Dosud bylo hlavním kladenským tématem v baráži nedávání gólů. Rytíři totiž nehráli špatně ani proti Chomutovu, ani proti Pardubicím, přesto se střelecky neprosadili a pokaždé zapsali porážku. To se změnilo až se třetím kolem, ve kterém vstřelilo Kladno dvě branky. Nutno však podotknout, že i tak mělo řadu dalších šancí. „Koncovka nás sráží celou dobu. V základní části jsme si taky vytvořili hodně šancí a i když jsme v první třetině měli tlak, tak jsme třeba dali jen jeden gól nebo žádný. Proti extraligovým týmům jsme měli šancí méně a na tom jsme pohořeli. Koncovka nás hodně trápí,“ uvědomuje si trenér Rytířů David Čermák.

Kladeňáci ve třetím kole baráže o Tipsport extraligu porazili svého soka z Chance ligy – České Budějovice. Přestože hosté měli lepší vstup do zápasu a hned v úvodu hráli přesilovku 5 na 3, prosadit se nedokázali a v polovině první části přebralo iniciativu Kladno. Z přesilové hry otevřel skóre Antonín Melka a ve druhém dějství navýšil obránce Brendon Nash. Lukáš Cikánek navíc zamkl svoji branku, a tak mohli domácí slavit vítězství 2:0! Díky zisku tří bodů se navíc posunuli na třetí příčku a na druhý Chomutov ztrácejí jen bod. „Pro nás to byly hodně důležité body, protože jsme se dostali mezi Budějovice a Chomutov. Pardubice jsou odskočené, ale pořád je tam šance na druhé místo,“ oddechl si po první výhře Čermák.

Rytíři před sebou tedy nyní mají odvetu proti stejnému soupeři, kterého už znají velmi dobře. Celkem se s Motorem střetli během této sezony už pětkrát. „Budějovice hrají nátlakový hokej doma i venku. Jejich trenér byl nespokojený, takže myslím, že budou ještě víc nabuzení. Navíc před domácími diváky. Čekáme, že se do nás budou tlačit, my musíme ujet do brejku a jít do vedení,“ plánuje kladenský kouč.

Kromě již zmíněných střelců Antonína Melky (1+0) a Brendona Nashe (1+1) se zapsali do kanadského bodování asistencemi ještě Tomáš Plekanec (0+1) a André Lakos (0+1). Velikou jistotou je pro Rytíře znovu gólman Lukáš Cikánek, který má výbornou úspěšnost zásahů 92,31 %. V obětavosti zatím v baráži vyniká kanadský obránce Brendon Nash, který zblokoval ze všech hráčů nejvíce střel – konkrétně sedm. Muziku pak správně tvrdí Tomáš Redlich, který rozdal už šest hitů. Tvrďák Jakub Hajný, který naskočil poprvé až v posledním duelu, stihl za jeden zápas rozdat dva hity.

4. kolo baráže o TELH ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno se odehraje v pátek 5. dubna od 17:30 v českobudějovické Budvar areně. Utkání můžete sledovat živě na O2 TV Sport.

V pátečním utkání Českých Budějovic s Kladnem se diváci se dočkají speciálního využití multidimenze, která se detailně zaměří na Jaromíra Jágra. „Kamery budou živě sledovat jeho pohyb na ledě, každé střídání, střelu nebo souboj. Fanoušek dostane jedinečnou možnost sledovat duel v Českých Budějovicích z pohledu naší největší hokejové legendy,“ vysvětluje Jan Homolka, vedoucí hokejové redakce O2 TV Sport.

Na své si přijdou i experti stanice O2 TV Sport. „Petr Ton a Jirka Tlustý patří mezi rodilé Kladeňáky a tým Rytířů mají do posledního detailu nastudovaný. Roman Málek sledoval po celou sezonu většinu týmů z druhé nejvyšší hokejové soutěže, takže diváci se mohou těšit na kvalitní podívanou,“ doplnil Jan Homolka.