Už pátý zápas v řadě ztratili Rytíři v úterý na ledě Hradce Králové, přesto je však může těšit zlepšený výkon oproti domácímu utkání s Třincem. Kladno s favoritem dokázalo dlouho držet krok a po bezbrankové tahanici šlo jako první do vedení ve třetí části. Soupeř však v závěru ještě srovnal a nakonec se radoval v prodloužení. Modrobílí tak brali alespoň bod za porážku 1:2 a v tabulce jsou dál dvanáctí. „Před zápasem v Hradci Králové bychom brali i bod. V průběhu utkání jsme ale sahali i po vítězství za tři, takže vzhledem k tomu pro nás byl bod nakonec málo,“ hodnotil trenér Rytířů.

Jedinou kladenskou branku na ledě Mountfieldu obstaral kanadský bek Brady Austin (5+7), který je tak nadále nejproduktivnějším obráncem soutěže! S pěti brankami se navíc dělí i o pozici nejlepšího střelce ze zadních řad. Austin se opět prosadil při přesilové hře, čímž zapsal už desátou letošní branku Kladna v početní výhodě. Rytíři tak momentálně s úspěšností 19,23 % mají šestou nejlepší přesilovku v extralize.

Karlovy Vary se derou tabulkou vzhůru

Energie půjde do pátečního zápasu s pořádným sebevědomím, momentálně se totiž v extralize nenajde mnoho týmů s lepší formou. Pokud vůbec nějaký! Karlovy Vary totiž vyhrály z posledních osmi zápasů hned v sedmi případech a v tabulce nejvyšší soutěže se prodraly až na druhou příčku! Na vedoucí Kometu přitom ztrácejí už jen dva body. Do utkání na kladenském ledě budou Západočeši vstupovat konkrétně se třemi výhrami v zádech. V Liberci vyhráli 4:0, ve Zlíně 4:1 a doma s Pardubicemi 8:0. Suma sumárum tak za poslední tři kola inkasovali jen jedinou branku!

Výborné týmové výkony se pochopitelně podepisují i na individuálních statistikách hráčů. Tomáš Rachůnek (8+13) je v ligovém bodování druhý za nepolapitelným Milanem Gulašem a za výborné výkony se dočkal odměny v podobě pozvánky do reprezentace. Dalšími týmovými lídry jsou pak Dávid Gríger (6+10) a Jakub Flek (4+11). Z beků jsou nejvíce vidět Matěj Stříteský (5+5) a Petr Šenkeřík (2+7). Karlovy Vary ale nejsou jen ofenzivní mašina (vstřelily druhý nejvyšší počet gólů ze všech týmů v lize a mají nejlepší přesilovku), výborně si vede i jejich gólmanská jednička. Filip Novotný naskočil do dvanácti zápasů a drží fantastickou úspěšnost zásahů 93,26 %.

Vzájemný zápas

Při prvním vzájemném setkání Kladna s Karlovými Vary v této sezoně to byla pořádná divočina. Rytíři na západě Čech rychle prohrávali o pět branek, po polovině utkání se ale zvedli a dokázali ještě zdramatizovat závěr. Po trefě soupeře do prázdné branky nakonec prohráli 4:7. „I když jsme v Karlových Varech prohráli, tak jsme prvně podali výkony, který snesl extraligové měřítko. Bohužel nám tehdy odskočili a i když jsme dotahovali, tak jsme manko nedokázali smazat,“ vrátil se k prvnímu vzájemnému utkání Čermák.

Přijďte na hokej a odneste si lístky na koncert

Během utkání proti Karlovým Varům budou mít diváci opět příležitost soutěžit o zajímavé ceny! V průběhu utkání i v rámci přestávkového programu totiž budou k mání vstupenky na koncert kapely Blood Brothers, který se uskuteční 7. 11. 2019 v kladenském domě kultury.

Kapela Blood Brothers pochází z Ukrajiny a je považována za světově nejlepší Iron Maiden tribute band.

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Utkání 16. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Energie Karlovy Vary se odehraje v pátek 1. listopadu od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.