Druhý zápas po sobě jsme zvítězili po těžkém boji s kvalitním soupeřem. Jak hodně těžké to bylo dnes?
Do utkání jsme nevstoupili zrovna nejlépe, prvních deset minut můžeme jen děkovat Kopřivovi, že jsme nedostali víc gólů. Až po deseti minutách jsme se trochu nakopli. Po první třetině jsme v kabině trochu pokárali, že musíme víc bruslit a víc je dohrávat. Budějovice tam mají vepředu šikovné hráče, kteří nemají moc rádi, když je někdo dohrává a otravuje. Pak jsme se už zvedli a dá se říct, že padesát minut jsme hráli to, co jsme potřebovali.

Čím nás v první třetině soupeř zaskočil?
Možná jsme až moc čekali, s čím soupeř přijde. Nedovedu si vysvětlit, proč jsme byli tak zaražení, asi to bylo jen v hlavách. Pak už jsme to odstranili, tak ještě že tak.

Ve druhé třetině jsme otočili vývoj dvěma rychlými brankami, kterým ale předcházela Tvoje velká šance ve vlastním oslabení. Tam asi zakončení úplně nevyšlo?
Tam jsem se přímo vrátil do gólmana, který zůstal u tyčky. Přidržel jsem puk, on to pak přečetl a nezbylo, než to poslat do něj. Kdybych zvolil jednoduší zakončení a poslal to rovnou k první tyči, tak by to byl gól.

"Je potřeba využívat každou střeleckou i nestřeleckou pozici."

Po rychlém otočení na 2:1 jsme měli více ze hry, tam jsme asi mohli odskočit o více gólů?
Byla tam pasáž několika šancí. Ale máme stále problém se zakončením, musíme víc střílet do brány a využívat naše malé hřiště. V současné době to padá i od mantinelů, takže je potřeba využívat každou střeleckou i nestřeleckou pozici.

Ale to dnes třeba v přesilovkách právě často chybělo, že?
Moc jsme puky přidržovali. Musíme to víc cpát na bránu a využívat dorážky. V tom by měla být naše síla.

Rozhodl jsi utkání vítězným gólem, kdy Tě před bránou nádherně našel Adam Kubík?
Tam to super vytáhl k modré čáře, celou dobu o mě věděl a krásně mi to tam předložil. Já se jen snažil rychle vystřelit. Ani jsem moc nemířil, jen jsem puk chtěl rychle dostat na bránu a padlo to tam.

Vstřelená branka asi potěšila i z toho pohledu, že od Tvého posledního gólu už uběhlo docela dost času?
Je to tak, začátek sezóny byl super a teď jsem se trefil po delší době, tak jsem za to rád. Tak uvidíme, jak to bude dál.

Uklidňující Redlichova branka přišla dnes o necelé dvě minuty dříve než v sobotu, zápas jsme ale mohli rozhodnout už dříve, že?
Měli jsme tam nějaké přesilovky, které jsme i odehráli docela slušně. Mohl z toho padnout gól, ale nakonec se vedení potvrdit podařilo.

"Vidíme, že můžeme být úspěšní s každým týmem."

Příštím utkáním končíme první čtvrtinu základní části, lze ji z pozice domácího kapitána zhodnotit?
Radši bych to ještě nehodnotil, důležitý bude závěr, aby nám to šlo tam. Teď bych to nechtěl nějak přeceňovat. Musíme stále pracovat dle pokynů trenérů a když tomu budeme věřit, tak vidíme, že můžeme být úspěšní s každým týmem.

Je dobré ukázat i konkurentům z vrchu tabulky, že na Kladno si pro body příliš jezdit nebudou?
Já v to doufám, že domácí kluziště dokážeme proměnit v naší výhodu. Aby tito soupeři k nám jezdili neradi.

Teď nás ale čekají dva zápasy venku a ani jeden ze soupeřů pro nás nejsou zrovna příjemní?
Máme hlavně momentálně trochu problém hrát venku, kde nejsme tak suverénní. Takže na koncentrovanosti při venkovních zápasech musíme zapracovat a vozit také body od soupeřů. Tam na tom nejsme zrovna stoprocentní.

Ale body z Prostějova a Kadaně přivezeme?
Já v to určitě doufám, proto tam jedeme!