmund v další akci přišel o puk. Skóre se tak měnilo až pět minut před sirénou při hře čtyři na čtyři. Brendon Nash si sjel mezi kruhy a bekhendem poslal puk do sítě – 🚨 1:2. Hned vzápětí měl na hokejce srovnání Jaromír Jágr, Tomáš Král se však dobře natáhl v brankovišti.

Začátek závěrečného dějství sedl Rytířům parádně! Jiří Říha si sjel na pravý kruh, dostal přihrávku od Tomáše Vildumetze a nádhernou nechytatelnou ranou srovnal stav – 🚨 2:2. Rytíři poté přestáli soupeřův přesilovkový nápor a odpověď byla více než dobrá! Nashův pokus tečoval Tomáš Kaut a volný puk dorazil do brány Daniel Kružík – 🚨 3:2. A při přesilovce domácích se dostal ke slovu i ten nejzkušenější ze všech! Jaromír Jágr dostal puk od Tomáše Plekance, vyjel si do mezikruží a prostřelil Tomáše Krále – 🚨 4:2. Jenže trest přišel i na druhé straně a sníženo bylo ještě v téže minutě! Peter Jánský se dostal k dorážce a nezaváhal – 🚨 4:3. Dvě a půl minuty před koncem mohl v přečíslení zpečetit kladenské vítězství Jágr, trefil ale jen tyč! Stadion se dostal do protiakce a hostující příznivce rozjásal Jiří Průžek – 🚨 4:4. V poslední minutě měli Kladeňáci ještě několik možností, jak rozhodnout zápas, Král ale výborně obstál.

Prodloužení mohlo přinést rozhodnutí po necelých třech minutách. Ladislav Zikmund ale poslal puk na skórujícího Antonína Melku rukou a sudí gól pochopitelně neuznal. Ve zbytku nastavených pěti minut už se nic nestalo, a ke slovu se tak dostaly nájezdy.

V dovednostní disciplíně už se dařilo jen Stadionu. Zatímco Rytíři se netrefili ani jednou ze tří pokusů, hosté se třikrát nemýlili. Pod rozhodující nájezd se podepsal Filip Jirásek – 🚨 4:5.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Ani v první třetině jsme nehráli tak špatně, jako napovídal výsledek. Pustili jsme Litoměřice do vedení a pak jsme to celý zápas honili. Když se nám to ve třetí třetině povedlo, tak jsme bohužel udělali dvě zbytečné chyby a soupeř vyrovnal. Potom hosté proměnili tři nájezdy a bylo hotovo.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Matematika před zápasem hovořila jasně - potřebovali jsme vyhrát, abychom měli jistotu play off. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, z prvních tří střel jsme dali dva góly. Pak jsme ale byli místy zbytečně pasivní a dostávali jsme se pod veliký tlak. Tam nás kolikrát podržel Tomáš Král nebo tam zvonily tyčky. Na začátku třetí třetiny domácí vývoj otočili a za stavu 2:4 nám už asi nikdo moc nevěřil. Klobouk dolů před kluky, jak zvládli posledních deset minut. Nájezdy jsme naposledy prohráli doma s Budějovicemi, kdy jsme nedali góly. Dnes tři nájezdy a tři góly, opravdu klobouk dolů před kluky, jak zvládli poslední minuty, prodloužení a nájezdy. Teď je to obrovská euforie, jsme hrozně rádi, co jsme tu dnes předvedli.

Zápas v číslech 📊