„Pauza byla úplně stejná jako ty předtím. Kluci dostali dva dny volno a pak jsme trénovali. V sobotu kluci ještě měli volno a od neděle už se připravujeme na středu. Uvidíme, jestli jsme se připravili dobře,“ odhalil Čermák, jak probíhaly dny bez zápasů.

Rytíři zabředli do série porážek a zadělali si tak před závěrem sezony na problémy. V tabulce jsou dál jedenáctí, na poslední Pardubice už ale mají jen šest bodů k dobru (a o jeden odehraný zápas méně). Kladno naposledy prohrálo ve Vítkovicích, kde odehrálo dobrou první polovinu utkání, jenže se nedokázalo prosadit. Nakonec zapsalo i přes výborný výkon Lukáše Cikánka porážku 0:3. „Cigi chytal velmi dobře. Zápas pro nás nedopadl proto, že jsme nevyužili šance, které jsme v prvních dvou třetinách měli. To rozhodlo celé utkání,“ vrátil se k poslednímu duelu trenér Rytířů.

Tryskem se blíží rovněž 15. únor, ke kterému vzhlížejí všichni kladenští fanoušci. Právě do té doby mohou v extralize nastupovat hráči z první ligy s tím, že se posléze můžou ještě vrátit ke svým týmům. Pokud v nejvyšší soutěži nastoupí po tomto termínu, už se nesmějí vrátit do Chance ligy. A právě tato situace se týká kladenského prvního centra Petra Vampoly, který má k Rytířům vyřízené střídavé starty z pražské Slavie. „Se Slavií jsme na něčem předběžně domluvení a teď se uvidí podle příštích dvou zápasů. Potom musí padnout konečné rozhodnutí,“ nastínil situaci Čermák.

O kapku lepší hokej

Rytíři se stejně jako všechny ostatní extraligové týmy zapojili do projektu O kapku lepší hokej, který je spojen s Nadačním fondem Kapka naděje. Cílem této iniciativy je zvýšit povědomí o rakovině a zároveň pomoci v boji s leukémií. V zápase tak budete moci vidět nezvyklé ozdoby na výstroji našich hráčů – oranžové omotávky na hokejkách nebo oranžové samolepky na helmách. Právě oranžová je totiž barvou tohoto projektu a v období od 11. do 15. února ji budou používat všechny týmy Tipsport extraligy a Chance ligy. Na ČEZ stadionu rovněž proběhne veřejná sbírka – diváci si můžou zakoupit oranžovou stužku a podpořit tak celý projekt.

Přestávka se netýkala všech Beranů

Hned trojice hráčů Zlína si volné dny neužila a musela si jít plnit příjemné reprezentační povinnosti. Do národního týmu byl povolán útočník Jan Dufek, který si odbyl premiéru v reprezentačním dresu, Francie povolala Valentina Claireauxe a za lotyšským výběrem vyrazil obránce Ralfs Freibergs.

Zbytek týmu měl během pauzy obdobný program jako kladenští hráči. Berani se zaměřili na kondiční přípravu a hlavně na vyléčení zdravotních problémů hráčů.

Berani se po hrůzném startu sezony parádně zvedli a momentálně drží v tabulce deváté místo. Zlín půjde do středečního utkání s jednou výhrou v zádech, když naposledy doma porazil Plzeň jasně 4:0. Předtím ale zapsali Zlínští dvě zaváhání, když podlehli Vítkovicím 0:1 a Olomouci 1:3.

Vzájemné zápasy

Kladno má v letošní sezoně se Zlínem pozitivní bilanci. Právě proti Beranům totiž Rytíři zapsali první výhru v letošním ročníku extraligy, když na půdě soupeře vyhráli 2:1. Doma na to pak navázali dalším těsným vítězstvím, tentokrát 1:0. „Utkání, které jsme doma vyhráli 1:0, bylo strašně těžké a ve hře nás držel hlavně Denis Godla, který podal výborný výkon,“ komentoval toto střetnutí Čermák. Jeho svěřenci nezvládli až poslední duel se Zlínem. Na ledě soupeře tahali od začátku za kratší konec a prohráli vysoko 0:6. „Tam nás soupeř přehrál jako zatím žádný jiný tým. Vůbec jsme neměli šanci,“ doplnil Čermák.

Rytířská trefa s Invia

Během všech domácích utkání Rytířů budete moci o každé přestávce soutěžit s kladenskou pobočkou cestovní kanceláře Invia o zájezd v hodnotě až 40 000 korun!

Z řad fanoušků bude vždy vybrán jeden soutěžící, který pak bude mít o přestávce možnost soutěžit. Tyto soutěže jsou populární především v americké NHL, kde musíte trefit ze středového kruhu malinkou díru na puk. Máte tři pokusy. Pokud se vám to podaří, poletíte se společností INVIA na dovolenou v hodnotě 40 tisíc korun!

Chcete se dobře bavit i o přestávce? Tak pojďte soutěžit na ledovou plochu! Přihlásit se můžete on-line prostřednictvím formuláře.

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Utkání 44. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  PSG Berani Zlín se odehraje ve středu 12. února od 17:20 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na ČT Sport.

STATISTIKY
Rytíři Kladno PSG Berani Zlín
Bilance
11. místo 9. místo