Oslavy postupu si zaslouží pochopitelně speciální program! Proto vyroste před stadionem fanzóna, ve které nebude chybět DJ Aleš Matoušek ani zábava pro děti. Od 13 hodin si budou moci nejmenší návštěvníci užít skákací hrad nebo hokejovou střelnici. Fanouškovskou zónu navíc využijete, i když se na zápas nedostanete! Před stadionem bude řada stánků a zápas bude živě vysílán na velkoplošné obrazovce. I samotné utkání se posléze ponese ve speciálním duchu – v duchu oslav. „Společně přivítáme extraligu! Fanoušci, kteří přijdou na zápas s dresem nebo šálou, budou moci oslavovat spolu s hráči přímo na ledě,“ láká na neděli režisér zápasového programu Adam Soukup.

Kladno si zajistilo návrat do extraligy po pěti letech už v 10. kole baráže, kdy porazilo českobudějovický Motor na jihu Čech 4:2! A zápas to byl více než symbolický – všechny čtyři góly vstřelil majitel klubu Jaromír Jágr, který tak rozhodující zápas naprosto ovládl. Rytíři tak mají na druhém místě tabulky 21 bodů a před třetím Chomutovem mají osmibodový náskok, který už nelze ztratit. Po návratu na ČEZ stadion vítalo Kladeňáky několik stovek příznivců, kteří vytvořili spontánní oslavné přivítání a spolu s hráči začali hned po příjezdu poprvé oslavovat návrat mezi elitu.

Legendární Jaromír Jágr (10+3) se díky svému galapředstavení posunul do čela barážového bodování, kde má stejně kanadských bodů jako Tomáš Plekanec (1+12). Jágr tak zaznamenal už 99 ligových branek v dresu Kladna a je velmi blízko magické stovce. Třetím v klubovém bodování je pak třetí člen první lajny Ladislav Zikmund (3+6).

Chomutov se loučí s extraligou

Zatímco na kladenské straně vládne obrovská euforie, na severu Čech se smutní. Piráti totiž v prolínací soutěži nedokázali uhájit extraligovou příslušnost a už dvě kola před koncem mají jistý sestup. Chomutovští si značně zkomplikovali situaci, když nezvládli divokou přestřelku proti Pardubicím. Přestože domácí Piráti třikrát vedli, nakonec před vlastním publikem podlehli 5:7. V posledním kole pak Chomutov zapsal všechny tři body, kvůli kladenskému zisku ale přišel o naději. Severočeši uspěli proti jistě se udrženým Pardubicím, které už nenasadily své nejlepší hráče, a zvítězili 3:0.

Největším tahounem Chomutova v baráži byl v dosavadním průběhu střelec Pavel Klhůfek (6+4). Velmi dobře si vedli ještě Jakub Sklenář (1+6) a Petr Koblasa (5+1). Do všech zápasů zasáhl gólman Justin Peters (90,25 %), ani ten ale nezabránil tomu, aby měli Piráti spolu s Motorem nejvíce inkasovaných branek.

11. kolo baráže o Tipsport extraligu Rytíři Kladno - Piráti Chomutov se odehraje v neděli 21. dubna od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.